reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych Maluszkow

buzi@k Adas jest na butelce a do tego daje mu na noc sab simplex i juz nic go nie budzi (wczesniej mial problemy brzuszkowe i jeczal w nocy). A co do mysli "...O Boze glodze swoje dziecko" to bedzie Ci towarzyszyc rowniez przy karmieniu butelka. Mimo ze Adas zjada np 120ml to ja sie martwie ze to za malo bo niby powinien miescic 180 :crazy: a jak dwa razy pod rzad zje tylko 90ml to jest panika ze moze chory skoro tak malo je :baffled: za to jak pierwszy raz zjadl 180 to sie balam czy aby mu nie zaszkodzi taka porcja na raz hahahahah. Szkoda ze ja juz nie moge karmic cycusiem :-( no coz widocznie tak bylo Nam pisane.
Co do pokarmow stalych to sama nie wiem kiedy i co wprowadzac, kolezance pediatra powiedziala ze moze juz dac do posmakowania soku z marchwi.
 
reklama
buz@k moja mała też krótko ssie pierś, w dzień daję jej tak standardowo co 2 godz., ale czasem zdarza się co godz., a czasem co 3godz.. W nocy zajada się trochę dłużej, bo nawet do 10min pociągnie, ale to rzadkość i na ostatnim ważeniu powiedziała mi pediatra, że mała przybiera jak dziecko urodzone z wagą 4kg, a ona miała 3200:-). Może faktycznie przytrzymaj Szymonka, żeby jadł tak co godzinkę, półtorej, ja czasem oszukuję małą herbatką.
adaś mi też pediatra powiedziała, żeby podawać marchewkę, gotowaną na łyżeczce tak troszeczkę i stopniowo zwiększać, albo soczek z marchewki szczególnie jeśli mała ma gęstszą kupkę, to soczek, a jak rzadszą, to gotowaną.
 
adas13 czyli nie tylko ja mam takie schizy :-p mi sie przez cały czas wydaje że butla załatwi wszystkie problemy jednak widzę że nie więć nadal męczymy cyce ;-)
U mnie cały problem polega na tym ze jak poszłam na kontrolną wizytę jak Szymonek miał miesiąć to okazalo sie ze prawie nic nie przybrał chociaż jadł piers i ładnie spał.
Jak go zobaczyła lekarka to powiedziała że jest wygłodzony i niedożywiony na moje pytanie dlaczego tak ładnie spał to powiedziała że był już tak osłabiony że nie miał siły.:-(
Teraz jak dłużej śpi to też mi się wydaje że coś jest nie tak :baffled: jakaś paranoja i dlatego jak tylko zajęczy to dostaje cycusia

a co to jest sab simplex ??? Szmonek też w nocy jęczy i wtedy ja sie budzę i go budzę do jedzenia
 
MADZIK - to bardzo uzasadnione ze sie dziwisz :-D
GABI, ADAS - pierwsze warzywa, owoce wprowadza sie maluszkom do diety po ukonczeniu 4 miesiaca, czyli od poczatku 5...
W 4 miesiacu ewentualnie zageszczanie mleka modyfikowanego kleikiem ryzowym badz kukurydzianym.

Dla zinteresowanych - tu mozna znalezc schematy zywienia (2 linki na dole strony)
www.nutricia.com.pl/klub_schemat_zywienia.php
 
Ostatnia edycja:
sab simplex to niemieckie kropelki na kolki. Adas mial cos w sylu kolek ok poludnia i na wiczor (placz nie wiadomo czemu) a w nocy caly czas sie wiercil i stekal. Juz w pierwsza noc jak dalam kropelki maly jak za dotknieciem czarodziejskier rozdzki spal smacznie cala noc :-) dla nas cud. Co do wagi dziecka to kontroluj ja czesciej skoro maly ci wolno przybiera.
 
adas13 dzięki za opowiedz :-)
Ja na szczęście nie wiem co to są kolki lekarstwek na wszystie bóle jest cycuś. Czasmi mi się wydawało że boli go brzuszek ale jak tylko dostaje piers to nie płacze a przy kolkach ponoć nie można dziecka uspokoić tylko w noc wieci się i stęka ale jak sprawdzam to brzuszk ma miękki może tylko nie może się obudzić.
Co do wagi do ważę go co tydzień ostatnio ładnie przybrał :tak:250g w tydzień i ważył 4820kg przy wadze urodzeniowj 3580kg.
Jutro albo pojutrze znowu jadę go ważyć.
 
Ciesze sie ze tak ladnie przybiera, moze poprostu musialo u niego to troszke dluzej potrwac, kazde dziecko jest inne, moj zaczol nadrabiac w 7tyg, wcina butelki jak opetany, za to jego kuzyneczka taki skok miala w pierwszym miesiacu a teraz jest "tadkiem niejadkiem". Jezeli sama czujesz ze maly jet szczesliwy i najedzony to tak zapewne jest (mamusina intuicja), ja czulam ze cos jest nie tak, i mimo namow lekarzy odstawilam od cycka i mialam racje.
 
madzik, aneta ta marchewka to w wypadku gdy kupa za gęsta albo za rzadka, ale na razie nie widzę potrzeby dawania czegokolwiek małe oprócz piersi.
No, tomy mamy jeszcze tylko 1miesiąc i trzeba będzie zacząć już coś wprowadzać małej oprócz piersi, ale ten czas leci:szok:
 
reklama
buzi@k zazdroszczę tego że nie wiesz co to są kolki.A ja też mam schizy co karmienia, jak karmię Antosia co godzinę to sobie myślę, znów go przekarmię i będzie go bolał brzuszek, jak mały nie je przez trzy godziny to sobie myślę , chyba go obudzę i nakarmię bo pewnie jest głodny i tak w kółko myślę że albo go przekarmiam albo głodzę. A na wadze przybywa imponująco i to też dla mnie problem , bo raz sobie myślę że go utuczę i będzie źle a drugim razem że powinien jeść ile chce bo nadwaga na piersi jest normą.
A dziś odkryłam dlaczego Antek się krztusi. Zakrztusił się i wyjęłam mu pierś z buźki i okazuje się że strzelam mlekiem! Opryskałam mu oczka i nosek i w końcu zasłoniłam się pieluszką ale jeszcze po kilku minutach mleczko wciąż leciało.
Nie wiem czy jakoś inaczej go przystawiać?Czy może odciągać wcześniej trochę mleka, ale jak mam mu powiedzieć żeby poczekał bo mama musi sobie odciągnąć mleczko? ;-)
adas 13 ja też podaję sab simplex pomaga nam na kolki ale na wiercenie w noc nie bardzo(tylko że to jednak kwestia przejedzenia bo jak oszukuję malucha wodą to spokojniej śpi)
 
Do góry