reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i dieta naszych maluszków

ja dostałam dzisiaj od pediatry wytyczne bebilonu.
zalecają oni dzieciom cycowym w 5-6miesiącu dawać cyca na żądanie, a na obiadek zupkę -przecier jarzynowy z dodatkiem kaszy manny (2-3g na 100ml)-1xdziennie. a składnikiem tłuszczu w zupce może być wysokiej jakości masło, oliwa z oliwek lub niskoerukowy olej rzepakowy
 
reklama
Dzięki, w takim razie dodam kaszkę manną. Ale szczerze mówiąc maluchy karmione piersią, pomimo całej propagandy wokół karmienia naturalnego, są w kwestii glutenu :D dyskryminowane. Nie ma odpowiednich produktów na półkach. Brakuje gotowych zupek z odpowiednią kaszką dla maluchów pomiędzy 4 a 6 miesiącem. Dla mnie morał jest taki, że firmy od słoiczków narzucają nam jednak karmienie mieszankami jak najwcześniej. Piszą pięknie wydane poradniki, ale są one albo kompletnie nieprzemyślane albo ktoś próbuje nami manipulować :(
 
Hej dziewczyny!
Też mam problem z tą ekspozycją na gluten. Karmię wyłącznie piersią, a mój Mały skończył właśnie 4 m-ce. I tu pojawia się pierwsze pytanie.
- Co dalej? Czy, zgodnie z zaleceniami, karmić dalej wyłącznie piersią do 6-m-ca? Czy też, również zgodnie z zaleceniami, wprowadzić raz dziennie zupkę jarzynową z kaszą manną? Przecież to są dwie sprzeczności ...
A zaraz za tym pojawia się olejne pytanie. Załóżmy, że jednak wprowadzamy zupkę. Żadna firma (sprawdzałam Hipp, Gereber, Bobovita) nie ma dań z glutenem dla dzieci po 4 miesiącu ...
Pomyślałam więc - dodam kaszkę! Ale z kolei kaszki ww. firm można podawać po 6 miesiącu ... Chyba, że kaszkę mleczną ale tej z kolei nie pomieszam z zupką.
Kontaktuję się więc z doradcami!
W Bobovicie radzą dodać do zupki jarzynowej kaszkę wieloowocową! No bez sensu, a po drugie ta kaszka jest po 6 miesiącu.
W Hipp-ie mówią żeby podać gruszki, potem jabłka, potem pomieszane jabłka i gruszki z glutenem ... Ale przecież zaczyna się od warzyw!!!
A na odpowiedź z Gerbera z niecierpliwością czekam ...
A Wy co o tym myślicie? Może do zupki dodać zwykłą kaszę manną? Ale to chyba trochę strach podać kaszę dla dorosłych takiemu maluszkowi ...

Mi pediatra kazal zaczynac tak jak ci powiedzieli w Hippie.. Gruszka, jablko, sliwka.. Tutaj zaczynaja rozszerzanie diety od wlasnie tych owockow, moze kraj inny, ale pierwsze slysze ze zaczyna sie obowiazkowo od warzyw :sorry:
 
Dziewczyny mam pytanie mam bo mam juz wytestowane z Ola marchewka i jabłuszko i teraz nie wiem czy np moge dać jej na obiad cała marcheweczke ale ile moge dać słoiczek to jest nie za dużo? i jak wprowadzacie nowośći to tego dnia dajecie sprawdzone rzeczy czy tylko tą nowinkę? kurcze i bede wdzieczna jaki macie plan jedzenia kiedy butla/cyc kiedy obiadek i czy jak dajecie obiadek to zamiast butli/cyca? HELP MEEEEE:szok:
 
wydaje mi się że calego słoiczka nie zje bo to za dużo.
my jemy ok 11 zamiast cyca jakiś stały posiłek (zależnie od tego co wprowadzamy, obecnie jest to marchewka Z ryżem, wcześniej był ziemniak a jeszcze wcześniej jabłuszko), potem co 2godz cyc i ok 15 kolejny posiłek w postaci kaszki z jabłuszkiem:)
 
my jemy sloiczek na 2-3 razy
i raczej jak wprowadzamy cos nowego to danego dnia jemy tylko to
zeby w razie W miec pewnosc ze ewentualne akcje zoladkowe są spowodowane
wlasnie tym papu
:sorry:
od niedawna mamy plan dnia taki ze
cyc generalnie na żądanie
z wyjatkiem obiadu
wtedy tylko sloiczek i soczek
i na kolacje troche deserków
 
reklama
wydaje mi się że calego słoiczka nie zje bo to za dużo.
my jemy ok 11 zamiast cyca jakiś stały posiłek (zależnie od tego co wprowadzamy, obecnie jest to marchewka Z ryżem, wcześniej był ziemniak a jeszcze wcześniej jabłuszko), potem co 2godz cyc i ok 15 kolejny posiłek w postaci kaszki z jabłuszkiem:)

a tą kaszkę kupujesz i dodajesz czy to jest już gotowe danie takie? kasza ryżowa?
 
Do góry