reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i dieta naszych maluszków

a u mnie ejst tak twarda i chlorowana woda, że jak się kapiemy wieczorem to jedzie chlorem w całej łazience jak na basenie, więc raczej będe się bała kranówki;/
a z tym instytutem to ja nie wiem ale położne na SR nam mówiły żeby wybierać własnie taką z certyfikatem IMiD
 
reklama
Tak sobie czytam i się zastanawiam, bo skąd ja mam wiedzieć jakie mm w razie czego wybrać?
Kurcze coraz bardziej sobie uświadamiam jak wiele rzeczy jeszcze nie wiem...
Przecież te wszytkie mleka takie podobne, na co zwracać uwagę przy wyborze?
Rany ja chyba zwariuję z tym wszystkim...
Najgorsze, że na kazdy temat jest milion różnych opinii i tak na prawdę to trzeba zdać się na samego siebie...
 
Tak sobie czytam i się zastanawiam, bo skąd ja mam wiedzieć jakie mm w razie czego wybrać?
Kurcze coraz bardziej sobie uświadamiam jak wiele rzeczy jeszcze nie wiem...
Przecież te wszytkie mleka takie podobne, na co zwracać uwagę przy wyborze?
Rany ja chyba zwariuję z tym wszystkim...
Najgorsze, że na kazdy temat jest milion różnych opinii i tak na prawdę to trzeba zdać się na samego siebie...
czasami pediatra mówi jakie mleko kupić, więc spokojnie a jak nie to zawsze jeżeli w szpitalu dziecko jest karmione czy tam dokarmiane jakimś mlekiem i dobrze je znosi można kupować po prostu te same
 
Pediatra rzeczywiście podpowie jeśli dziecko ma jakiś problem (refluks, problemy z ulewaniem, marne przybieranie na wadzę), natomiast jak sama będziesz chciała dokarmiać to już gorzej :dry:
 
Tak sobie czytam i się zastanawiam, bo skąd ja mam wiedzieć jakie mm w razie czego wybrać?
Kurcze coraz bardziej sobie uświadamiam jak wiele rzeczy jeszcze nie wiem...
Przecież te wszytkie mleka takie podobne, na co zwracać uwagę przy wyborze?
Rany ja chyba zwariuję z tym wszystkim...
Najgorsze, że na kazdy temat jest milion różnych opinii i tak na prawdę to trzeba zdać się na samego siebie...

zazwyczaj dokarmia sie tym co w szpitalu
a jezeli od poczatku wprowadzasz to trzeba poprobowac czy pasuje czy nie
zmieniajac mleczko tez trzeba po malu wprowadzac
 
Asionek my mamy założony filtr na wodę i naszej starszej córce od początku dawaliśmy przegotowaną kranówkę. Nigdy nic jej nie było. Zresztą nie wiem czy któraś z was przegotowywała kiedyś mineralkę- wytrącają się jakieś mikro składniki i robi się z tego spory osad. Wygląda to niefajnie.


no wlasnie ja nigdy nie gotowalam mineralki wiec nie wiem jak to wyglada , ale z tego co piszesz to tez lipa :/

my mamy Britę i też jak coś pójdzie w ruch kranówa :-)

no wlasnie ja mam w lodowce ta Brite i tez myslalam zeby dawac taka wode przegotowana :)

ja dawalam przegotowana kranowke z brity
do nieprzegotowanej wody nie mam zaufania, ostatnio u nas byly bakterie e.coli
doroslemu, zdrowemu czlowiekowi zrobia rozwolnienie ale noworodkowi czy niemowlakowi moga mocno zaszkodzic
niestety mineralka nie jest od tego wolna, brat mi mowil ze zdaza sie nawet w butelkowej wodzie e.coli

oo i kolejna tak wiec jeden "problem" z glowy :) bedzie przefiltrowana :)
kurcze niezle , ze w butlach tez e cola moze byc :/

a u mnie ejst tak twarda i chlorowana woda, że jak się kapiemy wieczorem to jedzie chlorem w całej łazience jak na basenie, więc raczej będe się bała kranówki;/
a z tym instytutem to ja nie wiem ale położne na SR nam mówiły żeby wybierać własnie taką z certyfikatem IMiD

wow to niezla woda musicie miec :)
 
u nas czesto pediatrzy polecaja mleczka firm od ktorych maja profity, wiec nie wiem czy polegac do konca na ich zdaniu
nam najpierw polecala mleczko z apteki, mialo zatrzymac kolki a zrobilo zatwardzenie, do tego drogie jak cholera, w koncu posluchalam intuicji i wybralam sklepowe, pomoglo
 
reklama
Niestety klementinka ma rację. Pediatrzy są przekupni. Często reklamują daną markę albo zachęcają do wykonywania dodatkowych szczepień bo przychodnia zarabia na sprzedaż szczepionki. Troszkę trzeba się zdać na własny instynkt albo opinie innych mam :)
 
Do góry