reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy na zakupy ;)

Ja też mam ochotę na tego tako jumper nawet cenowo tutaj jest ok ale oriętuje sie jak to bedzie zamówić z polski.

Wogóle to troszkę odbiegnę od tematu ciuszków dziecięcych.
Wpadło mi do głowy całkiem niedawno że czas najwyższy skompletować torbę do szpitala:tak:Wiem że niektóre powiedzą zę za wczesnie,ale ja już to prawie zrobiłam.
Nawet nie chodzi o to że ta torba ma być torbą na poród tylko może sie czasmi okazać że zostwia nas w szpitalu na jakas obserwacje,i tu jak znalazl mamy wszystko co sobie naszykowałyśmy.Pamietam z Olkiem tak miałam .Okolo 25 tyg.miałam podwyższone ciśnienie i takie skurcze,doktorowa zostawila mnie w szpitalu(przychodnia do ktorej chodzilam byla wlasnie przy szpitalu)Och pamietam mojego męza,poprostu kompletnie bez wyczucia przynosil mi wszystko to co mi najmniej bylo potrzebne w szpitalu a nie to o co ja jego prosiłam.
Tak wiec już mam wszystko naszykowane ,w razie podobnej sytuacji poprosze go o torbę.
No chyba że macie bardziej rozgarniętych mężów.
W przypadku własnie torby,wiadomo jest że stoliki przy łóżkach nie są pojemne,zawsze doskwierało mi to że nie mam gdzie trzymac kosmetyków.Dlatego do tej mojej szpitalnej wyprawki pokupowałam wszystkie kosmetyki w małych 40-60ml opakowaniach.Dzieki temu w niewielkiej kosmetyczce zmieśiło mi sie dosłownie wszystko od pasty do zebów przez mydło,płyn do higieny intymniej,krem do rąk.......itd.skończywszy na lakierze do włosów.
Nie wiem co i Wy o tym sądzicie ,ale myśle że dobry pomysł.
 
reklama
Tusen, jesteś g e n i a l n a ! W życiu bym na to nie wpadła, a to naprawdę świetny pomysł! Dzięki! Chętnie skorzystam z Twojej zapobiegliwości i pozwolę sobie to ściągnąć ;-)
 
tusen faktycznie trzeba by było o tym pomyśleć, do głowy mi nie przyszło szykowanie torby, a przecież mozna znaleźć się w szpitalu lada moment, w całej ciaży.
Już widzę mojego męża jak lata po domu i mi szuka rzeczy. On by był w stanie przywieźć moją mamę, która nie wiem gdzie co mam żeby mu torbę spakowała :-)
 
Tusen, jesteś g e n i a l n a ! W życiu bym na to nie wpadła, a to naprawdę świetny pomysł! Dzięki! Chętnie skorzystam z Twojej zapobiegliwości i pozwolę sobie to ściągnąć ;-)

Wpadłabyś wpadła.Jeśli nie teraz to później .Wydaje mi sie że temat "co ze sobą do szpitala" był poruszany.Ale raczej to sie tyczyło rzeczy dla dziecka.
Ja wiem że leżenie w szpitalu jest troche stresujące jak sie nie ma tego co potrzeba.
 
Ubranka - Młoda będzie miała przerąbane, koszulki z motocyklem już pokupowane :-). Teraz kupuję niecukierkowe spódniczki i takież sukieneczki, głównie na Allegro. Ale szczerze mówiąc nie zwróciłam uwagę czy dziewczyńskie rzeczy są tańsze. Poza kieckami to takich stricte damskich mam niewiele. Do Pepco muszę się wybrać i po drodze jeszcze do jednego sklepu, ale raczej nie teraz bo muszę się oszczędzać. Najpierw planuję uszczegółowić listę ubrankową - pod kątem kolorów, aby brać również pod uwagę kwestie kolorystyczne. Mam upatrzone też rajstopki na Allegro - opisane jako chłopięce - w miare nieinwazyjne kolorystyczne, ale muszę zobaczyć czy będą pasowały do reszty.

Wada wzroku - duża jest przesłanką do cc.

Torba szpitalna - ja też staram się gromadzić kosmetyki w małych opakowaniach - w miarę możności - ale lakier do włosów zdecydowanie odpuszczam. ;-) Jakby któraś doświadczona wrzuciła listę co trzeba spakować, to byłoby super :-)
A z tym pakowaniem przez Ojca Młodej to pewnie by było tak, że wszystko bym przedyktowała przez telefon tzn. mówiła gdzie jest to co ma wziąć.
 
tusen ja zastanawiałam się jakiś czas temu właśnie nad szpitalną torbą, ale taka na ewentualny wcześniejszy pobyt a nie do porodu. Dlatego zawczasu zakupiłam koszulkę szpitalną, szlafrok i kapcie, bo takich rzeczy na co dzień nie używam. Śpię w t-shirtach meżula i chodzę boso albo w skarpetach no a nie wyskoczę w takim zestawie do szpitala :-). Resztę rzeczy mam w domu i jednak liczę na męża w tym temacie, on był zawsze lepszy w pakowaniu ode mnie :-p:-)


Jeśli chodzi natomiast o wózki to zaplanowaliśmy się z mężulem że następną sobotę poświęcimy na ten temat. Pojedziemy, pomacamy, pojeździmy po sklepie, porównamy modele i ceny i wtedy zacznę szukać lepszych ofert cenowych w necie. Jest taki gigantyczny sklep z artykułami dziecięcymi i jak weszłam na stronę tego sklepu to aż mi się oczy śmieją, same zobaczcie:
dol1.jpg
Jak tam wejdę to chyba przed zamknięciem nie wyjdę, będą mnie musieli wyganiać :-)


A jeszcze pochwalę się zakupami ciuszkowymi dla Niuni:
Pepco:
DSC_0034a.jpgDSC_0036a.jpgDSC_0035a.jpgDSC_0037a.jpg
Łączna kwota zakupów to chyba 27 zł :-)

5.20.15:
DSC_0033a.jpgDSC_0032a.jpgDSC_0030a.jpgDSC_0031a.jpg
Za to zapłaciliśmy niecałe 25 zł.

Ale jak popatrzyłam na ciuszki bez przecen, to 40 zl za jedną bluzeczke czy śpioszki które posłużą tylko kilka miesięcy to niezłe ździerstwo ja dla mnie...:wściekła/y:
 
Dziewczyny, mam pytanie odnośnie wózka Tako Jumper, co to jest "regulacja miękkosci amortyzacji", a właściwie nie co to jest, tylko jak działa, jak się reguluje?

Oj Zebrra - nie wiem co to takiego, szczerze powiem to nie wczytywałam się w takie funkcje wózka. Muszę się przyjrzeć, może coś wypatrzę przy kółkach :-)
 
reklama
Do góry