reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie naszych maluszkow-zaczynamy od nowa ;-)

tweenie, może bebilon pepti?podobno lepszy smakowo, tylko to już w aptece...Nam też lekarka kazała na początku ha, kupiliśmy bebiko ha, ale może raz podaliśmy, bo ona jakoś w ogóle mleka nie chciała, nie pamiętam jaki smak...Słyszłam pozytywne opinie o hipp comfort ha, no ale znów nie powiem, jaki smak ma...

u nas też z mlekiem to loteria-co jakiś czas próbuję jej mm wprowadzić, ale góra tydzień je, a potem bunt...i nie jest to kwestia mleka, bo już kilka było, i najpierw jadła, z oporami, ale jadła, a potem nie i nie...

więc 2 razy je kaszkę mleczną, mleczno-ryżową (już z mm w środku), i lekarka mówi, że to wystarczy, że nie musi pić mm

no i w nocy cyc (znów się przeprosiła, jak zęby szły). a wczoraj od niepamiętnych czasów zalało mnie mlekiem...już od dawna nie używam wkładek lakta, więc śpię ja sobie, a tu mokro...No ale akurat wyszło tak, że noc wcześniej nie piła mleka, w dzień też nie, a ja jakoś nie czułam, żeby pierś była przepełniona, jak szłam spać...

zupełnie jak rok temu, kiedy urodziłam...mleka mnóstwo, piersi pełne, ale mały ssak skutecznie opróżniał:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
joaszka mimo skazy ona może jeść mleka typu ha, nie potrzebuje pepti. Swoją drogą, że jak była malutka to próbowała, paskudztwo. Jak udało mi się w nią 30 ml wlać, to już sukces był...
A moje pytanie inaczej - czy bebilon ha i bebiko ha też są takie metaliczne w smaku?
Hipp też ma ha? A gerber?
 
nie powiem jaki smak ma bebiko ha, bo ja nie piłam...nawet nie próbowałam...a Zu wypiła może z 2 butelki i musieliśmy wywalić (Po normalnym bebiko miała problemy z kupą, też wywaliłam), bebilon piła normalny, o hipp tylko słyszałam, a gerber pijemy normalne, tz. znów wypiła z 2-3 butelki, ale próbki mieliśmy, no i gerber nie ma ha w ofercie...

HiPP.pl - Mleko -ale jak smakowo to nie wiem:-(
 
a ja jestem po konsulatcji i szczepieniu gdzie kazano mi jak sie skonczy puszka z mm wprowadzic jej zwykle mleko krowie,poltuszczowe.300 ml dziennie mniej wiecej no i znow podawac wit D (teraz nie podawalam bo jest w mm a mala wystarczajaco go wypija).Ciekawe jak jej takie smakowac bedzie?Nawet nie trzeba go gotowac tylko ewentualnie w pokojowej temperaturze
 
tweenie-tak,powiedziala ze jak dziecko ma rok to moze i nie trzeba podawac mm.znajoma w innym osrodku to samo uslyszala (zanim mnie powiedzieli ) i troche sie zdziwilam ale w nastepnym tygodniu zatem sprobujemy.

z ciekawosci kliknelam na pierwsze lepsze tutejsze forym i mamy jednym chorem mowia ze daja od roku a niektore od 9-10 mc
 
to u nas do 3 roku zaleca się mm, a nabiał w postaci przetworzonej - jogurt, kefir, serek, ale nie czyste mleko, bo jest najbardziej uczulające (i biały ser)
 
tweenie-nie mam pojecia czemu tak jest ze ta roznica jest tak duza,chodzi o wiek?w kazdym razie tak mi doradzono i tak tu daje sie dzieciom ze pewnie sprobuje.Pamietam ze jak bylam opiekunka to mala (troche ponad rok) pila mleko krowie podobnie jak jej siostry .wtedy mnie to nie dziwilo.mm to bardziej posilek a mleko krowie bardziej jako napoj widze a skoro roczne dziecko zaczyna jesc normalne pokarmy typu chleb,posilki zblizone do posilkow doroslych to moze tego nie potrzebuje?Nie wiem?Moze chodzi o zawartosc bialka?
 
kliknelam tez na pierwszy lepszy przyklad menu (tutaj) dla dziecka rocznego.
wyglada mniej wiecej tak:
sniadanie-kaszka lub 1-2 kromki chleba + kubek mleka (ja wole dawac chleb ,jakos nie jestem fanka kaszek nie wiem czemu wlasciwie?moze powinnam sprobowac)
pomiedzy sniadaniem czy lunchem (co moje dziecko nie dostaje jako ze wstaje 9-9-30 wie dopiero wtedy je sniadanie) przegryzka
lunch-chlebek (posmarowany czyms oczywiscie) + kubek mleka
po poludniu-np owoce,czy soczek i wafelek ryzowy
obiad (ktory u nas wieczorem jest)warzywa-ok 2 lyzek,ziemniaczki,makaron czy ryz (1lyzka he he moje dziecko je wiecej),mieso,ryba ,jajko lub cos co zastepuje mieso
deserek
i na koniec kubek mleka

w sumie menu mojego dziecka wyglada tak samo od daawna z tym ze jakby pomijamy a raczej przesuwamy sniadanie na pozniej bo ona dlugo spi.No i teraz jedyna zmiana bedzie to mleko oraz wit d
 
reklama
zwykłe krowie mleko obciąża nerki...Pytałam ostatnio koleżanki pediatry, bo myślałam, że to tylko firmy chcą zarabiać na mm i tak trąbią, że do 3 roku życia mm...No ale co lekarz to opinia, co kraj to obyczaj, i jeszcze każde dziecko inne...

nam na lato nie kazała D (tylko w pokarmie i ze słonka;) na jesień zobaczymy...

a te schematy żywienia to można o kant d...Co ja mam zrobić jak dziecko mleka nie chce?
w kaszy zje, to podaje kasze z mm, a tak..
i u nas żadnych kanapek nie ma, czasem kawałek suchej buły/chlebka jak ode mnie wysępi, albo na spacerku

u nas jest tak:

rano (jak wstanie) kasza (zawsze jakaś mleczna-albo manna, albo owsianka, albo jakaś owocowa)

ok.11 deserek (duży słoiczek) lub jogurcik malucha

ok.13-14 zupka z żółtkiem (słoiczek 200-250 g)

ok. 16 drugie danie (słoiczek 200-250 g), raz w tygodniu z rybką

1ok. 19 kasza (tak jak rano jakaś mleczna, ok.200 g)

pije tylko wodę, a właściwie czasem pije, czasem nie...

Pory posiłków czasem się przesuwają, ze względu na jakieś wyjście, albo niezaplanowaną drzemkę, i zdarza się, że czasem jeden posiłek nam ucieknie , tz.czasem jest bez 2 dania.

No i czasem zapomnę o żółtku, ale rzadko się zdarza.
 
Ostatnia edycja:
Do góry