reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaciki dla naszych dzidzioli...

Kurcze to co to za ludzie?Nie zalezalo im na lokatorach?
Ja w Polsce tez mam mieszkanko i wynajmuje je ludziom i zawsze jakos sie z nimi dogaduje.
I powiem ci ze strasznie drogie u was mieszkania.Ja mam cztery pokoje i biore od nich niewiele wiecej.
To moze ja mam za tanio?
 
reklama
a czy do cc tez jest lewatywa? Ja już mam prawie wszystko oprócz wózka, łożeczka, pieluch tetrowych, pampersów i kosmetyków..ciuszków mam mnóstwo, bo w sobote otworzyli w Częstochowie Galerię Jurajską i były zniżki do 50% to pojechałam z moją mamusią i Ł. Nakupowaliśmy komplecików do szpitala, tzn. kaftanik ze śpioszkami, czapeczką, bucikami i niedrapkami, za jedyne..14.50zł! i różne ładne kolorki ;) nakrycie z kapturkiem, kaftaniki z napisami "kocham mamę" "kocham tatę" "kocham babcię" za 2.50zł! kombinezon ok 30zł, skarpetki grube 2 pary ok 5zł.. nawet laktator, wkladki laktacyjne...butelki..wszystko za jednym zamachem.. jeszcze moze dzisiaj pojade za ładną poszewką dla dzidzi, jakąś z zielonym, albo żółtym akcentem, bo mimo, że mam przeczucie, i lekarz potwierdził, że jest to dziewczynka..to mam obawy, że może się urodzić chłopak..więc wyszukuje same neutralne kolorki, mimo, żę ciuszków różowych mam pełno ;P
 
Ja wynajmuję mieszkanko a teraz utknęliśmy z remontem.Mam jednak swoją wizję na kącik dla malucha.Pokój rozjaśnimy jasną brzoskwinką,na podłodze jasne panele...w kąciku malucha komoda i łóżeczko w kolorze buku.Na ścianie półeczka na pierwsze zabawki i piankowy obrazek do przyczepienia.Chcę aby było widać,że to dzieciątko jest ważną częścią naszego życia...najważniejszą:)
 
Świetne macie pomysły dziewczęta:)
My mamy o tyle dobrze że męża siostra przeprowadziła się do teściów jest samotna matką wiec bedzie jej lepiej.
Te mieszkanko jes dwu pokojowe nie za duże ale lepiej takie niż cisnąć sie u teściów w jednym maleńkim pokoju we trojkę

 
Ostatnia edycja:
a czy do cc tez jest lewatywa?

Ja mialam dwie cesarki i przy pierwszej nikt nie wspomnial nawet lewatywy i to bylo dla mnie naturalne bo przeciez tam sie nie prze,a przy drugiej przyszla polozna mi zrobic a ja zdziwko i mowie po co.
Ona ze trzeba,a ja ze przy pierwszej nie mialam to i przy drugiej nie musze.
Przyniosla mi papierek do podpisania ze sie nie zgadzam.Dodam ze ten sam szpital
 
myślę, że dobrym pomysłem jest zakupienie lewatywy w aptece i zrobienie jej w swoim domowym zaciszu:tak:
wstyd straszliwy, gdyby się wypróżnić przy porodzie na oczach innych:szok::szok::szok:
a tak z domu wywalamy męża na pół godziny, czy ile tam czasu trza;-) i kłopot z głowy
a minimum prywatności zachowane;-)


chociaż z drugiej strony, jak się bedzie miało skurcze, to nie wiem, czy da się rade zrobić sobie samej lewatywę - nie wiem, to me pierwsze babmbino:-):-):-)
 
myślę, że dobrym pomysłem jest zakupienie lewatywy w aptece i zrobienie jej w swoim domowym zaciszu:tak:
wstyd straszliwy, gdyby się wypróżnić przy porodzie na oczach innych:szok::szok::szok:
a tak z domu wywalamy męża na pół godziny, czy ile tam czasu trza;-) i kłopot z głowy
a minimum prywatności zachowane;-)


chociaż z drugiej strony, jak się bedzie miało skurcze, to nie wiem, czy da się rade zrobić sobie samej lewatywę - nie wiem, to me pierwsze babmbino:-):-):-)
Nie wiem dlaczego tak się boicie lewatywy, to raczej takie normalne i nie ma się co stresować :tak:
ja ich trochę przechodziłam w życiu, bo to standard przed każdą operacją, których trochę miałam :zawstydzona/y:
pielęgniarki robią lewatywę sprawnie i raczej delikatnie, no i łatwiej jest, jak ktoś nam robi, a nie gimnastykować się osobiście, szczególnie z wielkim brzuchem, w trakcie skurczów :zawstydzona/y::eek:
myślę, że to ani przykre, ani bolesne, ani krępujące, szczególnie, jak się wie, że pielęgniarki są od tego specjalistkami ;-)
no i nie będziecie się stresować podczas porodu z głupiego powodu gówna (za przeproszeniem:eek:), szczególnie że poród to spory nacisk właśnie na kiszkę stolcową
 
monia a ta lewatywa boli?

samego zabiegu się nie boję, ja po prostu dziwnie znoszę angażowanie się innych osób w sprawy intymne - taka jakaś zwichrowana jestem:-D
nie martwię się też póki co o o ból przy porodzie, tylko bardziej o to, że będę leżała tak rozwalona a inni będą mi zaglądać w ...:tak:

wiem, że to przejdzie, jak zobaczę maluszka, i że to naturalne, ale póki co właśnie tym się przejmuję:-):-):-)
 
monia a ta lewatywa boli?

samego zabiegu się nie boję, ja po prostu dziwnie znoszę angażowanie się innych osób w sprawy intymne - taka jakaś zwichrowana jestem:-D
nie martwię się też póki co o o ból przy porodzie, tylko bardziej o to, że będę leżała tak rozwalona a inni będą mi zaglądać w ...:tak:

wiem, że to przejdzie, jak zobaczę maluszka, i że to naturalne, ale póki co właśnie tym się przejmuję:-):-):-)
pisałam już wcześniej, że nie boli :tak:
 
reklama
No ja to sie strasznie boje,bo chodz to juz 3 dziecko to calkowita nowosc.
Wogole nie wiem jak to jest w Stanach i te problemy jezykowe.Moj sie smieje ze jak powiedza mi push to zrozumie,ale przeciez to nie takie proste.
Bo normalnie w miare sie dogaduje,ale jak chodzi o medyczne sformulowania to noga ze mnie.Mam nadzieje ze moj lekarz przynajmniej bedzie.

Widze, ze mamy ten sam problem:-) Zdecydowalam sie na porod w Danii z wielu powodow, a tutaj mowia w jezyku dunskim, ktory do latwych nie nalezy. Na szczescie wiekszosc spoleczenstwa mowi po angielsku. Obawiam sie jednak, ze w bolu, nerwach i strachu, to moje pierwsze dziecko, zapomne wszytsko!!! Mam jednak prawo do tlumacza przy porodzie. Zastanawiam sie nad tym. Gdybym nawet sie zdecydowala, to podobno zdarza sie, iz nie dociera.
Zeby mozna bylo wybrac sobie termin i godzine porodu :-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
 
Do góry