reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i przepisy maluszków

no tak to fakt dzieciaki kochają mannę....ja też się cykam i daję łyżeczkę na dzień, ale moja kumpela całą michę dała na początek a do tego starte kiwi i luz....ale ja z tych mniej odważnych:-)
 
reklama
Dziś rano dodałam łyżkę kaszy mannej do owocków i przez cały dzień mała była spłakana i po południu zrobiła zielona kupę... czy to od tego... kurde a jak ona ma nieotlerancje glutenu-- boszeee to 2 dziecie a ja panikuje :-pwariatka ?! ech wstrzymam si e w takim razie kilka dni i spróbuje ponownie !
 
ja gluten daję codziennie na śniadanie, kaszkę orkiszową lub musli.
odpukać, jest dobrze :-)

dzis zamiast mleka przed snem dałam jogurt- zjadła ze smakiem, a na widok butli dostawała spazmów...
zastanawiam się, czy nie dawać jej np. budyniu na mm na noc. albo jakiegoś mlecznego deserku, ale bez ryżu, są takie??
 
Kochane, mam zapytanie. Sprawa wygląda następująco: daje małej mleko NAN 1 i chcę się przerzucić na NAN 2. Ale obecnie do NAN 1 dodaje kleik ryżowy.. Czyli jak będę dawać już NAN 2, to też z kleikiem, czy na początek bez i zobaczyć czy się najada? Bo nie wiem :(
 
mi położna dziś powiedziała, żebym nie zmieniała mleka na "2", bo skoro Ol dostaje już normalne jedzenie, to zapotrzebowanie na żelazo i inne ma już zapewnione. a za duża dawka żelaza powoduje zaparcia.
 
ionka nie wiem czy dostaniesz gotowy budyń na mm, ale ja w poradniku o żywieniu mam taki przepis, jeśli chcesz wkleję, tylko, że on jest oparty o bebiko, ale chyba nie ma znaczenia jakie mleczko faktycznie się doda, znalazłam też przepisy dla dzieci po 6 miesiącu na bazie mm: przekładaniec ryżowo-owocowy,koktaj mleczno-owocowy i zupa mleczna z ryżem, mogę też dać przepis:tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Marciaa spoko z tymi kupkami, u nas też tak było, a teraz jest zielona po szpinaku, pomarańczowa po marchewce, coś a la fiolecik po jagodach itd także luz:tak:
 
Do góry