reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie maluszków

A ja próbuję z kapturkami ale mały nie chce jeść, tylko powietrza się mi nałykał. Stwierdziłam, że mu mleko odciągnę i powiem Wam, że czułam taki sam ból. Więc to chyba inna przyczyna bólu? niż to, że on gryzie... sama już nie wiem.

Dziś kolejny niespokojny dzień ma Filip. Płacze, aż czasem się zanosi, budzi się co chwila - bida moja. Może mi pokarm zanika i dlatego tak boli - głupia jestem już...

Mitra
- a co to jest ,,bocian,, do picia?
 
reklama
dziewczyny, to was boli w czasie karmienia, czy po?

bo ja w czasie karmienia żadnego bólu nie czuję, za to jak wycieram się np. ręcznikiem to nie mogę potrzeć brodawek takie są wrażliwe, wcześniej nawet wkładek laktacyjnych nie mogłam używać, bo przy dotyku stanika bolało, teraz jest już lepiej, ale tej nadwrazliwości się nie pozbyłam zupełnie. ja z tym próbuję walczyć...
 
Mitra to ja juz nie rozumiem przez miesiac chwytal dobrze i raptem przestał? Rozmawiałam ze specjalista laktacyjnym i mówiła ze dobrze chwyta :( juz sama nie wiem jak pije to słyszał jak przemija, on nie chwyta sutki tylko z otoczka wiec wydaje mi sie to prawidłowe. Nie wiem moze sie mylę. Słyszałam ze sutki mysza być zajartowane. Czy każda kobieta w czasie okresu karmienia piersią przechodzi etap bólu? Czy to wogole minie?
Jutro idziemy na kontrol jeszcze raz zapytam o przystawienie i im pokaże. Zobaczymy.
No i spróbuje z ta herbata :)
jak idziesz na kontrole to jasne ze zapytaj, wiesz to zależy jak cię boli jeśli delikatnie to może być ,ale jeśli mocno to wg mnie nie jest to normalne. Ja tez przerabiałam niezły ból przy Poli i sporo sie chyba nauczyłam, a przy nie j to mi cyce krwia na poczatku ociekały. Teraz wiem ze można inaczej, choc przy Tito tez pare błędów przy nawale popełniłam. Ale juz ok. Teraz mamy kryzys i Tito wisi na cycach po 4 h , licze ze jutro ,pojutrze przejdzie.
 
Mitra, ja nie wiem czy moja córeczka teraz też nie ma kryzysu, u mnie pokarmu pod dostatkiem, ale ona pije z 15 min - wydaje się być najedzona, odbije się jej, a za pół godziny znowu chce cyca i ssie dalej 15 min... i tak na karmieniu ostatnio spędzam pół dnia :( to zaczęło się wczoraj i nie wiem kiedy skończy - nie wiem czy to ten kryzys laktacyjny w 3 tygodniu? bo czytałam ze wtedy dziecko jest glodne, a zarazem mniej jest pokarmu - a u nas tylko ten głód jest nieposkromiony...
 
U mnie brodawki bolą tak jak u Munie przy dotyku, wycieraniu, wkladaniu wkładem , no i małżonka chwyta. Przy zdaniu coś tam czuje ale do zniesienia. Ja tez juz gluieje. Dziewczynki a wasze brodawki wyglądają normalnie? Bo moja ok ,ale przy samym sutku tak jakby miedzy sutkiem a otoczka troszke jakby okrzyknięte czy spuchniete :( nie wiem czy obszar dobrze tłumaczę.

Mama to herbatka bocian na laktacje http://allegro.pl/listing.php/search?string=Herbatka+na+laktacje&category=0
 
Ostatnia edycja:
Bliźniak mówiłam jej że bolą mnie brodawki, to powiedziała że nie są przystosowane. Mówiła to co już wiem że dużo wietrzyć piersi, najlepiej smarować własnym mlekiem i jak bardzo boli to robić gorące okłady

mama ojj to może taki dzień. Mała mi w ogóle do południa nie spała, taka marudna że hoho...już świra do głowy dostawałam
 
Mama2006 Anielka wczoraj miała taki dzien. Wszytsko było nie tak, na rekach żle, w kołysce zle. Humoru chyba nie miała. Dzis za to cały dzien aniolek. Zaliczylismy pierwszy wypad na zakupy i odwiedziny u dalszej rodzinki.


Ja przeszłam na butelke, Mała zaczeła przybierac na wadze, od razu dziecko najedzone i weselsze :)
 
Blair przeszłaś całkowicie na mleko modyfikowane czy tylko po części?

Moja dzisiaj też od rana marudziła, dopiero po 16 sie uspokoiła i spi :) zaraz i tak ja muszę wybudzic na kapiel
 
reklama
blizniak - dzięki za info nie słyszałam o tej herbatce. Ja piję herbatkę z firmy Herbapol. Jest w miarę.

Tak się zastanawiałam i wymyśliłam, że to pewnie mi pokarm zanika (codziennie starszy syn mi nerwy co wieczór psuję) i przez to pewnie pokarmu jest mniej. Napiję się herbatki i się okaże czy to to...

blair
- szkoda, że cycem nie udało się karmić, ale ważne aby rosła ;)

Co do niespokojnego dnia, mały też ok.16tej mi zasnął i pospał do 19tej. Teraz też by jadł...

Jeśli chodzi o sutki, to bolą przy dotyku również. Są bardzo wrażliwe...
 
Do góry