reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i przepisy maluszków

ja sceptycznie do tej metody podchodze i jednak zostane przy papkach ;-) nie chce sie stresowac czy sie przypadkiem nie udusi jakimś kawałkiem :)

ja jednak dziś wolnego robię i jutro marcheweczka :)
 
reklama
a ja to sobie przemyslalam i stwierdziłam ze to w naszym przypadku troche bez sensu bo maly nie je wtedy co my a drugie to za 1,5 miesiąca będzie z nianią i chyba wole zeby jednak jadl te papki przynajmniej wiem ze zje raczej sie nie zakrztusi bo juz powoli dochodzimy do wprawy z tym, jedzeniem i nawet coraz mniej sie brudzimy
 
a ja to sobie przemyslalam i stwierdziłam ze to w naszym przypadku troche bez sensu bo maly nie je wtedy co my
Ale to chyba nie jest problem żeby jadł wtedy co wy. Co do wybrzydzania, to w tej metodzie właśnie chodzi o to, żeby nie gotować oddzielnie dla dziecka. Bardziej o to, żeby nie zmuszać - jak nie chce ziemniaków, to niech zje samo mięso itp. A udławić może się i 5-latek niestety...
 
a ma któras tą książkę w wersji elektronicznej?? chociaz mnie to nie do konca sie podoba podajesz dziecku iles produktow i samo sobie wybiera, dziecko powinno jesc na obiad to co jest a nie wybrzydzac, jak juz grzdyl bedzie starszy to zamierzam zeby jadl na obiad to samo co my, a nie osobno wszystko a jak niechce to nie, zglodnieje to wtedy zje

chociaz widze ze ona dopiero co sie ukazala w pl wersji jezykowej

czy bezzębne dziecie jest w stanie wszamac jakies jedzenie inne niz papka??? chyba musze troche wiecej o tym poczytac

ionka ty o tym pisałas ze twoja Ola tak robi
BLW. Wczesne, samodzielne jedzenie niemowląt < niemowlę | DZIECI SĄ WAŻNE
"profilaktyka alergii:
przy karmieniu łyżeczką dziecko nie ma okazji zbadania tego, co mu wkładamy do ust. Często, gdy dziecko odmawia spożycia czegoś, może po prostu być na ten składnik uczulone "

no racja, robi. popłakała się mi jak dawałam danie z porem. próbowałam ze 3 razy i zawsze jest tak samo.
a co do zbilansowanej diety, to wiadomo, że dajesz dziecku "do wyboru" na obiad składniki obiadowe, niechby nawet takie same jak dorosłych albo inne.
chociaż i tak pewnie przyjdzie czas, że dziecko powie: jem tylko makaron z keczupem hahaha ;-)

edit: moja zębów nie ma, a "zjada" chrupki kukurydziane ;-)
ja generalnie jestem pozytywnie nastawiona do tej metody.
 
Ostatnia edycja:
Ja na początku też byłam sceptyczna, bo przeczytałam że podaje się ileś tam różnych warzyw do wyboru i sobie pomyślałam, że to zbyt skomplikowane. Ale trafiłam na forum poświęcone BLW i trochę poczytałam - dziewczyny raczej podchodzą do tego na luzie, np na początku proponują dziecku jedzonko ze swojego talerza, typu brokuły, makaron, ziemniak. Jak zje to fajnie, a jak nie to trudno. A potem to już mniej więcej wiadomo co dziecko lubi jeść, a co nie i można dostosować menu rodziny do jego potrzeb. Przecież my też nie jadamy potraw, których nie lubimy, więc czemu zmuszać do tego dzieci?
 
reklama
yra mi sie wydaje ,ze juz bys mogla to od dziecka zalezy czy bedzie wiedzialo co z tym zrobic.Moj by jeszcze nie wiedzial:Dchociaz moze,ja za jakies 203 tygodnie mu kupie flipsy
 
Do góry