reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

dziewczyny, mam kłopot i proszę o pomoc. Wczoraj próbowałam pierwszy raz odciągnąć mleko laktatorem i nici :(. W 25 minut wyciekło 5ml. O co chodzi? Pierś była pełna, bo 6 godzin niessana, dziecko się najada, rośnie, a laktatorem ściągnąć nie mogę (przy nawale też tak było i musiałam odciągnąć ręcznie). Mam laktator NUK elektryczny, powinno być wszystko w porządku. Buuu, pomocy, co mam robić? Przecież czasem muszę wyjść i dziecku mleko zostawić...
Help...
 
reklama
Ale w ulotce jest napisane, żeby podawać coś koło 20 kropel - a ja nie wiem czy to nie za dużo, lekarka mi mówiła, że można podawać, ale nie powiedziała w jakich dawkach...?
 
Ja właśnie idę kupić Espumisan, nie chcę Małej męczyć.

Ale mam problem - w kupce pojawiło się maleńkie pasemko KRWI! (ok.0,5cm) i odrobinka śluzu. Malutko ale się przestraszyłam! Skąd?! Z kupkami już lepiej, Justynka na jedzenie budzi się raz w nocy (ok.3-4 rano), zasypia o 22 a wstaje po 7 rano. Wiec wydawało mi się, że już tylko te wzdęcia jej przeszkadzają... A tu ten bąk z odrobiną kupki i krwi ze śluzem...:baffled:
 
Efa, u mnie sprawdza się metoda: mała do jednego cyca a laktator do drugiego i ściągam jednocześnie z karmieniem. Wczoraj takim sposobem udało mi się ściągnąć 140 ml z jednej piersi. Inaczej w ogóle nie idzie. Spróbuj :-)
Dobranocka, z tą kupą ze śluzem i z krwią najlepiej udać się do lekarza i pokazać pampersa. Moja Zuzka też miała takie coś jak miała 4 miesiące ale było dużo śluzu i sporo tej krwi, okazało się że miała zapalenie płuc... w Twoim przypadku nie musi to być nic groźnego ale lepiej sprawdzić.
 
Ja właśnie idę kupić Espumisan, nie chcę Małej męczyć.

Ale mam problem - w kupce pojawiło się maleńkie pasemko KRWI! (ok.0,5cm) i odrobinka śluzu. Malutko ale się przestraszyłam! Skąd?! Z kupkami już lepiej, Justynka na jedzenie budzi się raz w nocy (ok.3-4 rano), zasypia o 22 a wstaje po 7 rano. Wiec wydawało mi się, że już tylko te wzdęcia jej przeszkadzają... A tu ten bąk z odrobiną kupki i krwi ze śluzem...:baffled:
a miala wczesniej zatwardzenia? bo slad krwi w kupce moze byc ich efektem, tzn podraznienia delikatnej bl. sluzowej odbytu. Przede wszystkim jednak idz do lekarza.U takiego malenstwa nic nie mozna bagatelizowac.
 
dziewczyny, mam kłopot i proszę o pomoc. Wczoraj próbowałam pierwszy raz odciągnąć mleko laktatorem i nici :(. W 25 minut wyciekło 5ml. O co chodzi? Pierś była pełna, bo 6 godzin niessana, dziecko się najada, rośnie, a laktatorem ściągnąć nie mogę (przy nawale też tak było i musiałam odciągnąć ręcznie). Mam laktator NUK elektryczny, powinno być wszystko w porządku. Buuu, pomocy, co mam robić? Przecież czasem muszę wyjść i dziecku mleko zostawić...
Help...

EFA - ja na poczatku odciagalam zaledwie 30ml i to z dwoch cycow w sumie!! nie boj sie nic- powinno sie rozbujac, moj laktator tak dziala ze pierwsze krople mleka nawet jak cyce napompowane leca po minucie jakos. ja stymuluje-tzn staram sie wyciskac ta pierwsza krople a potem juz leci. Mozna tez zrobic manipulacje -do jednego cyca dopnij Olka a do drugiego w tym samym czasie sie dopnij z laktatorem -dziecko stymuluje produkcje mleka wiec powinno ruszyc.nielatwo jest utrzymac dziecko +laktator naraz ale sprobuj jakos a jak nie to tak jak ja- robie sobie w wolnej chwili i najlepiej po karmieniu bo cycki sa wtedy juz "ruszone". w tej chwili wyciagam na luzie 60 - po 30 z jednego cyca, anieraz i 90 dopielam. wazne zeby sie nie ssac dluzej niz 15-20min na jeden cyc.
 
reklama
ja podaję po 1 kropelce jak widze, ze sie prezy i nie przechodzi i po paru minutach jak reka odjal

dobranocka tez bym to skonsultowala
efa u mnie tez na poczatku bylo kiepsko, odssysalam po pare mililitrow, za pare minut znowu proba, teraz tez slabo nam idzie, wiec jedna butelke pol dnia odciagam
 
Do góry