reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i przepisy maluszków

moim zdaniem możesz podać marchewkę w jakiejś małej ilości np 2-4 łyżeczki takie od herbaty i jeśli będzie wszystko ok zwiększyć ilość, my jedliśmy jabłko chyba jakieś 3-4 dni i tak samo było z marchewką, motem była marchew z ziemniakami a następnie dynia z ziemniaki
 
reklama
ale w kaszkach nie ma cukru

ja podaje malemu na sniadanie, zeby przyzwyczajal sie do jedzenia lyzeczka, bo on szybko sie nudzi przy takim jedzeniu, ale zjada max 120 ml kaszki. wieczorem ciezko by mi bylo go lyzeczka karmic wiec pozostajemu na mleku.
a do deserku dodaje 1 lyzke kaszy mannej z mm z nestle

Marcia: zdecydowanie mozesz juz podac marchewke.
 
ajentka, tak kaszke kupilam w browarze w sklepie organic food, mieli tam ten inne kaszki z tej firmy orkiszową tez, koszt ok 18zł (tj 17 z groszami, ale ile nie pamietam, mozliwe ze 99, to w sumie 18 wychodzi), w plazie tez jest ten sklep wiec podejrzewam ze tam tez bedzie mozna to dostac

a moj dzisiaj obudzil sie o 6.30 i nie chcial pic mleczka wypil tylko 40 ml, chyba mu sie tylko pic chcialo a nie jesc, za to o 8 sie obudzil znowu i zaczal marudzic, zanim sie przebralismy i zrobilam mu kaszke byla 8.30, zjadl kaszke jaglaną z owockami 160 ml i dzis podalam mu lyzeczką, zdaje mi się że lubi jesc lyzeczką :)
 
a jak sie objawia alergia pokarmowa na skorze? to jest cała buzka głowa i mocne czerwone krotstki czy pojedyncze blado czerwone?

U Bartusia była atopowe zapalenie skóry to wyglądało tak główka czerwona i na dodatek brzydka ciemieniucha,za uszkami placki czerwone na twarzyczce mało ale za to skóra szorstka jak papier i brzuszek cały wysypany nózki i rączki tez szprstkie.
 
Fiołkowa, ja wiem, że nudna jestem z tą kaszka jaglaną, ale to jest sama kasza, bez mleka, cukru, soli, glutenu czy sztucznych "owocowych" smaków. ja np. owoce daję do smaku, ale przecież można czysta kaszkę dać na jakim chcesz mleku albo nawet i na wodzie, chociaż na mleku pozywaniejsza :-)
Nie jesteś nudna;-) Ja się z kaszkami na razie wstrzymam, bo jak tu któraś pisała: Kuba też jest duży i przesypia całe noce, więc chyba mleko mu na razie wystarcza.

możesz mu podać na początek zwykły kleik ryżowy bez dodatków smakowych, ja od tego zaczynałam zagęszczanie mleka
Kleik już przerabialiśmy, miał straszne zatwardzenie po ryżowym, a kukurydziany mu nie smakuje, potrafił godzinę smoczek ciumkać, żeby udawać, że je, a naprawdę prawie nic nie ubywało:sorry:

kurczę fiolkowa , niby zwykła marchewka a twój mały biedaczek też na to reaguje
No niestety:no: Teraz podałam mu rozcieńczony sok marchwiowy i reakcja jest łagodniejsza, ale jednak krostki są...

a jak sie objawia alergia pokarmowa na skorze? to jest cała buzka głowa i mocne czerwone krotstki czy pojedyncze blado czerwone?
U nas to są kropki na całej buzi, szczególnie wokół ust i oczu i do tego cały wysypany brzuszek.
 
a moj jak ma mleko zagęszczone kliekiem kukurydziany albo kaszką to wypija migiem, samego mleka w zyciu tak szybko by nie wciągnął, mały pasibrzuch mi rosnie, ogolnie kaszki mu bardzo smakują ha ha po tatusiu on tez uwielbia kaszke manne, choc grzdylek tej jeszcze nie jadl, ale juz niedlugo sprobuje

ogolnie musze mu troche poprzestawiac w posilkach bo wychodzi ze o 6 glodny nie jest tylko chce pic, wiec moze od jutra (albo od niedzieli, bo jutro jest plan ze brzdąc zje i wyjezdzamy, to lepiej niech bedzie po jakims jedzonku) bede podawac mu herbatke, a potem o 8 sie budzi i glodny, wiec wtedy bedzie dostawal sniadanko tzn tak raczej kolo 8.30-9.00
no i kolejna zmiana to 3 godz po obiedzie dostawal deserek, a 2 godz po deserku bylo mleko, ale deserek super je, ale tego mleka to potem nie bardzo chce pic, wiec po obiedzie dostanie mleko, a potem bedzie deserek, tą zmiane wprowadze juz dzis, zobaczymy jak będzie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry