reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie maluszków

BLAIR z doswiadczenia wiem że dzieci urodzone z dużą waga na początku przybierają mniej lub nawet spadają na wadze mimo najadania się.Ja bym na Twoim miejscu narazie niedokarmiała małej MM zwłaszcza ze nie są to duże spadki wagi, tylko dalej karmila piersią bo to może być chwilowe tak samo miałam z moją córcią.Powodzenia życzę.
 
reklama
czy oprócz mnie i cyśki ktoś jeszcze uzywa smoczka? jak mała ma silny odruch ssania i krzyczy to daję jej tego smoka, bo inaczej jej nie jestem w stanie uspokoić :( ale boję się, czy ona nie złapie jakiegoś złego nawyku ssania :( i będą nici z cyca
 
My używamy smoczka ale Mała w momencie gdy zasypia wypluwa. Anielka ładnie ssie pierś jak i smoczka wiec mam nadzieje, że to sie nie zmieni i nadal bedzie chciała cyca :)
 
Munie- ja też czasem dam smoka. Mój Daniel na przykład pił z cyca, butelki i brał smoka od samego początku i odruchu ssania nie zatracił. Dawałam dzisiaj Małej glukozę do picia na tą żółtaczkę, położna mi tak zaleciła. Bałam się że nie będzie umiała pić z butelki ale bez problemu poszło.
 
daissy pisz prosze wiecej o co chodzi z ta glukoza? gdzie kupic jak podawac?? mój Maciek też ma i zalecili mi dodawać do cycka butelke ze sztucznym mlekiem ale jemu to nie schodzi puki co?jutro jedzie do mnie mama to może by zakupiła...
 
mój Mały też stracił 9% masy ciała w pierwszym tygodniu i jeszcze ta zółtaczke,mówia że pewnie przez nawał i zablokowane kanaliki nie dostwał wystarczająco,a teraz jak już idzie to zółtaczka nie chce zejść ;-( czytałam ze 2 na 100 mam ma jakas substancje w mleku z piesi,która spowalnia rozkładanie bilurubiny(czy jak to sie tam nazywa) która powoduje zółtaczke...
 
tynka- mi położna kazała poić glukozą Małą bo wtedy więcej sika i wydala z siebie tą billirubinę. No więc wczoraj wypiła 50ml i powiem Ci że dzisiaj wygląda lepiej, nie jest tak pomarańczowa. Dzisiaj była u nas pielęgniarka i pobrała jej krew żeby zbadać poziom billirubiny, zobaczymy co tam wyszło. No i ona też mówiła żeby tą glukozę dawać, przed każdym karmieniem żeby trochę pociągnęła jej. Glukozę kupowałam w aptecę, mam taką Glucosum, substancja, 50 g - Portal Dbam o Zdrowie na 100ml wody daję płaską łyżeczkę. W szpitalu jak dziecko ma bardzo podwyższoną billirubinę podają kroplówki z glukozą. a badałaś Małemu poziom billirubiny po wyjściu ze szpitala?
Mi nikt mleka modyfikowanego nie kazał podawać, tylko pierś.
 
Dobra u mnie sytuacja na razie opanowana z brzuszkiem, dałam najpierw espumisan za radą ArliJ :) a później przy kontroli u pediatry dodała do tego Delicol do podawania przed każdym karmieniem i jest narazie dobrze. Jak będzie coś jesczze się działo to dopiero zobaczę sabsimplex :)
także dziękuję dziewczyny za rady :)
aha no i noszenie na i leżenie na brzuszku też pomaga :)
 
tynka mi udało się pozbyć dość szybko żółtaczki karmieniem moim mlekiem ale nie prosto z cyca bo też w pewnym momencie nie chciał zjeść tylko sonda ze strzykawki (jak kto woli butelką) mu dawałam lekko jeszcze podgrzane moje mleko, tak uniknęliśmy naświetlania w szpitalu. Pediatra w szpitalu tak mi kazała robić i podziałało, no i oczywiście bezwzględne budzenie i karmienie go co 3h bo wiadomo że przy żółtaczce to się senne niektóre dzieci robią i nie budzą się same na karmienie, mój tak miał też.
 
reklama
Dziewczyny no to i my się zaliczamy do grupy dzieci z żółtaczką. W szpitalu Filip był naświetlany przez 2,5 doby. Wyszliśmy do domu gdy spadła mu billirubina. Ale na kontroli u pediatry okazało się, że mają nadal (widać po buźce) w przyszłym tygodniu idę z nim na badania i zmierzę przy okazji poziom tego. Czytałam w książeczce, że żółtaczka może utrzymywać się ok. 3 tyg.

Co do smoczka to ja też go podaję ale mały troszkę po cmoka i wypluwa...
 
Do góry