reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych brzdąców piersią i / lub butelką

a ja jestem ciekawa- czy i jak powiększyły się Wam piersi przy karmieniu?
czy te staniki dla karmiących kupione w czasie ciąży są nadal w dobrym rozmiarze?:confused:
 
reklama
Co do kupki, moja Mała też miała problem, nie robiła po 4 dni i się biedna męczyła, ale dałam jej troszkę rumianku do wypicia i od razu ładnie poszło, teraz odpukać, nie mamy z tym kłopotu.

Raz spróbowałam też z mydełkiem, kawałek odkroić w formie czopka i włożyć do pupci, trochę potrzymać i wyciągnąć. Pierwsza kupa poszła nam właśnie po mydle.
 
No wlasnie mam glupie pytanie odnosnie koperku.Herbatke koperkowa podaje sie dziecku, czy samemu pije? Polozna srodowiskowa mowia mi, zebym pila herbatke na laktacje, bo tam jest koperek i maly sie odgazuje. Do tej pory myslalam, ze bezposredno malemu w butelce mam ten koperek podawac...
 
ja pije herbatkę koperkową 2 do 3 razy dziennie i "odpukać" mała się ładnie wypróżnia.ja już na forum sie pytałam czy pic ją samej czy podawać dziecku w butelce i wtedy dziewczyny odpowiedziały,że jeżeli karmi się piersią to najlepiej pić samej bo i tak trafi do organizmu Małej a i do butelki sie wtedy nie przyzwyczai:-p
 
takie herbatki dziecku to chyba po miesiącu się dopiero podaje, ale nie jestem pewna.... ja piję tę na laktację, mała nie ma problemów z wypróżnianiem się :tak:
 
ja ostatnio kupilam kerbatke koperkowa hippa i na opakowaniu jest napisane - OD 1 TYGODNIA :tak: Sa i od 1 miesiaca, od 3 m-cy... itd ;-)
 
Ja dalam na raazie raz butelka bo widze ze jak ja wypije z 3 w ciagu dnia koperkowe to malemu pomaga. Polozna kazala mi nie dawac jemu herbatek i zadnych syropow ani kropelek tylko kupic proszek troisty i klasc na cyca przy karmieniu szczypte. A Jasia klasc na brzuszek przed karmieniem zeby sie odgazowal. Tyle ze on sie budzi glodny na takim wkurwie ze o zadnym lezeniu nie mam mowy hehe
 
czy przed karmieniem piersią przemywacie czymś brodawki? często Wasze dzieciaczki ciagną cyca? moja mała na początku chyba częściej mi 'wisiała" na piersi, a teraz mam wrażenie, że rzadziej.... i w sumie tylko jak idzie spać po kąpaniu i jak wstaje po nocy to dośc długo ssie, a tak w ciagu dnia i w nocy to króciótko.... no i zawsze bierzecie malucha po cycu do odbicia? bo ja nie zawsze, bo jak mi uśnie przy cycu to mi szkoda jest ją budzić.... nie wiem czy dobrze robię.... :-(
 
reklama
ja nie przemywam niczym cyca przed karmieniem...Młody ciągnie cyca tak co ok 2-2,5h przez 15min...nie biorę go za każdym razem do odbiajania..równiez jest mi go zal budzić..ale pediatra w szpitalu mówiła że przy karmieniu piersią nie jest konieczne odbijanie za każdym razem...kazała kłaść maluszka na poczku gdyby czasem się ulało..
 
Do góry