reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie

agacio.....on taki żarłok od jakiś 2 tygodni ;-) a tak w ogóle to nie wygląda na żarłoka :-D
ja daje 240 wody i kaszka
poziomki....z wygody - karmienie butlą szybciej idzie;-)
 
reklama
Moje dziecko rączkami jeść też nie chce. Chrupki zje ale ja muszę jej do buzi wkładać a jak dam do rączki to patrzy na nie, banana też jak ja jej do buzi przystawiam to ładnie je a jak w rączkę daję to wyrzuca. Tak jakby się pobrudzić nie chciała. My mamy przełom wreszcie kaszki posmakowały ale tylko z butki łyżeczką nie chce. Mam pytanie czy wy gotujecie dzieciom mannę na mleku bo moja lubi mannę ale ja nie wiem jak jej ją zrobi na mleku, nie mogę tu takiej gotowej co kiedyś miałam w Polsce że tylko wodę dodawałam i bez gotowania była. A ta w słoiczkach to jakaś taka słodka strasznie jest.
 
gag ja też dawałam kaszkę z butli Vice jak była mała bo było mi wygodniej ;-) Emma za kaszkami nie przepada ale co któryś dzień dostaje.. łyżeczką :tak: bo ona z butli to mało co toleruje ;-)
i
wiesz starsza też tak dużo cmokała.. miała przez pewien okres tak że wypijała mi 2 pełne butle mleka... te duże na 300 ml :tak:
nie żartuję ... wyćmokała jedną już myslałam że śpi ... a ona wołała jeszcze :szok:
jeszcze nie umiała mówić "mleko" tylko "mooo" "mooo" miała wtedy koło roku coś bo to było zeszłej zimy
a późńiej jej przeszło i piła mniej , a latem już wogóle nie piła mleka na noc :-p

 
uściślając - Młody pije kaszkę z butli tylko na noc. Rano je łyżeczką (robię bardziej gęstą, bo on nie lubi rzadzizny :-p)
kamcia....wow!:szok: Młoda miała niezły spust ;-)

styna....ja jeszcze nie gotowałam manny na mleku,ale to sie robi tak jak na wodzie - zagotuj mleko i pomalutku dosypuj kaszkę, tylko nie za dużo bo wyjdzie za gęsta. Ciągle mieszaj, żeby się nie zrobiły grudki. Pogotuj 3-5 minut i gotowe. Możesz dodac troche cukru jeśli chcesz
 
Ostatnia edycja:
gag no miała spust , ja to się bałam że za dużo je... i jak dałam jej kaszkę to wypiła jedną butle ale za to po godzinie mi się budziła i wołała drugą i też całą wypijała.. więc uznałam ze lepiej dać jej dwie mleka i śpi całą noc..
ale moja mama mi mówiła że ja też po 2 butle wypijałam mleka i wołałam jeszcze:-D zarłoki z nas.. hehe
no i też w wieku 10 miesięcy potrafiła zjeść 2 całe kawałki chleba na śniadanie:tak: o 12 zupkę i po zupce mleko do spania , jak wstała to jadła deserek i musiała zawsze zjeść 2 danie bo ciągle się domagała , później kolacja czyli kanapeczka,budyń czu coś lekkiego i te butle mleka już po kąpieli :-p jadła dużo

Emma też dużo je
 
Jak tak was czytam to rośnie we mnie miłość do cyca :-D dam 3 posiłki, reszta zacycana i nie mam problemu czy za dużo cukru, za mała butelka, za duża dziurka, itd.

Alex przejściowy brak apetytu nie powinien cię martwić, kilka dni to nic nadzwyczajnego. Jak je cyca to nie jest głodny. Do końca 9 miesiąca zdrowe dzieci cycowe mogą jeść 3 posiłki podstawowe i reszta tylko na piersi.
 
reklama
Nikolcia też je kaszkę łyżeczką. Daje jej 1x dziennie ok.160ml wody plus kaszka. Wsuwa aż jej sie uszy trzęsą. Kupuję zamiennie ryżowo-mleczne i manna. Mam pytanie do Was. Jak wygląda żywienie maluchów w 8mym m-cu? W interncie piszą różne rzeczy, znam schemat żywienia, ale interesuje mnie wasz plan :)
Niki je 5 posiłków plus deserek. Mleko 3 razy dziennie (1 porcja z dodatkiem kleiku), obiadek i kaszka. A Wasze? Ide do lekarza dopiero na koniec stycznia dlatego chciałam się Was podpytać.
 

Podobne tematy

Do góry