reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kiedy zrobić test ciążowy?

24am24

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Luty 2010
Postów
49
Dziewczyny.. no ja tez czekam..ale na okres;) po szalenstwie walentynkowym;( na dodatek w poczatek dni plodnych-(pierwszy dzien):( nie zebym sie nie zabezpieczyla... ach.. Dziewczyny kiedy moge zrobic test ciszowy? ile dni od stosunku a ile od zaplodnienia? ? ja chyba do pierwszego dnia miesiaczki nie wytrzymam..
 
reklama
Dziewczyny.. no ja tez czekam..ale na okres;) po szalenstwie walentynkowym;( na dodatek w poczatek dni plodnych-(pierwszy dzien):( nie zebym sie nie zabezpieczyla... ach.. Dziewczyny kiedy moge zrobic test ciszowy? ile dni od stosunku a ile od zaplodnienia? ? ja chyba do pierwszego dnia miesiaczki nie wytrzymam..

to w koncu sie zabezpieczylas czy nie bo nie kapuje:eek::eek::crazy:
 
Hm... Ty chyba nie chcesz być w ciąży i z tego to pytanie. Bo z Twojego postu wnioskuję, że się zabezpieczyłaś więc nie rozumiem czego się boisz. Chyba że się wam mały wypadek zdarzył to wtedy ok :-)
 
Test ciążowy z moczu możesz wykonać najwcześniej DZIEŃ PO spodziewanej miesiaczce.
Natomiast test z krwi w laboratorium możesz zrobić wcześniej(przed spodziewanym terminem miesiączki) ale jeśli wyjdzie on pozytywny to i tak po kilku dniach musisz powtórzyć badanie żeby sprawdzić czy stężenie hormonu HCG wzrasta we krwi.

Jesli zdarzył sie Wam "wypadek"to nerwy i robienie testów na siłe nic tu nie pomogą.
Musisz spokojnie poczekac na miesiaczke, bo nerwy moga spowodowac opóźnienie sie okresu i wtedy to dopiero zaczniesz szaleć.
Jeśli nie dostaniesz okresu w terminie to wtedy idź do apteki, kup test i go zrób.
 
na testach pisze że powinno się je robić od pierwszego dnia spodziewanej miasiaczki ale ja wielokrotnie robiłam wcześniej i wychodziły prawdziwe wyniki:) wiem jak to jest żyć w niepewności tylko że my staraliśmy się o bobo ale też sie nie mogłam doczekać terminu mesiączki
 
To wszystko załeży od tego jakie masz stezenie hormonu hcg we krwi, bo ja w pierwszej ciązy robiłam test tydzień po spodziewanej miesiączce i wyszedł mi negatywny :baffled:
teraz bedąc w 4 tyg ciazy zrobiłam test z krwi i wynik wyszedł 38mlU/ml a lekarz powiedzaił że taki wynik jeszcze o niczym nie świadczy bo moze być to ciąza biochemiczna.dopiero kiedy beta wyniosła 1436mlU/ml powiedział że to swiadczy o tym ze ciąża jednak jest
 
Wszystko zależy od czułości testu ciążowego, niektóre wykrywają ciążę w dniu spodziewanej miesiączki, inne troszkę później. Taką informację znalazłam w internecie:
"Test wykrywa obecność hormonu hCG w moczu. Niektóre testy są w stanie wykazać, czy jesteś w ciąży, już pierwszego dnia po terminie spodziewanej miesiączki (około 14 dni po zapłodnieniu) i to w czasie zaledwie 5 minut, z wykorzystaniem próbki moczu pobranej w dowolnej porze dnia. Jeżeli badanie wykonywane jest prawidłowo domowy test jest obecnie tak samo dokładny jak test moczu przeprowadzany w gabinecie lekarskim lub laboratorium. Według informacji producenta dokładność jest bliska 100%.
Przed wykonaniem testu ciążowego sprawdzić jego czułość, która jest wyrażona w IU/l. Jeżeli wrażliwość testu:
jest mniejsza od 500 IU/l to jest on dodatni od 10-go dnia od zapłodnienia
wynosi 500-800 IU/l to jest on dodatni od drugiego tygodnia po zapłodnieniu
wynosi 1000 IU/l to jest on dodatni dopiero od 3-go tygodnia po zapłodnieniu
"
 
reklama
apropo "wpadek"
to ja z moim P. dopiero teraz kiedy jestem w ciazy uzywamy zabezpieczenia < eeee bo nie chce niczego czasem przyspieszyc, a sperma dziala jak dziala, tak na wszelkie "w" > i ostatnio pierwszy raz nam pekla guma xDDD!!! Wiec P. mowi: "no patrz i pomyslec ze teraz moglabys zajsc w ciaze :D" - hellloł ja w niej jestem od 8 miesiecy :p:p:p

a tak na temat, kochana ze spokojem czekaj ;)... bedzie co ma byc :p
 
Do góry