reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i dieta naszych maluszków

a jak jakbym musiala dac mm,gdyby cos nam z cycem nie wyszlo, to pewnie nan,bo to chyba jedyne tutaj :-D przynajmniej nie bede miala problemu z wyborem :p

ja tez widzialam na kaszkach nawet,zeby wode mineralna przegotowac,ostudzic do 40 stopni i dpiero wtedy dawac dziecku....sranie w banie, ja mojemu tez nigdy nie bawilam sie tak i nic mu nie bylo....ja to w ogole zazwyczaj przegotowana kranowke dawalam,z tym,ze u nas kranowa dobra jest,prosto z gor i oni ja tu prosto z kranu zlopia litrami...
 
reklama
Ja bebilon używałam przy Milenie i niby takie bardzo dobre mleczko
ale bardzo dużo żelaza ma i jedna pani doktor mi powiedziała
że to przez te mleko straciła zęby o które strasznie dbałam
i zupełnie nie wiedziałam dlaczego ...
W szpitalu w którym rodzę dają właśnie Bebilon ...
Teraz kupiłam NAN ale w proszku, nie gotowe
zobaczymy, jak będzie trzeba to będziem próbować ...
Po Bebiku miała straszne zaparcia...
Nie wiem czy to z winy mleka, bo moja też Bebilon piła i nie ma najmniejszych problemów z ząbkami. Dodam, że modyfikowane piła prawie do drugich urodzin, tak, że miała już wtedy komplet zębów.
 
Ja też nigdy mleka nie przegotowywałam, a żeby wodę mineralną przegotowywać to pierwszy raz słysze

a no wlasnie jak to jest trzeba gotowac ??

a jak jakbym musiala dac mm,gdyby cos nam z cycem nie wyszlo, to pewnie nan,bo to chyba jedyne tutaj :-D przynajmniej nie bede miala problemu z wyborem :p

ja tez widzialam na kaszkach nawet,zeby wode mineralna przegotowac,ostudzic do 40 stopni i dpiero wtedy dawac dziecku....sranie w banie, ja mojemu tez nigdy nie bawilam sie tak i nic mu nie bylo....ja to w ogole zazwyczaj przegotowana kranowke dawalam,z tym,ze u nas kranowa dobra jest,prosto z gor i oni ja tu prosto z kranu zlopia litrami...

tez sie zastanawiam co z woda ??
u nas woda czysta i pija tez z kranu , wiec tak sobie mysle czy jej nie gotowac i nie dawac zamiast kupowac butle z mineralka ?
troche sie boje czy jak cos nie zaszkodze malemu ... ale z drugiej strony co moze sie stac ,bo ja nieswiadoma za bardzo jestem ;)
 
Z mineralna też chyba trzeba uważać - nie każda się nadaje. A jakiś czas temu czytałam, że czasami jest tak że na wodzie napisane "polecane przez jakiś tam instytut", a ten istnieje tylko na papierze :szok:
 
Asionek my mamy założony filtr na wodę i naszej starszej córce od początku dawaliśmy przegotowaną kranówkę. Nigdy nic jej nie było. Zresztą nie wiem czy któraś z was przegotowywała kiedyś mineralkę- wytrącają się jakieś mikro składniki i robi się z tego spory osad. Wygląda to niefajnie.
 
Asionek my mamy założony filtr na wodę i naszej starszej córce od początku dawaliśmy przegotowaną kranówkę. Nigdy nic jej nie było. Zresztą nie wiem czy któraś z was przegotowywała kiedyś mineralkę- wytrącają się jakieś mikro składniki i robi się z tego spory osad. Wygląda to niefajnie.

ja też mam filtr i też będę gotować kranówkę :tak:
 
My mamy u rodziców filtr odwróconej osmozy i na początku przegotowywaliśmy wodę z tego filtra a teraz dajemy taka bez gotowania. Jak się do mieszkania przeprowadzimy to też sobie taki filtr założymy bo tam jest strasznie twarda woda i osad się na garach robi.
 
reklama
ja dawalam przegotowana kranowke z brity
do nieprzegotowanej wody nie mam zaufania, ostatnio u nas byly bakterie e.coli
doroslemu, zdrowemu czlowiekowi zrobia rozwolnienie ale noworodkowi czy niemowlakowi moga mocno zaszkodzic
niestety mineralka nie jest od tego wolna, brat mi mowil ze zdaza sie nawet w butelkowej wodzie e.coli
 
Do góry