reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - czyli nasze potyczki z cycuchami u butelkami:)

hej! aga ja bym sie zastanowila czy podac to bo wiem ze na takich kropelkach pisza ze po otwarciu butelki waznosc 3miesiace:/ niech pani farmaceutka sie wypowie:)
przepraszam ze tak wtracam ale tez naleze do styczniowych tylko zapomnianych mam:)-brak czasu:(
bakalia krostki na buziuni moga oznaczac alergie pokarmowa i te problemy z brzuszkiem...jesz nabial? odstaw!
 
reklama
Marietta te kropelki nie są otwarte. Jest cała buteleczka. Kolega na zapas kupił.

Niki mi też brakuje nabiału. Ale ja już jestem zachartowana:-D. przy Igorku to byłam jak na "głodzie", a teraz po prostu mam chęć na kakałko np.;-)
 
ja cale szczescie nie znam problemu alergii... trzymajcie sie dziewczyny ktore sa na glodzie... ja juz sobie niczego nie odmawiam... jedynie bigosu, i fasolowej...

a próbowalaś?
Ja już po fasolowej i grochowej - i było OK :tak:

jedyne co zaszkodziło na kupkę to surowa kapusta :-( - a szkoda, bo uwielbiam surówki

No i truskawki tez nie mogę - zjadłam deser z mrozonymi i go wysypało niestety :sorry:
 
po truskawkach, cytrusach nic nie dzialo sie...

Jadlam gołabki i tez nic nie bylo, bigosu, fasolowej i grochowej nie mialam okazji sprobowac... musze poczekac az ktos ugotuje;) bo mnie to nie dobre wychodzi:p
 
a jak poznajecie alergię? bo moja ma takie czerwone plamki na twarzy i grudki, ale myślałam, że to trądzik, ale może jakieś uczulenie?
 
Anastazzja ja też tak myślałam, aż mnie dzisiaj położna oświeciła, że to skaza :-( więc może lepiej niech ktoś doświadczony obejrzy jeśli masz wątpliwości, bo ja właśnie w oparciu o takie konsultacje bez oglądania niepotrzebnie męczyłam dziecko przez 2 tygodnie :-(
Ale teraz jestem zła na siebie, że nie pokazałam tego komuś :wściekła/y:
 
Ufff... Przeczytałam :D
Dołączam do mamuś na głodzie - u nas też Olcia nabiału nie akceptuje... I w sumie do tej pory jestem na kurczaku, ryżu i warzywkach na parze lub gotowanych:-( czasem zjem kawałek ciasta, kostka czekolady też przejdzie, ale wszelkie inne odstępstwa kończą się jak do tej pory bólami brzucha lub wysypką:-(
 
j_asia pokaż to jeszcze pediatrze. Mnie położna też nastraszyła, ze Jaś ma skazę, a po wizycie u pediatry okazało się, ze jest to trądzik niemowlęcy połączony z potówkami :eek: Podobno wcale nie tak często zdarza się skaza tylko mamy bardzo szybko odstawiają nabiał zrzucając na niego wszystkie niedogodności maleństwa.
 
reklama
Ja bym na Waszym miejscu tak szybko nabialu nie odstawiala. Moja Mala tez miala problemy z brzuszkiem i jeden pediatra powiedzial, ze moze to od nabialu. Ale mi sie o srednio wydawalo. Bylam u innej Pani pediatry i powiedziala, zeby jesc dalej nabial. I jem w duzych ilosciach (bo uwielbiam pod kazda postacia). Milence daje Bobotic i Dicoflor (probiotyk). Kupki sie zrobiy ladne zolte (a byly zielonkawe i z grudkami) po Dicoflorze, a po Boboticu mamy bardzo duzo mniej problemow z brzuszkiem :-)
Wydaje mi sie, ze nie mozna wszystkich problemow brzuszkowych i kolek zrzucac na nabial, bo wtedy by sie okazalo, ze praktycznie wszystkie Dzieci maja uczulenie na nabial (bo prawie kazde ma problemy z brzuszkiem). Czytalam gdzies, ze to jest mit, ze to co jemy ma tak duze znaczenie przy karmienu. Podobno jak Dziecko ma kolki to niezalnie co bedziemy jadly i tak bedzie je miec. A w ktoryms momencie mina i tyle :-) A nie mozemy my jako Mamy karmiace odzywiac sie tylko kurczakiem i marchewka. A skad witaminy, skad ma nam sie zrobic wartosciowy pokarm jak nie z jedzenia? Takie jest moje zdanie :-)
 
Do góry