reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele maluszka

My też nie wyparzamy wanny. Staś przeniósł się do dużej wanny jak miał 5 miesięcy. Bardzo mu się podoba bo ma więcej miejsca... Może mieć obok siebie dużo zabawek:tak:
 
reklama
Ja mieszkam w bloku i niestety nie mam wanny, tylko prysznic z kabiną (na szczęście nie zasłonka!!!) i brodzikiem, więc mi się nie będzie śpiszyć do zmiany na dużą wannę, ale ja bym zmieniła gdyby dziecko pewnie i ładnie juz siedziało. A jak Natka zacznie siadać, to sie chyba u teściowej będę kąpać hihihihihi...:tak::-D
 
Mam pytanie kiedy wasze maluchy zaczęły kąpać się w "normalnej" wannie? Moja Nadinka ma 8 miesięcy i dalej kąpie się w wanience, ale nie wiem czy nie przerzucić się już na normalną? Od czego to zależy i kiedy powinnam to zrobić?
o ile dobrze pamiętam Rochul miał jakies dwa miesiące kiedy przenieśliśmy kapiele do duzej wanny. Radośc niesamowita:tak:
Ale słuchajcie czy wyparzać tę wanne jakos. No wicie polać wrzątkiem, bo bakterie i inne zanieczyszczenia??? Jak to z tym? Czy czyścicie tak standardowo jak do swojej kąpieli?

bez przesady. sterylnośc wokół dziecka może być wręcz szkodliwa. Wanne wystarczy umyć ( tak jak dla siebie) i porządnie opłukać;-)
 
Jeśli chodzi o stereylność, to zbyt przesadna może zaszkodzić. To tak, jakby chodzić ze szmatą i wycierać za każdym razem podłogę, po której raczkuje niemowlę. Wiadomo, o czystość trzeba dbać, ale pewnie w domu nikt aż takiego bałaganu nie ma, żeby tony kurzu były. Taki kontakt z bakteriami uodparnia dziecko.
 
Ja mieszkam w bloku i niestety nie mam wanny, tylko prysznic z kabiną (na szczęście nie zasłonka!!!) i brodzikiem, więc mi się nie będzie śpiszyć do zmiany na dużą wannę,
A my właśnie mamy prysznic z zasłonką :-D i Martynka kąpie się w brodziku od 6 miesiąca życia, najpierw na gąbkowym misiu a teraz na macie antypoślizgowej. Jest zachwycona. U teściów jest prysznic z kabiną i tam jest niewygodnie, bo ciasno.
 
Olo skończył rok i przywitał dużą wannę. A z tą sterylnością to żart jakiś? Rozumiem u 2-miesięczniaka się przejmować, ale u 9ciomiesięcznego dziecka to uż bym taka ostrożna nie była.
 
Dawidek od prawie 2 miesieyc kąpie sie w duzej wannie ... najpiew kapałam Dawidka w małej wanience w pokoju, pozniej w wanience włozonej w duzej wannie a teraz ... szaleństwo w duzej wannie ... a jesli chodzi o sterylnosc to zacytuje Irlandię ... "to zart jakis?" ... ja myje wanne jak dla siebie i porzadnie spłukuję :tak:
 
Fajny watek...my teraz kapiemy Kube w malej wanience wlozonej w duza...myje ja czasem przed kapaniem a czasem tylko splukuje prysznicem ;-)
Tez chyba przeniesiemy sie do duzej bo w malej miejsca na kaczuchy plywajce brak:no: a mate antypozlizgowa nabylam w sobote, juz widze radosc Kuby! :-)
 
Ola kąpie się z dużej wannie i bardzo jej się to podoba.jednak najczęściej to do wanny wskakuje razem z tatusiem i wtedy dopiero zaczyna szaleć.
 
reklama
Mam znajomą, która kąpała w dużej wannie miesięczną córeczkę, teraz kąpie tam czasami swe sznaucery, dziecko ma już 10 lat, więc spoko. Ale jak wy byście postąpiły w takiej sytuacji: 3 lectnie dziecko (mają dwójkę dzieci) kąpie się smao w łazience w wannie, a rodzice piją kawę w salonie. Łazienka co prawda otwarta, ale nigdy nic nie wiadomo. Przeciez różne rzeczy się mogą stać...
 
Do góry