reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kłopoty z naszymi dzieciaczkami

emeralda30 Milam ten sam problem z corami.Pomogla im herbatka z Hibb Ulatwiajaca trawienie mozesz ja znalesc w sklepach Polskich widzialam .A dawaj duzo pic rano wode przegotowana .Idz do lekarza u znajomej co jej cora miala ten sam problem lekarz zalecil podawanie probiotykow do mleka.Ponoc tez pomaga z randa dac dziecku wody .na soczki jeszcze mala ma czas wiec musisz probowac innych sposobow.Pozdrawiam.
 
reklama
Jak to jest z witaminą D w Irlandii? Dawałyście ja swoim maluchom? Ja niby przywiozłam z Polski, ale w końcu nie dałam, bo słyszałam, że to lekarz powinien ustalać dawkę, inaczej mozna wyrządzic więcej szkody niz pożytku. A teraz cały czas martwię się krzywicą. W Irlandii słońca jest przeciez jak na lekarstwo. Mój maly cały czas leząc na pleckach wygina sie w łuczek. Mówiłam o tym lekarzowi, ale powiedział, że u niemwlaków to normalne, widocznie tak lubi i mam się nie przejmować, to samo położna, ale jakoś mi to spokoju nie daje. Panikuję?
 
wiesz ja juz nie pamietam..ale jak bedziesz dawala 3 kropelki dziennie to szkody dziecku nie zrobisz..ja chyba dawalam 2 na poczatku a pozniej 3 kropelki..:-D a Twoj maluszek to juz maly kawaler wiec 3 mozesz dawac spokojnie
 
eM ja nie dawalam swojej corci witaminy D. Moja zawsze sie wyginala, bo tak lubi, nigdy nie pomyslalam, ze jest to z czyms zlym zwiazane. ja uwazam, ze panikujesz:-)
 
eM na własną ręke napewno nie dałabym 2-3 kropelek.
jedną a i owszem dawałam.
Podawanie Witaminy D3 zależy od wielu czynników między innymi szybkością zarastającego ciemiączka.
Tutaj jedna kropla napewno nie zaszkodzi ale więcej to bym się strasznie bała.
Jeżeli mała układa się w literke C to bardziej skłaniałabym się do napięcia mięśniowego lub asymetri ciała a napewno nie do krzywicy :happy2:
 
Lekarze tutaj twierdzą,że wystarczająca ilość tej witaminy jest w mlekach modyfikowanych,ale czytałam gdzieś,że HSE zastanawia się nad wprowadzeniem tej witaminki do Irlandii :happy:
 
No to ja Was zaskoczę. Ostatnio w aptece w bootsie, szukając kropelek na kolkę, natknęłam się na.... witaminę D3 dla dzieci. Nie ma to chyba jakiejś konkretnej nazwy,po prostu vit D3 i na opakowaniu napisane jest "for healthy bones" czy coś podobnego. Czyli dokładnie to co w Pl i w dodatku bez recepty.
Ja Franiowi podaję witaminę D3 z Polski, ale tylko kropelkę dziennie.
 
To jeszcze ja wtrące słówko... Mojej pszczole podaje jedną kropelkę codziennie od 2 tyg życia, jest to zalecana dzienna dawka dla dziecka od 2 tyg życia do pierwszego roku życia... konsultowałam z farmaceutą w Polsce.
Co do wywijania to Nasza pszczoła też śpi wygięta jak banan :-p

aaa jeszcze jedno, witaminę D3 zaleca się podawanie dzieciom karmionych wyłącznie piersią, ponieważ w mieszankach jest odpowiednia ilość tej witaminy i nie ma potrzeby jej podawania. Uważaj bo łatwo przedawkować wit D3 a jest to równie groźne jak jej niedobór
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
zgadzam sie z przedmowczynia. Jesli ktos karmi butelka, nie musi podawac witaminy d3, latwo o jej przedawkowanie, nawet taka kropelka. W gotowych mieszankach jest jej wystarczajaca ilosc!Jesli eM karmisz piersia- wtedy mozesz zastanowic sie nad jej podawaniem.
 
reklama
Do tej pory karmiłam tylko piersią. Miesiąc temu zaczeliśmy rozszerzać menu i teraz Alek je też kaszki na mleku modyfikowanym, ale bardzo malutko. Powinnam podawać czy już nie? Bo to duże chłopisko już. A jesli podawać powiedzmy po kropelce dziennie to jak długo? No i troszke mnie uspokoiłyscie pisząc, że Wasze dzieci też robia bananki ;-) Początkowo też myslałam o napięciu, ale nie ma żadnych innych objawów, więc może lekarz miał rację i Mały tak po prostu lubi:confused:
 
Do góry