reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią/butelką a potem inne jedzonko

Moj maly alergik nie je selera bo tsotal typowj szorstkiej skorki po nim i banana Nie jadl keszcze cieleciny wiec nie wiem jak zareaguje .Tak poza tym dawalmmmu juz buraczka i wcinal Raz mu ugotowalm budyn na nutra i jadl az mu sie uszy trzesly . teraz mam zamiar mu wprowadzic zoltko ale nie bardzo wiem w jaki sposob czy do zupki dorzucuic czy mu zrobic na parze?Mzoe wy macie jakeispomysly.
 
reklama
Głuszku niestet alergia to okropne świństwo. najgorsze w tym wszystkim jest to że każde kolejne dziecko jest większym alergikiem. przynajmniej u mnie tak jest.
Ja daje sinlak dla małego i kleik ryżowy. Zupę z dyni i ziemniaka z domieszką oliwy z oliwek i małym ziarenku soli i wieliczki z minerałami.
Reszty nie próbowaliśmy , jabłka ani owoców. Domiś jest wysypany na całego. Teraz przy tej chorobie jeszcze bardziej. Więc nie mam jak na razie możliwości na rozszeżenie diety. Zresztą boi się nowych produktów , bo kojarzy się to jemu z lekarstwami. A niestety źle znosi baktrim , bo go po nim brzuszek boli. Ale jakoś do środy wytrzymamy..
 
Ja jeszcze nie daje dan z miesem,zaczne za jakies 2 tygodnie.
Jak na rzie zauwazylam,ze Mai najbardziej smakuja dania z Olvaritu-w Polsce nazywaja sie Bobo Vita.Konsystencja jest gestsza.
 
Mojemu małemu najbardziej smakuje Hipp. Ugotowałam mu raz marchewkę, ale wypluwał. Pewnie konsystencja mu nie smakowała, bo nie wyszło mi tak gładko jak w słoiczku.
 
Dobrusia znów nie lubi gładkich papek, tylko coś konkretniejszego, co w buźce może mielić ;-) na razie z tego co zauważyłam hipp jej nie podchodzi, bardziej gerber, a bobovitę dopiero będziemy próbować :tak: no i smakuje jej dorosłe jedzonko (jak np. do obiadu robie puree :baffled: tylko ja solę ciut mniej niż normalnie, ale i tak mam obawy, czy tą solą jej nie zaszkodzę, bo przecież nie powinno sie dawać :zawstydzona/y: ale teściowa co pilnuje córki lekarzy, to dostała od nich wręcz nakaz, żeby ciut dosalała słoiczki, bo inaczej są paskudne i mała nie chce jeść :baffled:)
 
Moj Wojtek je wszystko oby duzo bylo hihi
Marta te słoiczki z hippa sa dosalane troszeczke wiec mysle ze jak dasz malej swojego to nic sie nie stanie. Moj Wojtek tez je nasze ziemniaczki a ostatnio troszke krupniczku zjadl . Chlebek je a to przeciez tez jest solone.
 
reklama
magdalenko wcale mnie nie dziwi ze seler uczula, razem z pietruszka, pomiodorem, porem i paryka to jedne z najbardziej uczulajacych warzyw. Moja Marysie do tej pory sypie po selerze. Pomidory zaczela jesc z miesiac temu.....

No to chyba mnie jakis diabeł podkusil. dzis 3 krostki na buzi , moze i bym je olała ale strasznie płakal całe rano. Normalnie przez 1,5 godziny nie moglam sobie z nim poradzic, myslalam ze to zeby, dalam czopka nie chcial nic zjedc, i po tym czopku zrobił srednio ładna kupe - czuc było kwas i był sluz ale dodatkowo sie pienila, wydaje mi sie ze te jelitka jeszcze sie nie zregenerowaly po rotawirusie. Takze chyba jednak dam mu spokoj na te 3 tygodnie. I zaczniemy po świetach. teraz spróbuje mnu powpowadzac rozne probiotyki...
Dziwi mnie tylko to ze reaguje tylko buzia a reszta ciala nie. Ale w sumie ma teraz troche kataru do tego te zeby wiec moze trzeba poczekac az calkiem dojdzie do siebie i zaczac od nowa. Tylko ile powinnam odczekac zanim ponownie podam dynie? Miesiac, 3 miesiecące, pół roku?

Dziewczyny alergików straszych a kiedy robiłyscie prowokacje mlekiem krowim? marysia je juz caly nabial ale nadal pije Bebilon Sojowy - zadnego Ha nie udalo sie wprowadzic i alergolog mi powiedziala zeby spróbowac ze śwozym mlekiem bo czesto u takich dzieci mniej uczula niz modyfikowane (dziwna ta teroia -daletgo bym chciala zebyscie mi powidzialy jak było u was)

Azile ja chociaz tyle sie ciesze ze Michal ma idealna skore, normlanie az mi sie wierzyc nie chce ze on alergik, ani nie jest sucha, nie ma liszajów, wysypek NIC. Tyle te krostki na buzi!!!
 
Do góry