reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i przepisy maluszków

Olek też lubi tą herbatkę jabłkową z melisą :tak:

A ja mu dzisiaj chyba dam poraz pierwszy ziemniaka. Marchewka mu nie podeszła, to może ziemniaka będzie tolerował. A za jakiś czas spróbuję jeszcze raz z marchewką. Tylko nie wiem jak mu zrobić tego ziemniaka, żeby była bardziej rzadka jego konsystencja, może dać tej wody w której się gotował??
ja dodaję albo wody albo mm które Pola zjada, wsuwa tylko uszy trzeszczą :)
 
reklama
ja tak robię ponieważ moja Pola nie zje gęstego więc co drugi dzień dodaję mleko na przemian z wodą. i z mlekiem bardziej podchodzi. my musimy nawet słoiczki rozrzedzać.
 
niektóre słoiki to i ja muszę zorrzedzać. dziś np. Gerbera warzywa z kurczakiem, takie gęste, że łyzka stała. poza tym i tak było okropne, mała sie krzywiła i wypluwała ;-) totalnie bez smaku, jak papier. dodałam troche jabłka i juz zjadła ze smakiem :-)

ziemniaka rozrzedzałam wodą przegotowaną, ale nie tą z gotowania, tylko świeżą- bo gotowałam w łupince.
 
ja wszystkie warzywa gotuje na parze wiec jak rozrzedam to wodą tą co mam do rozrobienia mleka
ale jak gotujesz bez lupinki to lepiej tą wodą w ktorej gotujesz bo te skladniki odzywdze ktore uciekly z tego ziemniaka są w tej wodzie
 
ja wszystkie warzywa gotuje na parze wiec jak rozrzedam to wodą tą co mam do rozrobienia mleka
ale jak gotujesz bez lupinki to lepiej tą wodą w ktorej gotujesz bo te skladniki odzywdze ktore uciekly z tego ziemniaka są w tej wodzie
o ile pamiętam do 10 miesiące nie można podawać dziecku wywarów ani warzywnych ani mięsnych
 
Wywary warzywne jak najbardziej można, a nawet powinno się (jeżeli się gotuje warzywa na wodzie), natomiast ziemniak zawsze radzą gotować oddzielnie i wywar wywalić. Mięsnych wywarów nie daje się rzeczywiście.
 
reklama
Wywary warzywne jak najbardziej można, a nawet powinno się (jeżeli się gotuje warzywa na wodzie), natomiast ziemniak zawsze radzą gotować oddzielnie i wywar wywalić. Mięsnych wywarów nie daje się rzeczywiście.

a to nie wiedziałam tego, a wiesz moze dlaczego??? ja nieslyszalam o tym nigdy

no ale jakim cudem rosol jest po 7 miesiącu przecier to wywar miesny i warzywny
 
Do góry