reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie maluszków

Mamunie mój mały też miał żółtaczkę i dlatego byliśmy dłużej w szpitalu bo właśnie był naświetlany. Przy wyjściu ze szpitala poziom billirubiny był już mniejszy ale dostaliśmy zalecenie żeby po 4 tygodniach zbadać krew i zobaczyć czy już przeszło.Wczoraj byliśmy na badaniach i dziś m odbierze wyniki.Mam nadzieję że będą oki.
 
reklama
Dziewczyny prosze poratujcie :( tak mnie bolą sutki ze to nie do opisania, na poczatku karmienie sprawiało mi radość, a teraz im bliżej tym bardziej sie zniechecam. Pierś mały chwyta dobrze, czy długo piersi sie hartuja, i jak to zrobic? Ktoras z was pisała o układach z herbaty, i co pomogło? Ja smaruje ta Madzia Maltan ale jak na razie nie widze poprawy ( a raczej nie czuje) czy karmienie musi wiązać sie z takim bólem?

No i wczoraj przeżyłam pierwsze zapadnie synka, i mam nadzieje ze to było ostatnie. To było straszne, ten przeszywajacy płacz!!! Nie mogłam nic zrobic! A czyja wina? Oczywiście moja!!! Zechcieli sie posmakowac sałatki z porem, a nawet nie pomyślałam ze to z roślin cebulowatych. NIGDY wiecej!!!
Mama chyba twoj Filipek miał kolor jak to przeszedł?
 
bliznak - mnie bolą sutki, ale nie w czasie karmienia, tylko ogólnie, jak je dotykam między karmieniami - robię te okłady z herbaty - polewam wkładki laktacyjne mocnym naparem i noszę je przez pół godziny - wczoraj wieczorem jakby mniej bolały mnie pod prysznicem więc chyba efekt jakiś jest, a tak to smaruję maścią po karmieniu
 
Dziewczyny prosze poratujcie :( tak mnie bolą sutki ze to nie do opisania, na poczatku karmienie sprawiało mi radość, a teraz im bliżej tym bardziej sie zniechecam. Pierś mały chwyta dobrze, czy długo piersi sie hartuja, i jak to zrobic? Ktoras z was pisała o układach z herbaty, i co pomogło? Ja smaruje ta Madzia Maltan ale jak na razie nie widze poprawy ( a raczej nie czuje) czy karmienie musi wiązać sie z takim bólem?

No i wczoraj przeżyłam pierwsze zapadnie synka, i mam nadzieje ze to było ostatnie. To było straszne, ten przeszywajacy płacz!!! Nie mogłam nic zrobic! A czyja wina? Oczywiście moja!!! Zechcieli sie posmakowac sałatki z porem, a nawet nie pomyślałam ze to z roślin cebulowatych. NIGDY wiecej!!!
Mama chyba twoj Filipek miał kolor jak to przeszedł?

bliźniak jak cie bolą sutki to znaczy ze właśnie nie chwyta dobrze, gdzieś cie pewnie za mocno ugniata, pokazuj mu język przy karmieniu i pakuj na cyca jak ma buzie naprawdę szeroko otwartą. Pożadne karmienie nie boli, po prostu. Albo idz do poradni laktacyjnej i przećwicz przystawianie z położną.

Dobra maść na poranione cyce to bepanthen, maltanu nie próbowałam, tylko purelan medeli i ta pierwsza o niebo lepsza.
 
Mitra to ja juz nie rozumiem przez miesiac chwytal dobrze i raptem przestał? Rozmawiałam ze specjalista laktacyjnym i mówiła ze dobrze chwyta :( juz sama nie wiem jak pije to słyszał jak przemija, on nie chwyta sutki tylko z otoczka wiec wydaje mi sie to prawidłowe. Nie wiem moze sie mylę. Słyszałam ze sutki mysza być zajartowane. Czy każda kobieta w czasie okresu karmienia piersią przechodzi etap bólu? Czy to wogole minie?
Jutro idziemy na kontrol jeszcze raz zapytam o przystawienie i im pokaże. Zobaczymy.
No i spróbuje z ta herbata :)
 
u mnie wczoraj była położna środowiskowa. Mała niby też dobrze chwyta a brodawki bolą....dzisiaj to już nawet pękać zaczęły....ech a miałam nadzieję że mnie to ominie
 
możecie spróbować nakładek silikonowych na brodawki, tak aby maluszki Wam ich nie podrażniały...
 
jak już nie będę mogła wytrzymać to może spróbuję tych kapturków ale nie chcę na razie bo tam powietrze się dostaje i dziecko więcej go łyka niż jak ssie samą pierś.
 
reklama
Vanilia no i co powiedziała położna? To normalne ze w pewnym momencie zaczynaja boleć? No bo rozumiem ze Karolinka chwyta dobrze. No i moze mówiła coś jak załagodzić ból?
Dla mnie kaptorki tez bedą ostatecznoscia. Słowo powietrze juz mi wystarcza :)
 
Do góry