reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i przepisy maluszków

reklama
też mam w domu ten słoiczek,ale kiedyś już mówiłam, że i kalafior i groszek są wzymające, więc mam stracha, ale wiem, że dzieci to jedzą i jest ok,więc może czas się przełamać...
 
moj juz wczesniej to jadl, jakos nie zauwazylam zeby mial wzdęcia, ale roznie organizm moze reagowac, ja np rzadko miewam wzdęcia, ale moja mama i siostra dosc czesto sie z tym męczą

o wzdęciach mowimy kiedy jest duzo gazow a nie mozna ich wypuscic tak??
 
no chyba tak, ja przynajmniej tak to rozumiem:-) ja też nie mam takich skłonności, więc może i Franko dobrze zniesie groszek. Dam mu tę zupkę w najbliższych dniak bo jak skończy w przyszłym tygodniu 5 miesięcy to chcę mu już dawać te obiadki z mięsem
 
Hej dziewczyny straaasznie dawno tutaj ostatnio zagladalam. Przepraszam jesli ten temat juz byl, ale nie dam rady nadrobic. Mam pytanie do dziewczyn, ktore jeszcze karmia piersia. Czy jak wasze dzieciaczki skonczyly 4 m-c to zaczelyscie im podawac jakies deserki itp itd?Bo ja co prawda zaczelam cos tam wprowadzac do diety mojej corci, ale slyszalam, ze dzieci karmione piersia powinny do 6 m-c byc tylko na samej piersi. A jak tam z zabkami u waszych pociech? Mojej od piatku idzie zabek na dole i nawet nie jest marudna ani nic takiego. Mąż przypadkiem zauwazyl ten zabek jak malutka se do niego usmiechala:)
ja tez karmie Mlodego piersia i zamierzam rozszerzac dopiero za miesiac, daje tylko herbatki i soczki...a i Redan ma juz dwie dolne jedynki...:-)

my mamy słoiczek jabłko&winogrono, troszkę się boje bo ponoć po winogronkach często są jakieś reakcje skórne, ale na dniach będziemy próbować, w naszym dzisiejszym menu nowością będzie por:-)
u nas byla reakcja po soczku jablkowo-winogronowym, mysle ze bylo po winogronie wlasnie(a i moja mama dala do oblizania winogrono Mlodemu:wściekła/y: i tez nie wiem czy to po tym nie bylo alergii...), bo wczesniej dawalam herbatke z jablkiem i nic nie wyskoczylo...
 
no to zapewne winogrono, dziwne bo czytałam w dwóch książkach np w "zdrowy start", że to nie jest alergen:-/ no ale jak widać chyba spora część dzieci jednak reaguje jakoś na te winogronka
 
ja wczoraj nakupilam malemu troszke obiadkow po 5 miesiącu z mięskiem i troche nowych soczkow takich po 5 miesiącu, na dzis i jutro jemy zupke, jutro planuje sie wybrac na targ wiec kupie jakies warzywa i ugotuje malemu jakąs papke, a po weekendzie bedziemy probwac mięcho, ciekawe czy mu posmakuje bo my z mezem uwielbiamy miesko :)

dziewczyny a są słoczki z rybami, bo tak niby zalecają juz po 5 miesiącach 1-2 razy w tygodniu podawac, a ja sloiczkow nie widziałam takich, chociaz mozna mu ugotowac takie danie z rybką, choc nie wiem czy mu bedzie smakowalo, bo ja na początku ciaży to na ryby patrzec nie moglam i jak tylko je poczulam to mi bylo niedobrze
 
ja wczoraj nakupilam malemu troszke obiadkow po 5 miesiącu z mięskiem i troche nowych soczkow takich po 5 miesiącu, na dzis i jutro jemy zupke, jutro planuje sie wybrac na targ wiec kupie jakies warzywa i ugotuje malemu jakąs papke, a po weekendzie bedziemy probwac mięcho, ciekawe czy mu posmakuje bo my z mezem uwielbiamy miesko :)

dziewczyny a są słoczki z rybami, bo tak niby zalecają juz po 5 miesiącach 1-2 razy w tygodniu podawac, a ja sloiczkow nie widziałam takich, chociaz mozna mu ugotowac takie danie z rybką, choc nie wiem czy mu bedzie smakowalo, bo ja na początku ciaży to na ryby patrzec nie moglam i jak tylko je poczulam to mi bylo niedobrze
HiPP: Makaron tagliatelle z rybą i brokułami ale to dla dzieci już starszych, może i znajdzie się coś po 5 miesiącu
znalazłam z gerbera jarzynki z delikatną rybką po 5 miesiącu w składzie jest 8% łososia:-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
moja Pola dynię też bardzo lubi natomiast mnie ona kojarzy się znowu z jedzeniem dla kur( moja teścica tylko po to hoduje dynie). natomiast gołąbka dam ale jakbym miała go żywego i ukatrupić go to bym nie dała. są to gołębie hodowlane:)
ale co tam każda mama ma swoje fanaberie żywieniowe dla dziecka:)
myśmy dziś szpinak jadły i nawet Poli smakował zobavzymy teraz jaka bedzie reakcja
 
Do góry