reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersia/butelka, dieta mam:)

Siemanko, no niestety z tą deprechą tak jest, ja tez miałam, mój dzień przez pierwsze 2 tyg wygladał tak, że jak mąż wrócił z pracy to w łazience leżała moja szczoteczka z nałożona pasta, w kuchni kanapka dopiero masłem posmarowana, a pranie w połowie wyciagnięte z pralki, nic nie mogłam skończyć, hahaha, przerypane!!!! Później już było coraz lepiej, a teraz już czaaad.
Od tygodnia jest już zajebiście, mała w ciągu dnia sobie leży i bawi się kopiąc misie w wózku, zaczyna wołać EEEE, GUUUU, śpi juz bardzo mało w ciągu dnia, a w nocy??? UWAGA UWAGA !!!!!!!
MOJA NIUNIA WŁAŚNIE ZACZEŁA PRZESYPIAĆ NOC !!!!!!
Jak ją wykąpie i nakarmie tak w granicach 20 to śpi do 5 lub 6 rano, bardzo żadko sie obudzi w nocy (tak koło 3) to zlapie pare łyków wody i śpi dalej. Wreszcie jestem wyspana!!!!!!!!!!!!!!!
Karmie butelką, Oliwka je co 3 godziny 80-100 ml, a między karmieniami woda :))
 
reklama
Hej
Ja karmię butelką bo niestety nie mam pokarmu. Zaczął zanikać 2 tygodnie po porodzie. Mój synek je Bebilon (ponoć jest najlepszy...)
zanik pokarmu u mnie to wynik tego, że mały był od początku źle przystawiony do pirsi. Brodawki popękały mi do krwi już w trzeciej dobie i od tamtej pory musiałam ściągać laktatorem co spowodowało zanik tak jak u Marzeny.
 
Marzenko ja dokarmiam Eliaszka bebilonem pepti, niestety odrzucil inne mleka w tym NAN HA. Gdyby nie to ze czeka go operacja serca to pewnie przeszlabym calkowicie na karmienie butelka bo wg mnie tak jest wygodniej no ale musze zapewnic synusiowi wszystko co w mojej mocy azeby szybko dochodzil do siebie po operacji. U mnie tez zanika powoli pokarm po odciaganiu laktatorem mimo ze pije herbatki i wode w duzych ilosciach, staram sie malego co 2 - 3 karmienie przystawiac do piersi.

Agaciulka, ale z Ciebie szczesciara ! Eliasz tak daje popalic ze marza mi sie takie dnie i noce, chociaz nie powiem bo powoli zaczyna dobrze sypiac wlasnie w nocy. Karmie wtedy 2 razy a maly spi tak miedzy 23 a 4 ( w miedzyczasie jedno karmienie ale na spiaco wiec szybko go odstawiam do wozka ) ale daleko nam jeszcze do 'idealu' ;D
A kiedy sie to u Ciebie unormowalo ?
 
Ale wam zazdroszczę tych przespanych nocy... Mikołaj budzi sie co 2-3 godziny i jest głodny... na szczęście po zjedzeniu dość szybko zasypia.
 
A ja Wam powiem ze u nas mala juz od dosc dawna niezle spi w nocy.tylko ze u nas to wyglada tak ze po gora 4,5 - 5 godzinach budzimy ja do karmienia bo ciagle malo je i w ten sposob jak na razie dobrze przybierala na wadze.ale powiem szczere ze podejrzewam ze jakbysmy jej pozwolili spac tak jak chce to 6 godzin przespi, potem karmienie i dalej spi swoje kilka godzin.jak tak patrzec to mamy tylko jedno karmienie w nocy. tyle tylko ze schemat wieczoru mamy taki: spacer miedzy karmieniami, kolo 20 kapiel, gdzies do 21 karmienie i potem staramy sie zeby nie poszla spac bo ona musi swoje pomarudzic a wolimy zeby to bylo miedzy 21 a 23 niz 24 a 2 w nocy(druga w nocy zaczynaloby sie karmienie, z pol godziny, plus jeszcze ze 20 minut ja na odciaganie i kilka minut na popilnoanie jej jak zasypia i juz jest 3 w nocy). niestety nie potrafimy szybciej jej kapac bo na spacer przy tych upalach wychodzimy dopiero po 17.
a ja mam pytanie do mam karmiacych butelka caly czas: ile na dobe zjadaja Waze dzieci w ml? albo ile na raz i ile karmien na dobe?
 
Co do NANA - nasz jadł jak miał żółtaczkę (musiałam go dwa razy dziennie przekarmiać sztucznym) i już wtedy miałąm podejrzenie że mu nie leży...Potwierdziło się jak dwukrotnie sama wypiłam tego NANA HA i miałam straszne gazy po nim a co za tym idzie Karolek także...Ponieważ nie mogę nabiału kupiłam sobie teraz Bebilon Ha i zobacze jak to strawimy...
Co do przesypiania nocy - Agaciulka zadroszcze :) ale jak się karmi piersią to chyba za szybko nam to nie grozi...u mnie jak na razie sukcesem jest to że nocne przerwy sobie wydłuza - do ok 4- 4,5 h ale za to potem w dzień nadrabia bo je co 2- 2,5 h.
My też kąpiemy i kładziemy dość późno - około 21-22 idzie spać dopiero a to dlatego że jak spał wczesniej to mu się po karmieniu o 4 na zabawę zbierało - był żywczyk na maksa!!! Teraz ma tak dopiero po karminiu około 7-8 - najwięcej energii do zabawy w ciągu całego dnia Karolek ma właśnie wcześnie rano
 
Monika@, ile je twój synek, ja daję Bebilon HA1 i zjada co 3 godz 80-100 ml, w między czasie pije wode. W nocy tak między 21 a 4 czasem tylko sie napije, pierwszy posiłek o 5, a ostatni tak 20.30
aska, teraz sie to unormowało, tzn, godzinowo to jadła co 3 godz od urodzenia, ale jesli chodzi o te długie noce to się zaczęło jakiś tydzień temu :)
marzena9, ja karmię butelką prawie od poczatku i moja mała zjada tak gdzies od miesiąca tyle samo tzn, co 3 godziny 80-100 ml.
 
Marzenko przedewszystkim to nie ma sensu sugerowac sie tym co pisze na puszkach producent. Moj maly kiedy probowalam karmic go tylko butelka jadl 60ml a sugerowano 60 - 90 ml ( z czego czesc zostawala na sliniaczku ) a potem 90 ml kiedy producent sugerowal 120 ml i dowiedzialam sie ze inne dzieci tez tak jedza. Nie trzeba zmuszac dziecka do zjedzenia calej butelki a wszystko bedzie dobrze :) Moj maly jadl w odstepach 3 - 3,5 h w dzien i 4- 4,5 h w nocy. Teraz jestesmy znow glownie na cycusiu ale dokarmiam butelka.
 
reklama
Mój synek je Bebilon zwykły (nie HA) i zjadał między 2 a 6 tygodniem życia ok 100-110 ml co 3 godziny w dzień i co 4 w nocy. Teraz ma 7 tygodni i wcina 150 ml w dzień co 3,5 do 4 godzin a w nocy śpi 5 do 6 godzin
 
Do góry