reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy na zakupy ;)

nie rozumiem, po co aż 3 koszule nocne/piżamy na 3 dni pobytu w szpitalu, może doświadczona mama się wypowie, czy to naprawdę konieczne?
 
reklama
nie rozumiem, po co aż 3 koszule nocne/piżamy na 3 dni pobytu w szpitalu, może doświadczona mama się wypowie, czy to naprawdę konieczne?
Szczerze mówiąc obawiam się, że 3 może być za mało... Możesz się ubrudzić krwią (na początku naprawdę mocno leci) albo mlekiem, dziecko również może Cię ubrudzić. A biorąc pod uwagę, że w tych 3 koszulach 1 jest do porodu, to robi się 1 na dobę (o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem i zostaniesz tylko 2 doby po porodzie). Chyba, że nie przeszkadza Ci używanie koszul szpitalnych (zazwyczaj z bardzo "kuszącym" dekoltem), wtedy nie ma problemu ;)

Dziewczyny przepraszam, za wczesnie się pochwaliłam, nie mogę znaleźć na dysku tej książki... Wiem, ze miałam na 100%, więc oczywiście jak znajdę to dam znać...

Traschka dzięki, uśmiałam się :) W poprzedniej ciąży dziewczyny proponowały, zebym napisała poradnik dla kobiet w ciąży :))))
 
to już wszystko jasne:zawstydzona/y: nie mam jeszcze doświadczenia
czy w takim razie lista, którą wkleiłam jest wystarczająca? co na przykład z wkładkami laktacyjnymi albo majtkami poporodowymi?
czy któraś z Was może zweryfikować tą listę?
 
Mrsmoon, jak tylko ogarnę obiad, to napiszę odnośnie listy ;)

Chciałam Wam pokazać, jak ładnie opakowane są te wyprawki, które kupiłam ostatnio (WYPRAWKA DLA NIEMOWLAKA - PROMO UK (1422487841) - Aukcje internetowe Allegro) wzięłam 2 i obie miały być dla mnie, ale przez to, że tak ładnie są opakowane, chyba jedną zostawię na prezent dla kogoś ;)

W tej wyprawce jest czapeczka, niedrapki, skarpetko-buciki i śliniaczek.


zesj.jpg
 
Ten silver cross to moje marzenie...ale w Polsce nie wiem gdzie można je kupić..
Ja też nie wiem gdzie w Polsce można kupić, szukałam przez google ale nic nie wygooglałam :no:
Ale wiesz co...jak mam być szczera to nie wiem czy to jest dobry wybór na polskie chodniki :zawstydzona/y: przynajmniej ja się wkurzałam gdy byliśmy w Pl w odwiedzinach (te kółka nie są pompowane, więc ciężko się jeździ po dziurawych chodnikach. Po śniegu też się źle jeździ).
Najlepiej jakbyś mogła sobie taki wózio przetestować w terenie :tak:


Mysia, nie wiem czy butelka TT wejdzie do podgrzewacza Philips, na pewno wejdzie do Aventa :tak:


Trascha, trzymam kciuki za przesyłkę. Nieważne ile będzie leżeć na poczcie - ważne że w końcu ją dostaniesz. Daj znać jak już otrzymasz kocyk :tak:


mrsmoon, gratuluje córki :happy: Jakie imię wybraliście?
Co do ilości koszul to chyba wszystko zależy od tego jak długo będzie się w szpitalu (po porodzie). Ja miałam 2, jedną starą w której rodziłam (od razu poszła w kosz), drugą ubrałam po umyciu się. Ale ja po porodzie byłam tylko 18godz w szpitalu :sorry: (licząc w tym nocke, bo Marcel urodził się po północy)


Zebrra, to jak jesteśmy przy poradnikach pisanych przez Ciebie - to ja poproszę o poradnik "Jak sobie radzić z dwójką małych dzieci. Porady praktyczne" :tak:
I wcale nie żartuje :zawstydzona/y::no::-D Czasem jak pomyślę jak to wszystko pogodzić (zwłaszcza wieczorną kąpiel) to mam ciary :eek: (mąż pracuje na popołudnia, więc od godz 16.30 jestem sama, samusieńka.....)
Zapewne strach ma wielkie oczy - zawsze boimy się tego czego nie znamy. Ale to nie wyklucza faktu że i tak mam cykora :cool2:
 

mrsmoon, gratuluje córki :happy: Jakie imię wybraliście?
Co do ilości koszul to chyba wszystko zależy od tego jak długo będzie się w szpitalu (po porodzie). Ja miałam 2, jedną starą w której rodziłam (od razu poszła w kosz), drugą ubrałam po umyciu się. Ale ja po porodzie byłam tylko 18godz w szpitalu :sorry: (licząc w tym nocke, bo Marcel urodził się po północy)

no właśnie jeszcze nie:no: nie chcemy pod wpływem emocji decydować, ale mam nadzieję, że w końcu zdecydujemy, trzeba w końcu jakoś mówić do brzucha:-D mała dziś trening sobie urządziła i tłucze od godziny, oj co to będzie za 2-3 miesiące, chyba sala gimnastyczna:tak:
 
Ostatnia edycja:
co do ilości koszul,to ja miałam chyba tylko dwie,u nas do porodu dają szpitalną "miniówkę",a potem to dość często zmieniałam podkład i nie miałam przykrych sytuacji,poza tym mi wyjątkowo mało leciało,tak,że w drugiej dobie te wielkie podpaski zamieniłam na największe always,i od razu lepiej się poczułam,bo są cieńsze i mi wystarczały:tak:
 
reklama
Ja też rodziłam w "miniówce" hehe dobre określenie justynka :-)
Pózniej pamiętam ,że miałam tylko 2 koszule swoje na zamianę.I majty jednorazowe z podkładami to do samego wyjścia ze szpitala praktycznie nosiłam...lekarze nie pozwalali zakładać swojej bielizny i podpasek :wściekła/y:
zebrra super ta wyprawka!!I jaka taniutka!!Była taka różowa dla dziewczynek??
 
Do góry