reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych brzdąców piersią i / lub butelką

U mnie była dziś położna :) mówiłam jej o złtych kupkach powiedziała ze to ok?
i ptałam też o zielone bo takie też zdarzają sie Justynce, też sa ok bo to wnik tego ze biore magnez.:-)
Co do karmienia to moja mała tez potrafi przespa 5 godzin, wieć położna zaleciła mi je przebudzać max po 4 h.a ponoć pokarm nocny jest badziej traściwy więc jasli częściej go ja to szybcjej urośnie.:-)
 
reklama
Mamajakty białe w kupce to białko, normalne. Jeżeli nie ma śluzu, ropy czy krwi to wszystko jest ok. Jeżeli chodzi o nalot na języku, jeżeli to są małe plamki i mała przez to nie chce jeść, płacze przy jedzeniu itd to mogą być pleśniawki. Jeżeli nalot jest na całym języku tak równomiernie to od mleka, nie ma się czym martwić.

Emilka kupa noworodka najpierw jest ciemno zielona później zielonkawa aż w końcu jak dzidzi ma ok.4 dni to jest żółta i tak już zostaje. Możesz zauważyć w niej białe kropki, to białko i nie ma się czym martwić. Tak jak napisałam wyżej, jeżeli zauważysz śluz, ropę bądź krew wtedy powinnaś iść do lekarza.
 
Mam pytanie do dziewczyn karmiących butlą. Ile wasze dzieciaczki potrafią zjeść naraz?? Bo moja kruszynka potrafi nawet czasem zjeść 140-150 ml a już poniżej 90 nie schodzi no i dodam do tego że "odpukać" nie ulewa! Niby te mniejsze dzieciaczki tak mają, ale....
A tak wogóle to przez to stosuje karmienie mieszane bo na cycu to chyba by nie pociągnęła. Taki mały głodomorek. Aha i laktator sprawdza sie u mnie super także jeśli któraś ma problemy ze ściaganiem to polecam Medel mini electric. Bez zbędnego wysiłku dość szybko macie mleczko:-)
 
mój Damian ma 3 m-ce i zjada z cycka jakieś 50ml (sprawdzałam laktatorem) a później zjada z butli Bebiko jakieś 120-150ml zależy czy to noc, czy dzień. Je duzo ale wazy juz prawie 9kg.. Jutro idziemy na drugie szczepienie więc zobaczymy ile już waży dokładnie..
Damian czasem ulewa ale żadko i to zazwyczaj ww dzień bo w nocy śpi ładnie. Karmię co 4 godz wpierw piersią, a później butlą. Mały sam jakoś się przestawił, że w nocy śpi, tylko na jedzenie się budzi a w dzień jest bardziej żywy i śpi 1-2 godz między karmieniami.
 
Z jedzeniem to moim zdaniem lepiej po trochu wprowadzać nowe.. Ja tak robiłam i jest ok. Wtedy widac czy dziecko na coś źle nie reaguje. U mnie po dwóch dniach było widać czy nie ma złych reakcji.. Tak było np z czekoladą - jak zjem trochę więcej to go brzuszek boli, jak zjem kawałeczek, albo cukierka to jest ok.
Z nalotem to trzeba sprawdzić tetrą - jeżeli da się zetrzeć to mleko, jeżeli nie to do lekarza bo to pleśniawki i nalezy obejrzeć piersi, bo prawdopodobnie na nich też są..
 
a ja juz jem prawie wszystko, ciastka, pączki, czekolada, kawa, smażone mięso bo już na gotowane nie mogę patrzeć - i jest w miarę ok. Mała nie ma kolek tylko te kropeczki jej wyskoczyły na buźce ale nie wiem czy to ten trądzik czy uczulenie :-) ale powoli jej schodzi - przemywam je wodą gotowaną i jest lepiej ;-)

Moja dzidzia zjada około 90 ml na jedno krmienie

Emilka mnie położna kazała wybudzać dzidzie co 2-3h w ciągu dnia a w nocy pozwolić na jedną dłuższą przerwę na sen do 5h
U mnie był ten sam problem że mała w dzień więcej spała niż w nocy ale po kilku dniach wybudzania jej w dzień przestawiło jej się i teraz śpi dłużej w nocy a budzi się co 2-3h w dzień.
Miałam problem zeby ją wybudzić porządnie bo tak mocno spała ale zminiełam jej pieluszkę, przebierałam i jak nic nie slkutkowało to chłodną ręką dotykałam jej buźki - i to działało :tak:
 
U mnie był ten sam problem że mała w dzień więcej spała niż w nocy ale po kilku dniach wybudzania jej w dzień przestawiło jej się i teraz śpi dłużej w nocy a budzi się co 2-3h w dzień.
Miałam problem zeby ją wybudzić porządnie bo tak mocno spała ale zminiełam jej pieluszkę, przebierałam i jak nic nie slkutkowało to chłodną ręką dotykałam jej buźki - i to działało :tak:
sprobuje:tak::tak: bo jakos nie wychodzi mi przestawienie siebie na tryb nocny to moze ją na dzienny przestawie:-)
 
reklama
Jezu dziewczyny, ale miałam tydzień:szok:, dopiero dziś jestem w stanie coś napisać, próbowałam Was tu nadrobić ale ciężko.
Ja karmię piersią, tzn. walcze z mała od tygodnia, wczoraj myslalam ze jest juz lepiej, przesypiala w dzien 3 godz. i budzila sie i ladnie ssala. A dzis znów walka zeby trafić jej do buzi. Nie całkiem potrafię ja dobrze przystawić, wiec chwyta za plytko i boli strasznie. No i walcze, pcham jej, no i w koncu ssie.
A dzis co chwila jest glodna. Jejku znowu płacze:szok:
 
Do góry