reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie piersią, dieta mam karmiacych:)

moja Amelka jest na sztucznym jak juz wam wiadomo i zjada 100-150:szok:i to czasem jej malo:baffled::szok:rany ale mam glodomorka:-D
Karincia pamietaj ze nie zliczysz ile dzidzia zjada z piersi wiec moze te 30ml jest ok dla szkraba:tak:
 
reklama
Mój Synek też przestał najadać się moim mlekiem i czasem dokarmiam Go sztucznym :baffled:
Tylko że daję Mu najpierw piersi i jak widzę że chce jeszcze to wtedy robię Mu 30 ml sztucznego :tak:
Może powinnam więcej skoro Wy dajecie 3 razy tyle?? :-)

Karincia nie ma podobno czegoś takiego jak małowartościowe mleko...możesz co najwyżej miec mało pokarmu albo synek kiepsko ssie pomimo że przy piersi długo lezy - może sobie ciamkoli bardziej niż zjada
najlepiej byłoby go zważyć, zobaczyć jak przybiera i poradzić się połoznej, a sztucznego więcej na razie nie dawaj bo im więcej dajesz tym mniej ty masz pokarmu - skonsultuj to najlepiej z kimś jak najszybciej jesli ci zalezy żeby jednak karmić piersią
a jeśli chodzi o butelke to przecietny noworodek w pierwszym miesiacu życia zjada od 60 do 130 ml (to rosnie z czasem oczywisci) 6 razy na dobe a w drugim miesiacu juz 120-130 6 razy na dobe....no ale jesli chodzi o odciagane to pewnie sie tak prosto nie da przeliczyć
 
ja też daję smoka bo mój ssak mógłby wisieć na piersi 24h i to na pewno nie z głodu bo jak sie naje i uda mi sie ja zajac smoczkiem to śpi 3 godziny. A smoczka potrzyma chwile i wypluwa i jest ok. Na wadze przybiera książkowo więc nie mam wyrzutów że nie daje jej tyle ile by chciała
 
ehhh... Monia ma w nosie smoczka - 3 modele w testowaniu a panna ma odruch wymiotny jak jej wkladam smoka w paszcze :-(
prawa piers popsuta - mleka pelno ale mam naderwany sutek :wściekła/y::-( nie wiem czy Monisia nadgryzla czy co ale mam ranke - 3 mm boli tak ze dzis juz kombinowalam jakby jej tu nie karmic a ze chce jesc co chwilke to nie zdazylam odciagnac z tej piersi mleczka...

smaruje pokarmem i bepanthenem i nic :-( wietrzenie? jak mam wietrzyc skoro chodze i zostawiam mleczna droge za soba?

zmykam... przyssawka sie obudzila.... na szczescie teraz kolej na lewa piers:tak:
 
rubi choć na pół godzinki się połóż na ramieniu, pod tą "cieknącą" pierś podłóż tetrę i niech sobie kapie, ale chociaż troszkę jednak powietrzysz; u mnie to w połączeniu z trzykrotnym posmarowaniem bepanthenem zadziałało - po całej dobie;
 
a czego się właściwie wyrzekacie w diecie dziewczyny? rozumiem, że strączkowych, wzdymających, do tego owoców pestkowych i cytrusów, a poza tym? acha, no i czekolady; ale np. nabiał - jecie? mleko krowie pijecie?

karincia, spróbuj może zjeść starte jabłka?
 
potwierdzam Rubi- bepantheni wietrzenie dziala:tak:
co prawda ja nie mialam z brodawkami problemu jeszcze ale od pierwszego dnia wlasnie smaruje kremem i sie zahartowaly, jak sie synek zassysa to tylko czuje dyskomfort

a mam pytanie co do ulewania i odbijania
bo jak po karnieniu odbijam na ramieniu to ulewa biedaczek czasami, czasami bardzo
wiec mam dylemat czy odbijac zaraz po karmieniu czy go polozyc spokojnie niech sie pokarm przyjmie:confused: no ale jak nie od razu odbije to pozniej moze byc za pozno nie?

sama nie wiem, narazie ladnie przybiera na wadze
w ciagu tygodnia 300 gr:tak:
 
Mewa jak ja naszej Amelki nie odbije po jedzonku i poloze nawet na boczku to ulewa i to z wyrzutem:zawstydzona/y::-(staram sie ja odbijac zawsze po jedzonku-raz uleje mniej raz wiecej ale pozniej sie nie meczy:tak:i tez nie zawsze jej sie odbija:confused:mozna ja czasem nosic godzine i nic a nic:baffled::confused::szok:
 
reklama
moze to przez cc ale z wyproznianiem zadnych problemow nie mam,
moze Karincia wlasnie duzo jablek jedz, chleba ciemnego i unikaj czekolady?

ja Andariel pytalam poloznej i tylko cytrusowych mi nie zalecala a tak to wszystko wiec i czekolade jem i mnostwo nabialu a mleko to litrami, narazie maly ok, to znaczy marudzi czasami bardziej czasami mniej, miny przy kupce robi straszne, baki puszcza ale wedlug poloznej to calkiem normalne zachowanie dla noworodka wiec sie nie obwiniam,
modle sie zeby tylko kolki nie mial bo narazie nie ma napadow placzu po 3 godziny ale taka kolka moze sie i w ciagu pierwszych 3 miesiecy pojawic:baffled:

Baska- tez mnie zaczal jajnik kloc ale jakos tak niebolesnie i krotko, ale to w sumie moze sie ciagle macica kurczy:confused: tego krwawienai mam juz dosc mimo ze juz na wkladkach jade a nie na podpaskach
 
Do góry