reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmimy...

Myślałam o kozim mleku ale narazie bałam się spróbować. Wprowadziliśmy jakis czas temu serki homogenizowane, mocno przetworzone i jest w porządku, młoda wsuwa codziennie po jednym. Najczęściej niestety Danio, sa niewiarygodnie słodkie, ale te rodzime homo mają często śmietankę i trochę się boję dawać jej w większych ilościach. Ale to narazie jedyne co je z mlecznych rzeczy. Bebilonu pepti Irenka nie chciała tknąć, do pewnego czasu zjadała kaszkę na nim, ale od pół roku pluje tym dalej niz widzi. No i tak z tymi alergikami :)
Co do tego szpitalnego mleka to rozmawiałam z kilkoma lekarzami, mówili że lepiej dać Nutramigen jak w rodzinie są alergie.

No i zrobił nam się wątek o karmieniu... dwu i trzylatków :)
 
reklama
remeny, ale no trochę jednak zahaczamy o karmienie piersią, bo te diety nas też wtedy dotyczyły :tak: Przemka kilka miesięcy temu po danonkach bardzo wysypywało, a po bakusiach nie. Teraz chyba już nic mu nie szkodzi.
 
Dzieki dziewczyny. Zobacze czy te mleczka sa tutaj dostepne i kupie puszke tak na wszelki wypadek. Jak juz maja czyms karmic, jakby byl problem po cesarce albo jak za wczesnie wyskoczy, to wole zeby karmili tym co ja wybiore.

Herbatki tez poszukam, napewno tez sie przyda.

Ta dieta matki karmiacej to rzeczywiscie brzmi strasznie, szczegolnie dla mnie bo ja owoce i jogurciki uwielbiam i wsuwam codziennie kilogramami.
 
MrsF, nie jest powiedziane, że Waszemu dziecku będzie to przeszkadzało. Owoce i nabiał są jak najbardziej wskazane podczas karmienia piersią. A że niektóre dzieci to alergicy, to już trudno. Wtedy albo mama ogranicza swoją dietę albo przechodzi na preparat mlekozastępczy.
 
Czyli jak bedzie jakas reakcja alrergiczna to rozumiem ze wtedy droga eliminacji trzeba dojsc do tego co ja powoduje? tzn, jesc np inny owoc dziennie i obserwowac czy jest ok? Ja bardzo chce karmic piersia wiec wole diete ograniczyc niz karmic formula. :tak:
 
A ja juz nie wiem co mam robic, odciagam corz mniej mleka a jeszcze nie udało mi sie nigdy przystawic synka do cyca bo brodawki za duze i ni w zab nie daje rady:wściekła/y: Jem chyba jak nalezy nic smazonego, wzdymajacego, ciezkostrawnego duzo pije i mleka coraz mniej zaczynam sie naprawde martwic a odciagam co 3-4 godziny:-(
 
Sabincia najlepiej jak po przyjściu Nikosia do domu zaczniecie próbować karmić bezpośrednio, bo dziecko to dużo więcej potrafi wyssać niż laktator wyciągnie.
No a najważniejsze, to nie martwić się, stres wszystko pogarsza.
 
Sabincia, niestety samym laktatorem ciężko jest utrzymać laktację :-( Tu jednak nic nie zastąpi małego ssaka. Czy Nikoś ma w szpitalu mniej więcej stałe godziny karmienia? Jeśli tak, to postaraj się tak przygotować, żeby mieć w miarę pełne piersi wtedy kiedy on powinien być głodny. A jak nie chce zacząć ciągnąć, to wyciśnij sobie troszkę mleka, kilka kropelek, tak, żeby je poczuł jak złapie sutek. Jeśli już się trochę przyzwyczaił do smoczka, to możesz też spróbować z kapturkami, bo trochę przypominają smoczek, chociaż ciągnąć chyba trzeba dużo mocniej. A czy pomagają Ci położne go przystawiać, czy sama jesteś zostawiona z tym problemem? Bo one znają różne sztuczki, żeby dziecko zaczęło ciągnąć.
 
Czyli podsumowując - herbatkę jak kupić to tą z apteki a nie Hippa? No i jakie mleko najlepiej (tzn. w razie "w" to puszkowe) dodam że ani ja ani mąż alergikiem nie jesteśmy.
 
reklama
Giza - próbowałysmy przystawić... ale on jest tak drobny ma tak drobne usteczka , ze moje cutki sa dla niego za duze :( nie moze złapac tak zeby był w stanie ciagnac .Ma taki malusi cumel w szpitalu i tez ma problemy...
 
Do góry