reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych Maluszkow

buzi@k - ja bym się tu skłaniała ku nietolerancji laktozy, nie wszystkie objawy musza wystapić... ale nietolerancja laktozy to nie alergia!!! to brak enzymu trawiącego laktozę i czasem zapach kupek normalny ale są luźne pieniste i strzelające... stąd ten Nutramigen... nie zawiera laktozy więc chyba dlatego pediatra go przepisała. A że jest paskudny w smaku to pewnie dlatego mały nie chce tego jeść. są jeszcze inne melczka bez laktozy chyba na białku sojowym .
 
reklama
Dopadł nas 3 kryzys laktacyjnyu:no::no::no: myślałam że jest w 6 miesiącu ale dzwoniłam do poradni laktacyjnej i okazało się że w 3 również Mały przechodzi gorzej niż książkowo:wściekła/y::crazy:
 
buzi@k a moze poprostu masz slaby pokarm (za malo tlusciutki) i dlatego dzieciaczek nie przybiera odpowiednio. Pamietaj ze ostra dieta tez jest niedobra bo im mniej jesz tym mniej wartosciowy pokarm dajesz dziecku. Bledne kolo :-( I prosze pamietaj ze karmienie piersia jest dla dziecka nie dla ciebie, czasami dziewczyny o tym zapominaja. Mi ciezko bylo odstawic od cycka ale wiedzialam ze robie to dla mojego szkraba.
Zycze z calegos serduszka powodzenia, wiem co przezywasz, ja to przechodzilam przez pierwszy miesiac, Adas mimo ze wciaga butelki jak wariat od 1,5miesiaca, to dalej jest chudszy od innych dzieci :zawstydzona/y: ciezko teraz nadrobic, ale sie chlopak stara :-D
 
Dziewczyny, ja od marca zamierzam wrócic do szkoły. No i z karmieniem będzie problem. CHciałabym go karmić nadal ale pokarmu nie mam aż tak dużo żeby ściągać. Ostatnio niewiele mi się udaje ściągnąć,więc myślę o sztucznym mleku.Może uda się wprowadzić karmienie mieszane? A jak Wy godzicie karmienie z pracą lub szkołą?
 
nik_i my tez dopiero co pokonalismy kryzys, mala mi ciagle wisiala na cycu, pilam duzo plynow i pomoglo, teraz to ciagle przeciekam, a wczoraj sciagnelam 130ml, trzymam kciuki zeby szybko przeszlo
Agnieszka1986 my jask gdzies jedziemy to dajemy malej sztuczne mleko, albo sciagam swoje do butelki, jakos krepuje sie karmic przy ludziach, a mala sztuczne dobrze toleruje
 
buzi@k a moze poprostu masz slaby pokarm (za malo tlusciutki) i dlatego dzieciaczek nie przybiera odpowiednio.
być może tylko dlaczego raz przytył w ciągu tygodnia 250g na moim mleku :confused: a na mieszanym aż 300g a dostawł tylo 100g dziennie :confused:

buzi@k - ja bym się tu skłaniała ku nietolerancji
sama nie wiem ponoć dzieci bardzo się męczą i mają bóle brzuszka u nas pasowały by tylko kupki

Od czwartku jestem na diecie zero nabiału i ograniczam produkty zawierające mąkę pszenną w sumie to nie wiele teraz jem ale wydaje mi się że Szymonek dłużej ssie i mniej wisi na cyciu :-)
W czwartek i piątek dokarmiałam ale Szymon wieczorem miał takie napady histerii że nie byłam w stanie niczym go uspokoić nawet cycuś który zawsze ratuje sytuacje nie pomagał :no: może to zbieg okoliczności a może to przez mleko :confused:dodam, że brzuszek miał miękki i nie pociągał nóżek więc to chyba nie była kolka.
W sobotę i niedziele nie dokarmiałam i już napady płaczu się nie powtórzyły dzisiaj zrobiłam mu 80ml mleka jak mu dałam to ciągną i łykał ale po chwili chlusną nim.

Zauważyłam też że na nóżkach ma sucha skórę może to jednak alergia.:confused:
Dzisiaj po raz pierwszy zrobił kupkę taką normalną :tak: a zawsze były strzelające tylko że ja myślałam że tak ma być.
Jutro ważenie zobaczymy czy coś przybrał.
 
Madzik1388 jak masz tyle pokarmu to moze zacznij zamrazac, taki pokarm moze byc w zamrazarce nawet do 6miesiecy, a jak kiedys bedziesz potrzebowac np na wyjscie to akurat bedziesz miala swierza mrozoneczke :-) Ja dalej mam jeden pojemnik z mleczkiem z pierwszego tygdnia, pediatra polecila dac to mleczko jak Adas bedzie mial 6miesiecy zeby jeszcze raz zaaplikowac dawke przeciwcial i innych dobrodziejstw :tak:
 
mam pytanie odnośnie karmienia mlekiem modyfikowanym. taki np. Bebilon1 ma napisane 6 porcji na dobę po 90lub120ml czyli jak karmię dziecko 2-3razy w nocy to w dzień mogę tylko 3-4 razy go nakarmić? Adrian wypija zazwyczaj 60ml to w takim razie mogę go karmić chyba częściej a po mniej???
 
i jeszcze jedno. skoro moje dziecko mam zamiar karmić Bebilonem to jeśli chodzi o kaszki, które będzie dostawał to muszą być też Bebilonu czy mogą być np. BoboVita lub innej firmy????
 
reklama
mam pytanie odnośnie karmienia mlekiem modyfikowanym. taki np. Bebilon1 ma napisane 6 porcji na dobę po 90lub120ml czyli jak karmię dziecko 2-3razy w nocy to w dzień mogę tylko 3-4 razy go nakarmić? Adrian wypija zazwyczaj 60ml to w takim razie mogę go karmić chyba częściej a po mniej???

Agnieszko - porcje i ilość mleka na dobę podana jest na opakowaniu w ilościach orientacyjnych wszystko zależy od Twojego malucha ile zjada. jesli je po 60 ml to dawaj mu częściej. Średnio dzieciaczki w tym wieku zjadają ok 700 ml na dobę (mój zjada w przedziale 600 - 800). Więc widocznie Adrian ma potrzebę jeść częściej a mniej.

A co do kaszek to raczej możesz podać każdą inną i przygotowywać ją na mleku które podajesz dziecku. no chyba że będziesz kupowała gotowe mleczne kaszki to chyba lepiej żeby były tego samego producenta. Ale to są tylko moje domysły, może któraś z doświadczonych mam się wypowie :-)
 
Do góry