reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego smakosza

mała mi a może odpuścić mu tego niekapka i dawać z normalego kubeczka? a próbowałaś może przez słomke?

nat ja tam bym sie cieszyła - zawsze to mniej roboty niż kombinowanie coby tu ugotować ;-) a tak serio to ja mysle podobnie jak mała mi - trzeba podawać, niech choćby troche skubnie obiadku, a dopoić dodatkowo mleczkiem. Im więcej różnych smaków tym lepiej dla dziecia bo wtedy przyzwyczai sie do różnego jedzenia i jest szansa, że nie bedzie marudzić przy jedzeniu. Poza tym obiadki-żucie-rozwój dziąsełek, języka itp czyli aparatu mowy ;-)

młoda własnie pochłonęła placuszki z jabłkami i marchewką (została mi z surówki :p ) ;-)

a ja mam pytanie odnośnie mleka krowiego - podajecie już? bo ja tak od czasu do czasu dodaje troche małej do różnych potraw ale widze od razu zmiane w zawartości pieluszki tzn rzadko i nieco kwaśno..no i sie zastanawiam czy podawać czy nie, może odpuścić?
 
reklama
szukałam czegoś o papryce i znalazłam taką krótką ściągawkę zup dla dzieciów, może którejś sie przyda kiedy bedzie poszukiwać inspiracji ;-) do każdej dodac mięsko i mamy całkiem fajne jedzonko

Zupa buraczkowa
marchewka, pietruszka, seler, ziemniak, burak, por, soczewica, koperek
Zupa jarzynowa
marchewka, pietruszka, ziemniak, seler, brokuł, kalafior, groszek, fasolka szparagowa, kalarepka, por, koperek, natka pietruszki
Zupa pomidorowa
marchewka, pietruszka, ziemniak, seler, por, pomidor, ryż, natka pietruszki
Zupa dyniowa
marchewka, pietruszka, dynia, ziemniak, koperek
Zupa kalafiorowa
kalafior, marchew, pietruszka, seler, ziemniak, koperek
Zupa/leczo
cukinia, kabaczek, marchew, pietruszka, kalafior, papryka, fasolka, pomidor, por, koperek, natka pietruszki
Krupnik
kasza jęczmienna, marchew, seler, pietruszka, ziemniak, por, natka pietruszki
 
Alicja ja krowiego nie daje.

Natolin ja bym nie dopajała mlekiem po posiłku, zmusiłabym żeby z głodu jadł inne rzeczy bo jak on w tym wieku tak niechętny do innego jedzenia poza mlekiem to wraz z biegiem czasu to sie bedzie poglębiać, w efekcie może sie skończyć dwulatkiem nietolerującym nic poza mlekiem. Ja bym sie postawiła, wage ma dobrą nic mu nie bedzie jak nie zje jednego-dwóch posiłków, tak zeby zgłodniał i z głodu zjadł coś innego, tylko nie na wczasach, wyjazdach itd tylko na spokojnie w domu. A on to mleko musi miec w formie mleka z butelki czy np kaszka łyżeczką jest ok?
 
nie no trochę zbyt dramatycznie to przedstawiłam. To nie jest tak, że on nic nie je innego. On je obiadki, ale mniej chętnie :baffled: owocki bardzo chętnie.
dzisiaj zjadł duży słoik zupki koperkowej hipp, zaraz potem duży słoik gruszki hipp. ale mleko to dla niego najukochańszy posiłek.
LOLISZA ja ze względu na wagę starałam się nie podawać mu kaszek. zresztą nie będę ukrywać, że z butelką mi wygodnie, bo czasem dzięki niej uśnie, bo u niego zasypianie w dzień to jest masakra.
 
Ja jak miałam rok to nic mi matka wcisnąć nie mogła poza mlekiem. Aż pewnego dnia, gdy ta już machneła na mnie ręką, podeszłam do stołu i wtrąbiłam cały talerz krupniku ;-)
 
RZUTKA nieźle :laugh2::happy:

u nas ostatnio jest bunt na słoiczkowe deserki. Teraz "wchodzą" TYLKO owoce "prosto z krzaka/ drzewa" i jogurty. Słoiczki natomiast są beee i fuj. No ale cóż się dziwić :confused:;-)
 
Rzutka :-D

U nas z jedzonkiem ciągle się coś zmienia,raz malemu mleko nie pasuje,tylko deserki,słodkie kaszki(ale nigdy na gęsto,tylko max 3 łyżki stołowe do mleka,tak żeby dało się pić z butli,łyżeczką nie zje,odruch wymiotny ma) Innym razem obiadki byly beeee,a mleczko ok.Na ten moment Krzyś olał całkowicie słodkie kaszki(bananowa,malinowa,3 owoce),które zawsze lubił,oraz deserki typu kaszka z owocami,kleik z owocami te ze słoiczków,teraz na topie jest samo mleko:confused: ,jeżeli kaszka to jak najmniej smakowa,np jabłkowa z bobowity albo manna z nestle na mleku,hitem jest też wszystko co z pomidorami.Tym sposobem mam otwarte 3 różne kaszki i ich nie chce:-p

Makuc śledzę Cię chyba :cool2::ninja2::-D
 
reklama
CZARODZIEJKA :-D;-) bez kitu
odnośnie pomidorów mamy podobnie. Obiadek z pomidorami jest the best. Najlepiej w sumie jakby nic poza nimi w nim czuć nie było :-p a kaszki u nas są chyba ze 4 otwarte i też aktualnie Alicjusz jest na "nie". Woli coś mniej słodkiego...
 
Do góry