reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych Maluszkow

cyt. "co do diety musisz poprobować… ja gdzies od 3-4 miesiaca jadlam juz mieso duszone, brokuly, fasolke zielona i zolta, ogorki kiszone i nic po nich nie bylo. marchew i buraki od samego poczatku jadlam. po jablkach u nas sa luzniejsze kupki, czasem lekko sluzowate, ale tez jem. Z owocow śliwki, brzoskwinie, morele suszone, rodzynki przegryzam. Kupuje dzemy z jak najmniejsza iloscia dodatkow (owoce plus cukier tylko), sa co prawda drogie, ale skoro nie jem innych rzeczy to sobie pozwalam, wiec np. dzem brzoskwiniowy, morelowy, czarna porzeczka, powidla sliwkowe.
z mies schab gotowany, pieczony duszony, jak maly mial 4 mies to jadlam juz smazone schabowe, ale bez zoltka.
królik, indyk, kaczka (pycha… z jablkami i rodzynkami), kurczak ekologiczny. przyprawiam majerankiem i solą.
wedliny jak najmniej przetworzone z dobrego zrodla, ostatnio zaczelam nawet parowki jesc i nic nie bylo… od casu do czasu mozna zaszalec:)
jem rozne kasze, ryze brazowe
kilka razy nalesniki na wodzie bez jajek i mleka. i ciasta tez bez jajek i mleka.
od czasu do czasu mleko ryżowe (jest co prawda drogie, ale raz na jakis czas pozwalam sobie).
chleb zazwyczaj razowy, graham, czasem zwykly, smaruje sobie olejem z pestek winogron albo flora (jest bez masla)
soki jablkowy, winogronowy, brzoskwiniowy, sliwkowy
dobre sa tez zupki – np. na kawalku schabu gotowalam, potem dodawalam ziemniaki, marchew (pozniej tez brokul, fasolke) do tego szklanka kaszy lub ryzu, natka pietruszki, koperek i wychodzila pyszna pożywna zupka. od czasu do czasu rosół lub krupniczek.
generalnie musisz probowac powoli i obserwowac. ja na poczatku jak wysypki zniknely balam sie cokowliek zjesc ,ale potem zaczelam nowosci wprowadzac i obserwowalam. i urozmaicaj sobie diete, nie mozna ciagle tego samego jesc, bo czlowiek po pewnym czasie ma dosc.
woda, proszki tez moga uczulac. nasz synek po kapieli zawsz jest bartdziej zaczerwieniony i ma troche krosteczek, ale nie bedziemy go przeciez kapac w przegotowanej wodzie, taka tylko do buzi stosuejmy. do kapieli mamy emolium, po kremie oilatum mial uczulenie… jak widac co dziecko to rozne reakcje.
polecam jesli nie masz ksiazke nt karmienia warto karmić piersią
Warto karmić piersią - Magdalena Nehring-Gugulska - ksiazkiedukacyjne.pl - internetowa księgarnia edukacyjna
i stronę dot. laktacji.
Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią - Strona główna
"
 
reklama
Dziewczyny ja na początku jadłam wszystko. Oczywiście bez fast foog i innych syfów. Ogranicz\ałam do minimu smażone ale schabowego czasem jadłam. Potem wyeliminowałąm białko krowie bo alergia. Teraz zastanawiam się czy nie wywalić jajek i ryb bo ma suchą bardzo skórę i to też podobno alergiczne. Na razie w każdym razie je ograniczyłam. Ogórki kiszone jadłam i jem, choć nie za dużo. A ostatnio usmażyłąm sobie placki ziemniaczane:zawstydzona/y:. Nie zaszkodziły malemu.
Zapomnałabym. Nie jem cytrusów , śledzi i miodu.
 
Ostatnia edycja:
Oj kobiety, opadam z sił. Po tygodniu spokoju zaczęły się małemu problemy z jelitami- nie robi kupki. Dalismy mu wczoraj na noc czopek glicerynowy, zrobil kupke ale dzis od 10 znowu jest placzliwy, tak jakby mial kolke (?!). Pomagaja masaze i oklady na brzuch oraz lezenie na brzuszku. Nie wiem juz jak mu pomóc żeby sie lepiej wypróżniał i żeby nie miał kolek (to chyba już nie kolki?)...:-(
 
Agawina mój ma też od czasu do czasu bóle brzuszka. W krytycznych momentach oprócz standardowego masażu brzuszka podaje espumisan albo wodę koperkową. Mój raz tydzień nie robił i wiem jak możesz się tym martwic. U mnie obecnie prawie codziennie kupka, czasami kilka razy dziennie ale i tak czasami kupki pomimo tego że rzadkie to bolesne.
A jak jest dzidzia na cysiu to nie ma obowiązku załatwiac się codziennie. Niekiedy może ponad tydzień byc bez kupki. Spróbuj może podawac mu koperek lub rumianek do picia a najlepiej spytaj się pediatry.

pozdrawiam
clue
 
clue- dzieki.
Bylismy we wtorek u pediatry na szczepieniach i podobno to normalne z ta kupka, jesli bole brzucha nie ustapia to chyba ponownie sie wybiore :-(
 
U na s też zaczęły się problemy z kupą. Kiedyś robił kilka na dzień a w tamtym tygodniu przestał. W niedzielę był 6 dzień bez kupy więc potraktowałam go termometrem i zrobił. Ale do dziś znowu nie ma kupy. Więc dziś wsadziłam czopek i teraz czekam. Ale zastanawiam się czy się nie pośpieszyłam. Skoro może być ponad tydzień na piersi bez kupy. Brzuch go chyba nie boli bo zachowuje się normalnie, za to są śmierdzące bąki:sorry:.
 
reklama
Dziewczyny mysle ze nie ma co panikowac z tymi kupkami i bolami brzuszka, zobaczcie prawie kazdej z nas maluszek ma teraz ten problem, moj Adas od jakiegos czasu tez ma problem z brzuszkiem, tez myslalam ze to kolki ale jednak nie, coraz czesciej zaczyna pierdziec na szczescie nie smierdzaco :-D a kupki zrobily sie bardziej wodniste. Wiecie ja tak mysle ze to dlatego ze naszym dzieciaczka beda szly niedlugo pierwsze zabki i dlatego tak sie dzieje :-( Zycze nam Wszystkim powodzenia i wytrwalosci.
 
Do góry