reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele maluszka

Mam znajomą, która kąpała w dużej wannie miesięczną córeczkę, teraz kąpie tam czasami swe sznaucery, dziecko ma już 10 lat, więc spoko. Ale jak wy byście postąpiły w takiej sytuacji: 3 lectnie dziecko (mają dwójkę dzieci) kąpie się smao w łazience w wannie, a rodzice piją kawę w salonie. Łazienka co prawda otwarta, ale nigdy nic nie wiadomo. Przeciez różne rzeczy się mogą stać...

moim zdaniem zostawianie trzylatka sameo w łazience to jest to głupota, współczuje dziecu, że ma taich mało odpowiedzialnych rodziców. ziecu w łazience może zdarzyć się tysiąc niebezpiecznych rzeczy.
 
reklama
Wołam o pomoc...Moje dziecię nie znosi kąpieli :(.
Widzi wanienkę i lament. Proszę doświadczone mamy o radę co mogę zrobić by to zmienić.
Dodam, że temperatura wody na bank jest ok :). Moja niunia ma 4 miesiące.
 
Moja Ania tez nie lubiła kąpieli. Ale zmieniło się to kiedy pozwoliłam jej się podczas kąpieli trochę pobawić. Wystarczą jakieś zwyczajne rzeczy jak kubek, którym można przelewać wodę, żeby chlupała, jakieś pokrywki, itp :)

Może spróbuj z masażem brzuszka podczas kąpieli.
 
mój Ark też miał problemy z kąpielą, strasznie bał się kąpieli ale z czasem zaczął sam się do niej przekonywać a później wiedział że podczas kąpieli można się super bawić więc problem zniknął

mam nadzieję że u ciebie tez zniknie
 
Dokładnie tak. Ja nigdy nie kąpię sama, zawsze mam do pomocy "dyżurnego głupka", który wali w grzechotki, gada zabawne rzeczy, najlepiej rymujące się i ogólnie zabawia dziecko. I sama też staram się zrelaksować, żeby mała nie wyczuła, że coś nie tak. Z kazdym dniem jest lepiej, teraz popłakuje jeszcze przy ubieraniu, ale w wodzie już leży spokojnie.:-)
 
Ja kąpie z meżem i nasz 4 miesięczny chłopczyk jest bardzo z tego zadowolony. Wręcz chyba uwielbia kąpiel i czeka na nią. Staram sie być super wyluzowana i mówię cały czas fajnym głosem, i staram sie rozbawić malucha. Ponadto kąpiemy w pokoju i przy wanience wiszą różne takie zabawki, które dzidza na codzień widzi z daleka a będac w wanience z bliska. Czasami to mały wręcz rechocze i robi sie coraz bardziej swobony, tak, ze woda zaczyna chlustać z wanienki. Niedługo przeniesiemy sie do łazienki. Może zmień pomieszczenie w którym kąpiesz, godziny, ale najlepiej moze ze dwa dni nie kąp w wanience tylko jakos tak przemywaj. Dzidzia zapomni a Ty wyskoczysz z nowym pomysłem - kąpiel w innym pokoju i całkiem innej aranżacji. I nie denerwuj się, dzidzia to wyczuwa. Wiem, ze to rudne w stresie, ale wyluzuj. Powinno podziałać.
 
Jezeli dziecko strasznie reaguje na wanienke, proponuje sobie wanienke odpuscic:tak:
I zaczac kapac w duzej wannie:tak:( my zaczelismy kapac w duzej wannie wczesnie, maly mial chyba 2 miesiace czy mniej, niepamietam dobrze:baffled:)
Njapierw niech dzieko wykapie sie z jednym z rodzicow.
bedzie czulo sie bezpieczniej i pewnie, warto do niego mowic spokojnie o kapieli i samemu starac sie zachowac spokoj.
kad wiesz ze woda ma odpowiedznia temperature?

oj synek kapal sie dlugo w prawie letniej wodzie, kazda inna go parzyla:baffled::sorry2: i wrzeszczal w nieboglosy.
 
Jestem świeżo wyedukowana więc podzielę się tym co się dowiedziałam:-) w weekend był w Warszawie domek Akademii Zdrowego Rozwoju gdzie między innymi można było się dowiedzieć wszystkiego o kąpieli dziecka - jak ono ją widzi i jak ją umilać.
No i tu podpisuje się pod radami koleżanek. Pediatrzy radzili aby robić masaże dzieciom - tym starszym, żeby pozwolić się bawić, chlapać, jednym słowem robić dużo bałaganu :tak:
Zresztą polecam przejście się do tego Domku. Można sie dużo dowiedzieć :)
Z tego co wiem będzie on tez w innych miastach.
Powodzenia :)
 
Moja mała podobnie reagowała na wanienkę nie wspominając o dużej wannie.Robienie z siebie "wariata", zagadywanie, zabawki itp. czasem pomagało tylko na chwilę czasem w cale.Cała sytuacja zmieniła się jak Karola zaczęła siedzieć-na początku zdziwiona że jakoś inaczej,stopniowo przekonywała się że kąpiel to fajna sprawa a teraz znowu wrzeszczy bo choć woda zimna ona nie chce z wanny wyjść:-)Nie wiem ile miesięcy ma Twoja dzidzia ale z czasem na pewno odkryje uroki kąpieli-a co do zabawek zgadzam sie , że warto jakieś wrzucić do wanienki na pewno nie zaszkodzą.
 
reklama
Do góry