reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie maluszków

Mój Oliwier też smoka nie chce, raz mu dał R. dwa dni temu bo go samego musiałam z Małym zostawić jak do lekarza szłam to Mały się krzywił i wypluwał... więc przynajmniej narazie nie chce. Na szczęście jeszcze nie potrzebujemy żadnego uspokajacza bo narazie taki z niego aniołek że tylko je i śpi a jak mu się zdarzy że nie śpi przez kilkanaście minut to robi takie wielkie oczęta i ogląda wszystko dookoła :)
Za to wydaje mi się że mamy problem z wzdęciami i nie bardzo wiem co mu dać... od 3 dni tak średnio po 2-3 karmieniach śpi bardzo niespokojnie i cały się napina i brzusio twardy... pije koper włoski ale jakoś nie widzę żeby to miało jakiś skutek. Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby, rady na wzdęcia, kolki? :)
sabsimplex, podobno dziala cuda. niemiecki lek , sa polskie odpowiedniki , ale podobno g.. przy tym warte.
W polskich aptekach nie ma , le np tu można zamówić
Sab Simplex | www.sabsimplex.pl | Zam
 
reklama
Właśnie też słyszałam o tym leku...i przeglądałam różne strony na których można to zamówić...tylko jakieś takie miałam wątpliwości czy to nie jakieś podróbki...Mitra masz sprawdzoną tę stronę? to może z niej zamówie...
 
Właśnie też słyszałam o tym leku...i przeglądałam różne strony na których można to zamówić...tylko jakieś takie miałam wątpliwości czy to nie jakieś podróbki...Mitra masz sprawdzoną tę stronę? to może z niej zamówie...
Ja na szczęście nie musiałam zamawiać i mam nadzieje ze nie bede musiała, ale kumpela właśnie stamtąd brała. Jak sie boisz to wez za pobraniem a nie płatne z góry.
 
Sab Simplex rzeczywiście jest rewelacyjny! Z młodszą córką tylko tego używałam i nigdy nie było problemów z brzuszkiem!
 
Ale to już na poważniejsze kolki jest. Na wzdęcia można coś słabszego. U nas ten espumisan dla maluszków stosowałam (w sumie może ze 3 x bo Maciek nie był kolokwy, mimo mieszanego karmienia) i było ok.
 
Sab Simplex zawiera tą sama substancję co i "nasze"kropelki przeciwkolkowe tylko o wiele większym stężeniu dlatego jest taki skuteczny.
U nas było tak synek miał kolki od 3 tyg do 3 m przez ten czas podawałam mu wodę koperkową Gripe Water chyba się nazywała była dość skuteczna bo brzuszek bolał bardzo rzadko.Natomiast córeczka miała straszne kolki najczęściej 2 godz po wieczornym zaśnięciu krzyczała wtedy niesamowicie.Niepomagały zadne kropelki typu Espumisan pomógl dopiero lek robiony w recepturze z papaweryna w składzie.Kolki meczyły mała do 8 m:szok: kiedy to okazało się że przyczyną była nietolerancja laktozy i powoli zaczełysmy przechodzić na pepti.
 
Karola nie pamiętam zupełnie bo to ponad 3 lata temu było ale Nadia miała zwykle koło 19-20 napad i tylko wtedy dawaliśmy, szybko przechodziło i tak do kolejnego wieczora. To nie trwało az tak długo jak mówią o kolce że do 3 miesiąca ale zuzyliśmy praktycznie całą buteleczkę małą. U nas to działało ale wiem, że są przypadki kolek na które takie lekkie specyfiki nic a nic nie działają...musisz próbować i masuj brzuszek przy takim napinaniu...
 
Dziewczyny, właśnie zaczęłam czytam "Droga mleczna" francuskiej autorki Claude Didierjean-Jouveau z serii Rodzicielstwo Bliskości. Ciekawe rzeczy o karmieniu pisze. Polecam :)

W kwestii kolek :/ u nas poprzednio utrzymywały się do 10 miesiąca. Nic nie pomagało.
Niestety, nie mam dobrych rad. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej.
 
reklama
mi mówiono w szpitalu ze dziecko na piersi nie powinno miec niby kolek ?

moja córeczka na szczęscie ładnie zawsze odbije po karmieniu i ja piję dużo herbatek koperkowych, na laktację i widzę że gazy jelitowe też ładnie jej odchodzą, mam nadzieję, że kolki nas nie dopadną
 
Do góry