reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią i nie tylko

nataliak ja jutro dam małej właśnie taką kanapeczkę. Czekam na świeże jajka - jutro o 16ej będą sprzedawali pod moim blokiem :-)już nie mogę się doczekać miny Natki jak to spróbuje:-)
 
reklama
my jutro tez spróbujemy tego pomysłu wonki , ja to zapomniałam o pieczywie bo nie jadam śniadań więc my jutro też robimy próbę :)

a tu mam ciekawy przepis Składniki:
- 100 g mięsa z piersi kurczaka lub indyka
- 2 łyżki surowego ryżu
- 2 łyżki posiekanej natki pietruszki
- żółtko

Sposób przygotowania:
Mięso starannie umyj, oczyść z błon, usuń najdrobniejsze kawałki tłuszczu. Następnie pokrój w kostkę, wrzuć do maszynki i zmiel. Do zmielonego mięsa dodaj ryż, pietruszkę oraz żółtko. Umoczonymi w wodzie rękoma uformuj cztery kulki. Zamiast pietruszki możesz użyć koperku albo suszonych ziół (wystarczy czubata łyżeczka), np. estragonu lub bazylii. Ułóż pulpety na sicie do gotowania na parze. Ustaw garnek na małym ogniu i gotuj przez 40-60 min, aż ryż będzie miękki. Maluch zje najwyżej dwa pulpety, resztę schowaj do lodówki na jutro.


Dzisiaj K> zachciało się twarogu więc kupił i zjedliśmy, nie pomyślałam o Dorianie a tez tu widzę taki przepis ;)
 
ale jajko na miękko??(żółtko ofkors)
ja młodemu jeszcze nie podawałam na miękko,
ale może mu żółtko ugotowane na twardo podam na kanapce.. ciekawe, czy zje ;-)
 
nie wolno maluchom dawac jajek na miekko. gotujesz normalnie na twardo i zoltko mieszasz z maslem, jak sie postarasz to wyjdzie gladka masa idealna do smarowania ;)
 
nie wolno maluchom dawac jajek na miekko. gotujesz normalnie na twardo i zoltko mieszasz z maslem, jak sie postarasz to wyjdzie gladka masa idealna do smarowania ;)

no właśnie dlatego tak się zastanawiałam, czy faktycznie na miękko... no to będzie trzeba wypróbować masę :-)
gotuje jajko na miekko,zoltko mieszam z malymi kawalkami chlebka z maslem i podaje lyzeczka.
 
Aga ja nie robie na twardo,moje jest takie ze tak powiem twardo-miekkie
tzn nie rozsypuje sie,ale tez nie leje.
 
reklama
Do góry