reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią/butelką a potem inne jedzonko

reklama
jak byłam w szpitalu to Mały cały czas marudził ponieważ miał silną potrzebę ssania - nie oznaczało to wcale,że jest głodny.Brodawki były w opłakanym stanie - pomógł bepanthen i maltan. Lekiem na cało zło okazał się smok. Otóż, karmię go a jak już zasypia wyjmuję pierś (chociaż ją bardzo mocno trzyma) i zamieniam ją na smoka - u mnie to działa.
 
Moj maly w szpitalu spal bardzo niespokojnie i co chwile sie budzil a uspokajalo go ssanie:baffled:. Na poczatku ok, bo pobudzi laktacje ale potem,...przeciez takiemu maluchowi wystarczy 5 ml (lyzeczka):crazy: Kazalam przywiez z domu polarowy kocyk owinelam ciasno i pomoglo. Zimno mu bylo:-)
 
Antoś nie chce smoka( żdnego - kupiłam kilka) nie chce bujania noszenia na wszystko reaguje potwornym płaczem...no nic jakoś to będzie
 
Mój Kuba w szpitalu był aniołkiem. I przez pierwsze 3 dni w domku też. Dopiero później coś mu zaczęło przeszkadzać. Smoka też nie przyjmuje. Wypluwa go i pręży się z nerwów. Tak więc musimy sobie radzić bez smoka.
 
Kochane, a moja Lenka to anioł, do tej pory czyli już 8 dni cały czas śpi:tak::tak: na jedzenie muszę ją budzić bo by przespała całe 12 godz, wieczrem robi sie trochę aktywna:confused::confused:
no ale w końcu kiedyś musi otworzyć oczka:-D:-D
 
ja mam jeszcze moje drogie do was kilka pytań, w ogóle mała nie chce odbijać, mam wrażenie że małao je:-(
fatk że mam ogromnie dużo mleka, gdyby nie laktator to chyba by mi cyce dawno pękły,:szok::szok::szok:
z tymi brodawkami mogę Wam doradzić, że jak są popękane to maluszek za płytko ją trzyma, trzeba głębiej włożyć ją do ust, uciska nie tam gdzie trzeba i dlatego tak jest, zawsze mi mówiono że na popękane brodawki najlepsze jest własne mleko!!!!:tak::tak::tak::tak:
moja mała cały dzień spi w łóżeczku, ale wieczore otwiera oczka i tylko chce spać z nami:confused:
a ha kiedy pierwszy raz byłyście na spacerze?:happy: muszę iść mleko ściągnąć bo juz nie wytrzymam pa
 
ja miałam podobny problem jak Aniknulka, musiałam karmic z obu piersi bo mała plakała okropnie bo glodna nadal byla. Az lapki swoje wkladalado buzki i ssala. potem 10 min przewry i znow glodna. Moja rada - ja ktoregos dnia sciagnelam swoj pokarm zeby sprawdzić ile jest i czy aby mala sie najada. I co 20 ml z obu piersi sciagnelam:szok: i jak chcialam dac Zuzi tan pokarm z butli (mysle moze ciagnac nie umie a z butli latwiej) to nie chciala jesc. Wniosek- za malao mialam pokarmu i raczej nie smakowal malej wiec przerzucialm sie na Humane 1 i zupelnie inne dziecko. Po pierwszym karmieniu melekiem modyfikwanym przespala ponad 5 godzin
ja z jednej piersi ściągam ok 90 ml i z drugiej którą nie zje ok 30 ml, za każym razem muszę ściągnąć, niestety jedne mają dużo a inne trochę mniej najważniejsze żeby maluszkowe brzuszki były pełne:tak:
 
reklama
Staś na razie grzeczniutki, bo śpi po 2-3 godziny, a potem je ze 30 min (chyba, że przy karmieniu zasiedzę się na BB, to wtedy jest przy cycu dłużej:-p - tak jak teraz). I mało płacze.:-) I co jest miłe nie budzi się z płaczem, tylko najpierw macha rączkami, coś tam sobie "mówi" i dopiero po kilku minutach zaczyna dopominać się płaczem.
 
Do góry