reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik/pokój dla Maluszka :)

reklama
FERETTI premium POŚCIEL 6 części - Ochraniacz LONG (1447973758) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

A to nasz zestaw

Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze jednego bo teraz nowe wzory są

Do nas Jaś przychodzi w nocy czasem i nawet nie prubuje go tego odzwyczajać. Dziecko przy matce czuje się najbezpieczniej i nie wyobrażam sobie żeby maleństwo spało w innym pokoju kiedy ja czuwałam przy zapalonym świetle, sprawdzałam czy oddycha .Może jakaś inna jestem ale wydaje mi się że dziecko po urodzeniu jest za małe żeby spało w swoim pokoiku

myślę tak samo; najpierw, zanim urodziła się Ninka, nasłuchałam sie rad znajomych, którzy namawiali aby dziecko od pierwszych dni spało samo w łózeczku, nie było lulane, noszone na rękach itd. - bzdury totalne! po pierwsze, w okresie połogu, kiedy kobieta odczuwa mniejszy bądź większy dyskomfort, nie wyobrażam sobie czestego wstawania z łóżka i biegania po malca do jego łóżeczka - łatwiej jest miec bobo tuż obok; a poza tym u mnie chyba zadziałał silny instynkt, bo czułam, że nie ma innej opcji, niż tulić to bezbronne stworzonko blisko siebie, byśmy się nawzajem czuły i "grzały" ciepełkiem; jak po ok. 4 m-cach zauwazyłam, że małej robi się z nami ciasno, przeprowadziłam ją do jej łożeczka, w którym mała się porządnie rozciągnęła, mlasnęła z zadowolenia i zasnęła:) i chętnie w nim spała przez wiele kolejnych m-cy (teraz przerabiamy inna bajkę, ale nie będę zanudzać); był to widać odpowiedni dla nas obu moment, bez stresu, nerwów, płaczu;

teraz Ninka dostanie swój pokoik i łóżko, a maluch zamieszka z nami w sypialni w łóżeczku po Nince (a pierwsze tyg.będzie zapewne z nami w łóżku, zwłaszcza że tez zamierzam go karmić piersią); ponieważ pokój (sypialnia) ma kolor cegły, musze dopasować dekoracje kolorystycznie, ale nie będę specjalnie szaleć - jakiś motyw, wzorek na ścianie, przy której stoi łóżeczko będzie ok; a potem bobasy zamieszkają wspólnie w pokoju, który jest błękitny, więc myslę, że da radę udekorować każdemu z nich kącik wedle płci:)

co do Feretti to się zgadzam - my co prawda mamy tylko śpiwor zimowy, ale po wielu praniach wygląda jak nowy, świetnie zachowuje kształt i własciwości, więc uważam, że warto zainwestować; dla Juniora kupię chyba mniejszy śpiworek na jesienio-zimę, bo obecny jest długi na metr; posciel mam po Nince; baldachimu nie mamy, bo tylko bym go wciąż prała bojąc się o zbierający się na nim kurz:)
podsumowując - trochę zmian nas czeka, bo w sumie 2 pokoje musimy urzadzać, ale najwięcej roboty i pieniędzy pójdzie na pokoik dla Ninki;


edit. dopiero dojrzałam - kati przepiękna sypialnia; nie chciałoby mi się z łożka wychodzić:) my mamy sciany w kolorze intensywnej cegły, ale wciąż mi btakuje tekstyliów i dodatków, jakoś sie zebrac nie możemy; no piękna!
 
Ostatnia edycja:
dobra dziewczyny, bo faktycznie jak pisze agatka schodzimy z tematu ;-)
napiszcie o pokoikach dla dzieci i wklejcie jakieś zdjecia :-)
 
Kati, piękna sypialnia :)

My raczej za dużego wyboru nie mamy z racji dwóch pokoi. Dzieciaczki będę w jednym. Na razie nie braliśmy pod uwagę opcji, żeby łóżeczko wylądowało u nas w pokoju. Przy Jaśku problemu nie było, spaliśmy w jednym pokoju, ale nie wyobrażałam sobie inaczej, bo synek marnie spał w nocy, co chwila do niego wstawałam :rofl2: Przez około pierwszy rok nocki były masakryczne :( Dlatego mam nadzieję, że drugie dzieciątko okaże się łaskawsze i da się bardziej wyspać :)
 
Dziewczyny, wklejam linka do forum Muratora ze zdjęciami pokoi dziecięcych, może Was zainspiruje:tak:

POKOJE DLA DZIECI - zdjęcia - dołączcie jak macie :) - Wnętrza - Forum.Muratordom.pl

kurde ,a jak mam otwierwć te linki????:crazy:

My w połowie marca zaczynamy remont pokoiku.Jest malutki wię zbyt dużo pracy nie będzie.
Stanie tam szafa komoda,przewijak moje i młodego łózeczko.Ja sie przeprodzadzam do maleństwa żeby tacie dać pospać.
Pokoik chciałabym pomalować w ciepłym żółtym kolorze,i bardzo jasny parkiet.Do tego już wybraliśmy meble z IKEA
stuva-oppbevaring-med-dorer-hvit-bjork__0112700_PE264595_S4.JPGstuva-kommode-hvit-bjork__0112718_PE264613_S4.JPGstuva-kommode-hvit__0119694_PE276133_S4.JPG
Szafa będzie stała na tej białej komodzie.
Meble proste,tanie,pojemne,posłużą przynajmniej do pójścia do szkoły.
 
Ładne :-) Nie ma jak skandynawski design. Tylko nie wiem czy stawianie szafy na komodzie to dobry pomysł, żeby się wszystko nie rozjechało :-(
 
reklama
Tusen bardzo łądne, ogładałam je niedawno w ikei:)

Forever mi się wydaje, że spokojnie wytrzyma, te mebelki są mniejsze w rzeczywistości niż się wydaje ze zdjęc...
 
Do góry