reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego smakosza

reklama
ja byłam wczoraj w szoku zrobilam mleko 180mm i tak sypalam tej kaszki zeby byla gesta to w talerzyku wyszlo sporo nie wiem ile to w militrach ale zjadl wszystko i bylam w szoku wielkim,tak sie zastanawiałam czy poprostu za dużo mu nie dalam.
Elwirka ja też daje do mleczka jedną miarkę kaszki żeby było smaczniejsze bo sam nutramigen jest ochydny brbrbrbbrrrrr....
Małami chyba tez sprobuje na miarki 6lyzeczek mleczka i 6 kaszki z miarki po mleczku i zobacze jaka konsystencja wyjdzie.
 
Oliwka na II śniadanie zwykle zjada ok 160 ml kaszki na gęsto zawsze z jakimś owocem świeżym (połówką) czasami jej mało to dam jej jeszcze drugą połówkę banana, jabłka, ostatnio jadła brzoskwinie.
 
kasis, Błażejek jest na Nutramigenie ?

Ja daje tylko kleik kukurydziany bo kaszki ryżowe są za bardzo zapychające dla mojego bąbla :/ To daje tak na 180 ml mm ok 5 łyżek stołowych tego kleiku, wychodzi wszystkiego coś 230 ml i mój wsuwa wszystko, pewnie jakbym zrobiła więcej też by zjadł ;) ale daje mu to raz na kilka dni, tak dla urozmaicenia diety, a że dużo nie waży to przytycia jakoś sie nie boje :) zresztą jak nasze dzieciaczki zaczną chodzić to i tak waga im spadnie.
 
Roxannka moja była duża, taki mały klocuszek ale odkąd zaczęła raczkować jest tak smukła że szok, nawet ostatnio moja mama mówi że taka chudziutka Oliwka. Wagę ma solidną 9490, ale po niej tego nie widać. Kaszkę daję jej bo jest syta bardzo a Ona że ma dużo energii to szybko spala tę kaszkę, jak jej dawałam na podwieczorek to miała problem z brzuchem a teraz nie ma.
 
ja do tej pory nigdy nie zrobilam mleka na 180 bo zadko sie zdarza aby zjadl wszystko gdy robie 150 wody plus 5 miarek mleka i 3 kleiku :( zeby on tak chcial jesc, jutro bedziemy sie wazyc ciekawe czy utrzymal wage z zeszlego tyg 7900 czy znowu mu spadlo
 
USKA tego wam życzę. my wlewamy 240ml wody, 8 miarek mleka i 2 kleiku ryżowego i do dna jest wypijane, więc jak przyjdzie moja nowa buteleczka (już się nie mogę doczekać ;-) ) to sprawdzę ile da radę wypić ;-)
 
reklama
Franek jak je owsianke to na 150 ml mleka, kaszke milupy tez na tylu tylko jej trzeba sypac 10 łyzek - "ekonomiczne" ze hej... Teraz mu zamówie "pierwsze musli" milupy, zobaczymy jak to bedzie jadł. Mleka już nie próbujemu pić, ponad 2 tygodnie bez butli :tak:
 
Do góry