reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie, pytania i porady :)

Witam.
Jestem młodą mamą 13 dniowej Emilki.Niestety mam poważny problam z karmieniem mojej córeczki piersią.W szpitalu i 3 dni w domu jadła bez problemu.
Od kilku dni niestety nie chce.Przystawiam ja do piersi a ona tylko głośno i długo płacze i nie chce ssać !
Już nie wiem co robić! Musiałam podać jej mleko z butelki (odciągnięte laktatorem).
CO ROBIĆ???:szok::szok::szok:
 
reklama
Najprawdopodobniej dziecko w szpitalu było dopajane glukozą z butelki,albo w domku dostało herbatkę z flachy i skumało,że tak się nie namęczy,bo mamuśka przechyli i samo będzie ciekło do buźki... Musisz się przemęczyć i dawać cyca jak najczęściej,za to odstawić butelki.
 
a może trzeba żeby jej się odbiło, albo to kryzys laktacyjny? czym przejawia się ta niechęć? wcale nie chce cyca, czy po jakimś czasie dopiero?
 
mnie uratowały nakładki silikonowe, mała myslała, że to butla i ciągneła, po kilku dniach jak zaspokoiła pierwszy głód, to ściągłam nakładki i dawałam pierś i gdzies po tygodniu, czy dwóch mała umiała ładnie ciągnąć cycka bez nakładek :tak: ponoc miałam wklęsłe brodawki i mała nie mogła złapac, ale sie nie poddałam i teraz mała kocha cyce nad życie :-D głowa do góry, nakładki na sutki i do karmienia ;-) będzie dobrze :tak::-)
 
Dzięki za podpowiedź ad nakładek silikonowych.Właśnie tego spróbowałam i okazało się,ze to to ! Zaczęła tak łapczywie jeść przez nie,ze teraz się boję,ze się przeje :) Myślicie,że to możliwe?
Napiszę jeszcze jak nam idzie :)
 
Nie martw sie,nawet taki maly szkrab wie kiedy przestac
icon7.gif
poza tym dzieciom karmionym piersia nie grozi otylosc.Ja mojego synka do 4ech mies.wlacznie karmilam przez nakladki(strasznia mi gryzl sutki)a od 5go mies.zaczal sie awanturzyc i definitywnie je odrzucil.Z wlasnego doswiadczenia wiem,ze z nakladka latwiej odpowiednio przystawic dziecko do piersi.
 
Witam czy macie jakiś sposób na cmokanie przy ssaniu? Górna warga ułożona jest prawidłowo ale dolna nie jest wystarczająco rozchylona. Niestety odciąganie bródki nie skutkuje. A kaja ma już miesiąc :-( Może za późno?
 
Ostatnia edycja:
Hej,
Moja Lea ma tak samo, ale zauwazylam, ze przestaje cmokac przy innej pozycji karmienia. Cmoka przy "klasycznej" na reku, a przestala przy lezacej i tzw "rugby". Wiec zapewne ma to cos wspolnego ze strona ssania piersi
Pozdrawiam
 
reklama
moja niunia też cmoka jak zle chwyci piers na poczatku nawet sie wystarszyłam bo je łapczywie i bałam sie że to cos z pzrełykiem nie tak ale zabieram jej piers i przystawiam na nowo -najczęsciej skutkuje :-)
 
Do góry