reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie pełne miłości butelką z mieszanką :-)

aga ja robię kaszkę tak, że na 150 ml wody daję 3,5 łyżki stołowej kaszki. Jest gęsta, ale smoczkiem wieloprzepływowym (tommie tippiee) bardzo ładanie leci. Chyba każda firma ma takie smoczki, albo specjalne do kaszki. Poszukaj, może Juri będzie ładnie z takiego ciągnął i gęściejszą kaszkę. Ja daję na razie kaszkę tylko raz dziennie na noc lub na śniadanie. Jeśli dam na śniadanie, to na noc dostaje tylko mleko zagęszczone lekko kleikiem kukurydzianym, więc myślę że takie karmienie nie może doprowadzić do utycia bąbla, bo też mi wcale na tym nie zależy.
 
reklama
Moja Julka nie zje w ogóle samego mleka kreci sie i nie da sie jej wcisnac wiec zageszczam jej kleikiem ryzowym za kazdym razem (2-3łyżeczki na 180ml mleka) ale ona je tylko 3-4 razy dziennie mleko pulpecik sie z niej zrobił ale mysle ze to nie od tego
 
aga ja robię kaszkę tak, że na 150 ml wody daję 3,5 łyżki stołowej kaszki. Jest gęsta, ale smoczkiem wieloprzepływowym (tommie tippiee) bardzo ładanie leci. Chyba każda firma ma takie smoczki, albo specjalne do kaszki. Poszukaj, może Juri będzie ładnie z takiego ciągnął i gęściejszą kaszkę. Ja daję na razie kaszkę tylko raz dziennie na noc lub na śniadanie. Jeśli dam na śniadanie, to na noc dostaje tylko mleko zagęszczone lekko kleikiem kukurydzianym, więc myślę że takie karmienie nie może doprowadzić do utycia bąbla, bo też mi wcale na tym nie zależy.
Agniesia czy ty mowisz o tym smoczku co ma taka duuuuzo dziure??? :sorry:
 
aga czyli nasuwa się wniosek że on się męczył przy małej dziurce i nie miał siły więcej jeść a do tego jeszcze marudzenie z głodu najważniejsze że już będzie lepiej trochę oddechniesz
 
Moj chetnie zjada mleko w duzych ilosciach :-p podaje mu Humane Plus smoczkiem avent rozmiar 3, bo mniejsze rozmiary sie zatykaly przez ten zagestnik :tak: no a kaszki na razie podaje mu rzadkie smoczkiem trojprzeplywowym :tak: kaszke tez ladnie wcina :tak: chcialam juz przezwyczajac malego do jedzenia kaszki lyzeczka ale przy podaniu mu gestej kaszki bolal go brzuszek i mial zaparcia :-( wiec musze powoli ja zageszczac a na razie wrzucam do mleczka tylko jenda lyzke kaszki :tak:
 
Miłoszkowi kupiłam smoczek do kaszek ale gdzie tam on lubi smoczki proste i innych nie ruszy.Kaszki daje łyżek 3 a kleiku już 5,robię na bebiku1.I daje tylko na noc a że on szczupły to i by mógł jeść 2 razy dziennie.
 
My kaszkę mamy na śniadanko. Mały uwielbia mleczno- ryżową waniliową i jabłko-banan. Potem czasem dostaje kaszkę popołudniu jak kiepsko zje obiad i podwierczorek a ma spory apetyt. Na kolację dostaje mleko "Na sen" lub bebiko 2R. Nasza pediatra powiedziala, że spokojnie już możemy wprowadzać bebiko 2.
Apetyt ma że hohoho a tyje nam od 2 tyg po 0,5 kg miesięcznie, jednak wcale mnie to nie dziwi, ruchliwy jest strasznie.:-D
 
dziewczyny mam pytanie - młody jest na bebilonie pepti i w sierpniu robie mu badania na to czy mozna mu bedzie podawac normalne mleko. moim zdaniem juz alergia albo minela albo mocno zanika i czy moge na własna reke kupic jakies normalne mleko i zmieszac z bebilonem i jak bedzie ok to zwiekszac dawke normalnego mleka? tego bebilonu młody pije coraz mniej - jakby mu wyraźnie coraz mniej smakowalo i troche mnie martwi, że tak mało mleka wypija. robilyscie kiedys takie eksperymenty? :-)
 
reklama
labudka ja bym radzila skonsultowac z lekarzem :tak: i zaczekac na wyniki badan, no bo po co meczyc dziecko niepotrzebnie. ale czytalam juz na forum o dziewczynach co robily takie esksperynemnty na wlasna reke i dzieci chyba spokojnie to zniosly :tak:
 
Do góry