reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersia/butelka, dieta mam:)

No dziewczyny napiszcie co jecie bo ja chcialabym sprobowac przez kilka dni zdrowej i moze bezmlecznej diety. Jak do tej pory ja jem wszystko i wlasciwie tak jak jadlam przed ciaza. Masly teraz tez dostal takich pryszczykow i nie bardzo wiem czy to potowki czy tez moze cos z alergii pokarmowych. Sprobowalabym na kilka dni ograniczyc moje jedzenko ale nie mam zupelnie pomyslow na zdrowe tj. niesmazone i bezmleczne potrawy. Jedyne co mam w glowie to ryz z warzywami ale tego przez tydzien jesc sie nie da :(
Pomysl z ulozeniem wlasnej ksiazki 'kucharskiej' jest wiec bombowy i bardzo praktyczny ;D
 
reklama
Ja się ostatnio zajadam czymś w rodzaju gulaszu z indyka.
Gotuję filet indyczy z młodą włoszczyzną tak jak rosół, potem mięsko kroję w kostkę, a włoszczyznę w drobne wiórki, do tego do zagęszczenia troszkę mąki ziemniaczanej, mleczka i koperek albo natka co kto lubi. Wybornie smakuje z kaszą jęczmienną lub pure ziemniaczanym. A do tego koniecznie surówka z młodej marchewki z jabłuszkiem, lub z buraka z jabłuszkiem. Mniam aż mi ślinka pociekła na samą myśl.
Drugi obiadek sprawdzony to pieczony schab przyprawiony majerankiem i czosnkiem a do tego gotowana marchewiczka ;D
 
Dziewczyny a arbuza i rabarbar mozna jesc?? Ten pierwszy pewnie tak ale nad rabarbarem sie zastanawiam....
Ja dzisiaj nie zjadlam sera zoltego na sniadanie i wydaje mi sie ze malemu lepiej...

Ja na sniadania jem kanapki z wedlina i pomidorem obranym ze skory...
na obiad mialam raz krupnik a dzisiaj bedzie zupa warzywnas n kurczaczku, warzywa: marchew, pietruszka, seler, ziemniaki
a na drugie, klopsiki w sosie koperkowym, ziemniaki i gotowana marchew.

przed chwila zjadlam jogurt naturalny z otrebami i platkami kukurydzianymi, poczekamy na efekt...

sumka-dobry pomysl z tymi przepisami:))
 
Ja arbza skosumowalam z jogurtem i innymi dodatkami (banan, winogrona, musli) na sniadanko. Jakos nie potrafie jesc kanapek z wedlina tak wczesnie :( No i ogolnie kanapki to nie dla mnie.
No a ostatnio przezucilam sie na jogurty z mleka koziego, kozie mleko no i mleko bez laktozy (to ostatnie wczoraj kupilam i jeszcze nie wiem jak smakuje - bp np. sojowego niestety nie przelkne brr...)
 
U mnie też chyba serek żółty nie służy małemu.
Wczoraj zjadłam morelkę a rano było straszne wiercenie :(
arbuza próbowałam i było ok ale i ilosć niewielka lichy plasterek że nawet smaku nie poczułam :(
 
ja takze ciutke arbuza zjadłam i było Ok!
ale Mała (chyba) - po kremie chrzanowym jakas cały dzien wczoraj marudna była:/...
do kanapek dodaje zazwyczaj ogóraski- pod kazda postacia- i sałaty...kapusty..tez jest ok!
a naszym przysmakiem są filety z piersi kurczaka- Mniam!
 
Dziewczyny jestem pelna podziwu, ja boje sie nawet chleba mieszanego hehe ;D Kupilam sobie jablko i nie wiem czy odwaze sie je zjesc. Jedyne co jem to kurczak , ryz, marchewka - gotowane - drozdzowka z serem, pije mleko NAN HA bo synusiowi nie sluzy i herbatke koperkowa ew.te na laktacje. Ja naprawde boje sie eksperymentowac bo synek i tak ma bole brzuszka i strasznie sie wierci i poplakuje przed kupka. Help , ja chce normalnie jesc !! Kiedy nadejdzie ten dzien to nie przestane zajadac sie czekoladkami ;D
 
Asia, pytałam połozną o jabłko i ... O.K. ale gotowane :-/
Mikołaj też bardzo sie pręży i popłakuje przed kupką. Nie wiem czym mu ulzyć? Stosujecie cos na to dziewczyny?
 
A ja jak tak czytam to przestaje wierzyc ze dieta ma znaczenie. Bo o ile wiem OlaK tez barzdo uwazala na diete a maly mial problemy, Aska ty tez sie bardzo ograniczasz a tez nie obywa sie bez wiec gdzie tu to oczekiwane blogoslawienstwo ograniczania sie we wszystkim? Ja jem jak jadlam i wydaje sie ze moj maly nie ma wiecej problemow niz inne dzieciaczki. Moze zle mysle ale jakos dieta, z tego co widze, chyba jednak nie jest zlotym srodkiem na bole, prezenia itp.

Kasia D ja jak do tej pory niczego specjalnego - oprocz podciagania nozek do brzuszka no i pzytulenia i klepania po pupie. Czasem pomaga a czasem nie bardzo. Kupilam tez kropelki ale jak do tej pory uzylam moze ze dwa razy.
 
reklama
Ja uzywalam esputicon juz w szpitalu. Nie bardzo pomoglo, ale odkad ja pije herbate koperkowa i podaje ja malemu ( od wczoraj ) to jest mu nieco lzej.

Z ta dieta to wydaje mi sie ze cicha ma racje. Ok,gdybym zajadala sie kilogramami truskawek i bobu to rozumiem ale odrobina tego czy tamtego nie moze zaszkodzic. SYnek pije strasznie lapczywie jakby to byla sprawa zycia i smierci, nalyka sie wtedy powietrza i chyba stad te wszystkie problemy. Chyba zjem zaraz jablko..utarte.

Wlasnie mecze gotowana marchewke , ryz i duszona poledwice wieprzowa feeeee. Ja chce czekoladki, buleczki, drozdzoweczki, banany, brzoskwinie !!! Cala ciaze jadlam banany czuje sie jakby mi ktos powietrze zabieral :((((((((((((
 
Do góry