reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

Katerinka ja mam strasznego żarłoka, jak tylko przy kuchni ustanę to zaraz do mnie leci, staje przy nodze i marudzi...normalnie jak źle wychowany pies.Więc jak ja jem to albo razem z nim albo jak Tymek spi. Mleka daję różnie, za niedługo będę się starała oduczyć od nocnego mlaka(bo to już nie głód).Wczoraj w nocy jak chciałam wodę mu podać to rzucił butelką:baffled:...
MM na dobę wg info holenderskich to po pierwszym roku ok 300 ml+ jakieś jogurciki a wg polskich to ok 500ml. Nie wiem w czym ta rówżnica, ale tutaj MM nr 4 jest już powyżej 1 roku życia a w PL nr 3 po 1 r.ż.
Tak czy siak daję w nocy MM raz lub 2 po 210 ml i w ciągu dnia do picia z kubka, łącznie ok.180ml.Jak bym dała w dzień z butli więcej to by więcej wypił...

nimfi ja czekolady nie daję, bo po co? Daję mu czasem daktyle, albo ciasteczko wolę dać(choć też nie codziennie)
 
reklama
Kochane dzis pstryknęłam menu żłobkowe Mai ale jeszcze rano było z zeszłego tygodnia. Myślę że popołudniu będzie już aktualne więc też zrobię fotkę (jak nie zapomnę).
 

Załączniki

  • DSC_0751.jpg
    DSC_0751.jpg
    25 KB · Wyświetleń: 57
Dzięki onanana coś tam trochę doczytałam..apropo jadłospisu ostatnio w tv słyszałam że żłobki nieodpowiednio układają jadłospisy że np.już 1,5 roczny maluch je schabowego a nie powinien.A poza tym jest dużo cukru i soli w posiłkach..a w innym temacie to teściowa mi ostatnio opowiadała ze kiedyś taka ciotka pracowała na kuchni w żłobku to baby które pracowały specjalnie okno otwierały jak było zimno aby jak najmniej dzieciaków przychodziło.masakra
 
Ankusch heh.. co ludzie to różne opinie. Ja tam myślę że jak dziecku schabowy nie szkodzi to niech sobie go je.
A u Mai na pewno nie robia takich cyrków hehe
mirelko no jakoś mało wyraźne...
 
onanana no właśnie można zgłupieć jedni w jedną stronę drudzy w drugą stroną mówią i młode mamy już same nie wiedzą co można co nie..
a z tym żłobkiem to było pare lat temu mam nadzieję że teraz tak nie robią hhehe
 
Jeśli chodzi o schabowe to chyba dlatego nie zalecają bo ogólnie mięso wieprzowe nie jest zdrowe (jest strasznie tłuste-nawet schab, ogólnie świnie najłatwiej się tuczy dlatego są najtańsze )
Ja wieprzowinę jem mniej więcej 1 w miesiącu...lub jak jestem u kogoś i ktoś zrobi.
 
Katerinka wydaje mi sie ze Patrysia je ok tego mlesia u nas mlody jest bardziej anty mleko tzn pije w nocy 1-2 po 100ml-140ml rano jak wstanie dostaje mleko i tez nie ma tego jakos duzo wypija okolo 150ml-180ml a kolejna butla dopiero przed samym spaniem tez okolo 150ml-180ml w ciagu dnia dostaje 2x kaszke na mleku okolo 140ml :tak: moj to bardziej woli stale posilki wcinac niz mlekiem sie zapchac:-D ale slyszalam ze norma to jest jakies 500ml mleczka minimum u dzieci do roku a po roczku od 300ml-500ml ale co osoba to inna opinia jest wiec mysle ze Patka ma poprostu dobry apetyt tylko sie cieszyc ;-)
 
Dziewczyny co jadaja wasze dzieciaczki na II sniadanko ?? u nas kanapki,jajko byly leniwe pierogi z sera bialego ale chcialabym urozmaicic mlodemu troszke te jedzeni co by sie nie znudzil.
nimfii jak Ty robisz te pasty jajeczne albo rybne?? z jakiej ryby to robisz??
 
reklama
SSABRINAA ja robie wszystko na Mirunie :-) ale dobry jest tez losos i sola, albo makrela. Jak chodzi o drugie sniadanie to czesto twarozek z owocami albo warzywami, albo kanapki z szynka, serem, albo wlasnie jakas paste, albo jajecznice. Z tym ze ostatnio z jego jedzeniem jest kiepsko :-/ nie wszystko zje co mu daje.
 
Do góry