reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie pełne miłości butelką z mieszanką :-)

no w sumie aga masz racje - znalazłam apteke gdzie za pepti place 7zł/puszke a bez recepty 23zł! tylko,ze martwi mnie ze młody tak malo mleka pije i sie łudze, ze zwykle by mu bardziej podeszło. nic to, jak bede u lekarza to spytam o to ile mimimalnie powinien pic,
my jeszcze stale na 1. spytam o 2 przy okazji
 
reklama
my mieszkamy w irlandii, dostepne sa tu mleka z polskiego rynku ale sa stosunkowo drogie. uzywam wiec irlandzkiej mieszanki, ale zanim znalazlam taka ktora zasmakowala danielwi zaajelo mi troche czasu. moim mlekiem sie nie najadal wiec dalam mu mieszanke dla zdrowych dzieci, jadl 120 ml co 1,5 godziny i dostal zaparc.kazano zmienic mi na mieszanke ulatwiajaca trawienie, ale tez karmienia byly co poltorej godziny.teraz jestesmy na mieszance dla tak zwanych glodniejszych dzieci no i przerwa miedzy posilkami wydluzyla sie do 3 godzin. czy jest jakis sposob zeby ten czas jeszcze przedluzyc?daniel ma dopiero 2 i pol mca.pozdrawiam
 
mummy karmienie co 1,5godziny takiego szkraba to norma. jak mlody mial ponad 2 m-ce to go tez tak czesto musialam karmic. przerwy co 3 godziny to my mamy teraz i jest ok. nie ma co sie spinac,zeby je wydłuzac. koniec koncow powinno sie dojsc do 5 posiłków w ciagu dnia, wiec jak młody zacznie dzien o 6-7.00 to co 3h ma wlasnie 5 posilkow z ostatnim o 19. a zdrowiej jesc troszke mniej i troszke czesciej
 
ja odnosnie mleczka nr 2 zaczekam do wizyty u lekarza :tak: ale jesli nie trzeba to sie bardzo spieszyc nie bede :tak: tez czytalam ze mleko 1 zawiera wiecej witamin i jest bardziej podobne do mleka kobiecego a to mleko nr 2 juz jest bardziej zblizone do mleka krowiego :tak: no i mnie sie nie spieszy ;-)
 
nimfii masz rację co do lekarza ja też poczekam na szczepieniu się spytam dopiero czy mu zmienić chociaż dla mojego mleko to teraz jak dla nas herbata nie najada się tym i częściej jest głodny niż kiedyś jak miał te 2-4 mc
 
Ostatnia edycja:
Moj tez ma wilki apetyt zazwyczaj... podaje mu mleko dla dzieci z wiekszym apetytem :tak: zwykle mleko to wchodzi w niego jak woda, moglby pic litrami :sorry2: no a zmieniajac mleko na nr 2 to chyba zaopatrze sie w mleko z kleikiem ryzowym tylko musze zapytac pediatry czy nie za duzo tego kleiku byloby jakby zjadal takie 5 posilkow dziennie, bo na razie je mleko zageszczone skrobia ziemniaczano kukurydziana i ono dobrze dziala na maluszka, no a kaszki ryzowe sprawiaja zaparcia
 
Tez na razie zostanę na mleczku 1. A zeby Mateusz sie bardziej najadal to do mleczka dodaję jeszcze troszkę kaszki:) I jest dziecko syte:) My stosujemy bebilon i humanę- oba mleczka Maly lubi. A kaszki Humany uwielbia:)
 
reklama
jak czytam co wy dajecie swoim dzieciom jeść to mój się niejadkiem zrobił. Choć na kolacyjkę to on potrafi w siebie wlać, ostatnio zjada po 360, daje mu niewiele kaszki do tego bo nie wiem czy to dobry pomysł, ale spróbuje od dziś dawać mu więcej jednak, może będzie lepiej spał, bo od jakiegoś czasu 3 pobudki to norma, ale daje mu tylko raz jeść. Dziś dostanie mega ilość kaszki i przez jakiś czas mu tak będę dawać, bo zauważyłam, że po jakimś czasie organizm mojego dziecka zaczyna łapać, że coś się zmieniło:-D:-D:-D.
labudka i Ewelinka w jakich aptekach kupujecie mleko w takiej cenie. ja płacę 11zł:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:.
 
Do góry