reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie, pytania i porady :)

Odpisuję na otwartym forum, żeby nie było że się wstydzę. Jak już mówiłam, próbowałam jak smakuje moje mleko. Ale własnej piersi nie ssę, bo nie dosięgnę. Gdybym dosięgała bez trudu, to z pewnością bym to robiła dla samej draki.
Możnaby przeżyć w ekstremalnych warunkach, np. pod gruzami, pijąc swoje własne mleko :) Zatem mamy dodatkowy atut survivalowy.
 
reklama
Witam.
Mam pytania jak wybudzacie wasze śpiochy do karmienia? Ja nie mam serca ich rozbierac i budzić:-(. Macie jakies skuteczne sposoby stymulowania dzieciaka do jedzenia i wybudzenia. Szukam tez porad odnośnie wybudzania w czasie karmienia, moje pośśie 10 minut i koniec. Dalej niechce ssac, czasem może z 20 minut possało ale średnia to 10 minut?
 
Witam.
Mam pytanie. Zona jest w szpitalu a ja sie zamartwiam. Prosze napiszcie jak preciwdzaiałac boleścią piersi, żona jest po porodzie i ma nabrzmiałe piersi. CZy możena tez jakoś stymulowaś brodawki aby były bardziej wypukłe? Czy możen ajakos okładac piersi? Rozumiem że jesli dziecko nie wyśsie wsztystkiego z piersi to nalezy reszte z piersi odciągnąć? Czy dziiecko jak podrasta zacznie ssac obie piersi naraz, bo narazie żona daje po jednej iersi naprzemiennie?
 
Kasanga ja próbowałam wyciagac cycusia tak delikatnie i zazwyczaj wtedy sie chytała z powrotem jedzenia a jak to nie pomagało to tak lekk ciagnełam za policzek lub uszko i to zazwyczaj skutkowało :)
 
belgrano ja do onca karmienia dawałam naprzemiennie a bolace piersi sa wynikiem napływajacego pokarmu i nawału najlepiej odciagac bo to przynosi ulge i zapobiega zastojom i zapaleniom piersi . Piersi mozna okładac zmrozonym klisciem z kapusty białej takim troche rozbitym tłuczkiem do miesa to tez działa kojaco :) Co do brodawek to sa z aventu takie nipllete do wyciagania wklesłych brodawek akurta ja ich nie stosowałam bo za pozno sie dowiedziałam o ich istnieniu :( ale tez mozna samym laktatorem odciagajac uformowac brodawki ;) > Moze jej tez pomóc karmienie pzrez kapturki wtedy nie odczuwa sie az tak bardzo bolacych brodawek ale jest ryzyko ze dziecko sie nie oduczy karmienia przez nie tak jak to było u mnie :)
Troche chaotycznie to napisałam ale mam nadzieje ze cos zrozumiesz ;)
 
belgrano ja miałam maść na brodawki z medeli ,nawet była niezła ale to ze bolą piersi to każda kobieta przechodzi nawał pokarmu na samym początku i tak już jest,widzę że to wasze pierwsze dziecko i wiadomo że piersi i brodawki do tej pory nie miały takich "przejść". Ja karmię i karmiłam od początku z jednej piersi a przy następnym karmieniu z drugiej, więc nie jest powiedziane że Twoja żona musi karmić przy jednym karmieniu z dwóch piersi ;) Piersi można też masować ręcznie,a z piersi po karmieniu dziecka można odciągać mleko ale pod warunkiem że dalej żona czuje dyskomfort,bo i naczej piersi będą nons top stymulowane i będą cały czas wytwarzały masę mleka :) chyba to na tyle :)

jak coś mi sie przypomni to napiszę ;) .
 
Belgrao ja stosowałam te masc ale tylko na popekane i krwawiace brodawki a nie na bolace tak jak pisałą Karolinna mozna masowac je po karmieniu ale nie zaduzo :)
 
reklama
Mnie na szkole mówili aby karmic najpiewr jedna do konca a jak w niej juz nic nie ma a dziecko jest głodne to druga :) Bo inaczej moga piersi mniej produkowac :p
Takze ja bym polecała system na zmiane ;) :)
 
Do góry