reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

Dziewczyny pytałam pediatry o mleko bo sama już nie wiem..powiedziała że krowie z wodą można rozcięńczone dawać albo z kartonu 2% bez rozcieńcznia raz na jakiś czas..młoda w sumie już jadła płatki ryżowe z dżemem czy owocami często jej robiłam pół na pół mleko,woda, Budyń muszę jej zrobić ale jkoś ciężko mi się zebrać.
 
reklama
Budyn albo grysik bym zrobila juz na krowim. Ale czekam az skoncza sie problemy brzuszkowe kuby. Znam osoby co po roku juz tylko krowie dawaly bo tansze. Jak nie ma ryzyka alergi moznaby podac. Z tym ze mm ma wiecej wartosci odzywczych.
mojej kolezance pediatra powiedziala tak ze mleko modyfikowane jest bardziej alergizujace niz przetwory jak jogurty i serki biale. Natomiast mleko krowie to silniejszy alergen.
 
U nas wreszcie przyszly wyniki testow alergicznych iiiii... ku naszemu WIELKIEMU zaskoczeniu test wykazal alergie na orzechy, jajko i banana, zas na mleko, ryby i pozostale owoce i warzywa NIE! :happy::happy::happy::happy: Ale oczywiscie, caly czas ze wszystkim ostroznie, bo te testy to nie jest informacja o braku alergii na 100%. Poki co podalam Mii kilka razy kaszke mleczna, zas Nutramigen pijemy nadal.
 
mary-beth przynajmniej wiecie cos wiecej i konkrety na ktore bedziecie uwazac u malej.
Gola u nas podobnie jest jeden dzien je super wszystko i nie wybrzydza a nastepnego dnia poradzi pluc wszystkim no i badz tu madrym i dogodz dziecku :-D taki etap trzeba go przebolec ;-)
 
Mary fajnie że sa wyniki!! Czyli Mia teraz będzie poznawała nowe zakazane wcześniej smaczki??
Gola, ssabrina moja panna tez różnie jada. W żłobku chwalą że Majka ma zawsze apetyt a w domu jakoś różnie..
 
Ankusch ja jakoś nie mam parcia na mleko kartonowe aczkolwiek Liwia jadła już naleśniki robione na mleku, dużo je mleka przetworzonego, serki, twarożki, jogurty i jest wszystko ok.:tak:
Mary super że już wiecie na czym stoicie ;-)
 
Witajcie kochane ja od tygodnia wprowadzam mleko krowie ale nie dlatego ze tansze bo moj wojtek nawet nie pił mm chociaz kupiłam chyba 3 ale jakos nie było okazji...Nie jestem znawca w tej dziedzinie ale rozmawiałam z trzema lekarzami i kazali wprowadzac a czy mm maja wiecej wartosci to nie wiem mnie sie wydaje ze nie ma jak witaminy naturalne...Ale kazdego sprawa oczywiscie wiem ze w roznych krajach sa inne zalecenia..Oczywiescie wiadomo dlaczego zalecaja i zachecaja zeby kupowac mm,dla kasy oczywiascie...Powiem Wam ze bardzo straciły w moich oczach wspaniałe firmy ktore "tak dbaja o dzieci i do kaszek dosypuja cukier dla mnie to jest chore..."ale to jest moja opinia młodemu dolewam do kaszek mleko krowie a od poniedziałaku ostawiam kaszki z cukrem i sama gotuje wszystko juz na mleczku...:tak:
Pozdrawiam Was kochane czytam Was ale pisac to juz za bardzo nie mam kiedy wybaczcie ale moze sie uda i bede z Wami na bierzaco...Gratuluje chodaacym dzieciaczkom,moj jescze nie chodzi ale w raczkowaniu to chyba go na wyscigi zapisze:-D
 
U nas wreszcie przyszly wyniki testow alergicznych iiiii... ku naszemu WIELKIEMU zaskoczeniu test wykazal alergie na orzechy, jajko i banana, zas na mleko, ryby i pozostale owoce i warzywa NIE! :happy::happy::happy::happy: Ale oczywiscie, caly czas ze wszystkim ostroznie, bo te testy to nie jest informacja o braku alergii na 100%. Poki co podalam Mii kilka razy kaszke mleczna, zas Nutramigen pijemy nadal.
Pytałam pediatry u nas i mi powiedziała, że w PL testy alergiczne można robić dzieciom (chyba) od 3 r.ż.
Jak Mii te testy robili?
 
reklama
anek z tego co wiem mozna robic testy alergiczne w kazdym wieku.... Niemowlaczkom tez aby sprawdzic czy maja alergie na mleko, bialko itp. z tym ze lekarze nie chc tego robic zbyt wczesnie bo to ciagle sie zmienia a normuje dopiero kolo 6 roku zycia. Ja tez chccial Mackowi ro bic testy na alergie to mi lekarka proponowala zaczekac do 6 roku zycia wlasnie ;-)
 
Do góry