reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie

no poziomki to faktycznie ty byś majątek wydawała. my jeszcze słoiczkowi. ale babcia już zapowiedziała, że obiadki bedzie robić. deserki różnie, raz normalnie owoce raz słoiczki.
 
reklama
Poziomki organizacyjnie normalnie szacun!:tak:
Ja też gotuję sama dla małego, czasem je to co my jak gotuję np rosół to później mięsko dla młodego, zupę jarzynową też zajada tą co my, mięsko jak piekę również. Często jest też tak, że specjalnie robię Frankowi osobno i mężowi osobno, bo on jest megaaaaa wybredny milion rzeczy nie jada, albo jest tak że ja jem to co Franek, a mąż je coś innego:tak: Franek dzisiaj trząsł się do kiszonego ogórka dalam mu polizać normalnie myślałam, że całego hapnie:szok:

Jaipur a makaron dajesz jaki? Bo ryż robię podobnie z jabłuszkiem albo ze śliwkami też jest fajny do tego żółtko :tak:

Dziewczyny a dawałyście może maluchom już takie grubsze kasze np jęczmienna?

Kisiel dzisiaj zrobiłam z soku pożeczkowego pyszności!
 
mycha ja robię i z normalnym ryżem obiadki , i z makaronem , z kuskusem (ale go nie parze tylko nprmalnie na kilka minut zagotowuję)
a słoiczki daję sporadycznie... :-) wtedy kiedy albo mi się nie chce gotować albio nie mam czasu ;-)
 
agacio kiszone ogórki mozna podawać od 8 miesiąca...
ja dawałam Vice bo bardzo uwielbiała:tak: nigdy ją brzuszek nie bolał.. więc możesz dawać np plasterem bez skórki :tak: ja kroiłam w "ćwiartki" w długość i tylko ścinałam skórkę i się zajadala.. nie raz chodziła i z mojego czy D obiadu wyciągała ogórka i jadła :-D
brzuszek nie bolał.. Emma., nie przepada za ogórkami kiszonymi .. spróbowała ale bez większych rewelacji :-)

 
reklama
Zupę ogórkową Nadia jadła pierwszy raz mając 5 miesięcy nic jej nie było i bardzo jej smakowała. Dzisiaj jadła krupnik z kaszą jaglaną ale musiałam zmiksować, no ale smakować smakowało 150 gr zjadła w kilka minut. Makaron dawałam jej na początku roboty mojej mamy, a teraz kupiłam taki dla dzieci, ale chodziło mi o to aby był bardzo drobny. Co do słoiczków to Nadia obiadków słoiczkowych nie tknie a dla odmiany owoców świerzych nie chce a tylko słoiczkowe wcina.
Bra mi specjalnie dla Nadii się też nie chciało gotować, teraz daję jej to co my jemy oczywiście w miarę rozsądku nie daję jej smażonego, jak nam smażyłam mielone to jej ugotowałam na parze. No i zawsze pilnuję aby ugotować zupę (na dwa dni) wtedy nawet jak nie może naszego drugiego dania to zupkę ma no i mięsko z zupki. Dzisiaj na przykład całego pieroga ruskiego zjadła. No i ważne jest że nie przyprawiam mocno aby móc jej dać.
 

Podobne tematy

Do góry