reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jedzenie roczniaka

Staramy się maksymalnie 21 stopni, zakręcamy nawet grzejnik w sypialni i mamy nawilżacz. A tak sobie teraz pomyślałam jak go usypialam. Może ja za mało nabiału mu wprowadziłam i dlatego nadrabia mlekiem. Myślisz, że to może być przyczyną?

Nie sadze. Na tym etapie mleko to picie. Nie ma nic wspólnego z nabiałem.
Moj synek tez na tym etapie często się budził i potrafił wydoić butle na raz. Kiedyś to przejdzie. U nas się skończyło jakos w okolicach drugiego roku życia. Dałam mu wodę w butelce do sypialni i jak się budził „na picie” to dawałam mu wodę. W końcu sam się nauczył, i sobie sam bierze.
 
reklama
Nie sadze. Na tym etapie mleko to picie. Nie ma nic wspólnego z nabiałem.
Moj synek tez na tym etapie często się budził i potrafił wydoić butle na raz. Kiedyś to przejdzie. U nas się skończyło jakos w okolicach drugiego roku życia. Dałam mu wodę w butelce do sypialni i jak się budził „na picie” to dawałam mu wodę. W końcu sam się nauczył, i sobie sam bierze.
A to u nas niedawno się tak naprawdę zaczęło. Może jakiś miesiąc. A tak zapytam troszkę z innej beczki zupełnie. Może masz jakieś pomysły na śniadanie dla roczniaka? Tak ze swojego doświadczenia. Kaszki odstawiłam, bo ma zaparcia. Kanapki jeszcze nie bardzo bo ma tylko 4 zęby na górze i dwa na dole. Twarde to pogryzie, ale chlebem jeszcze się dławi. I tak naprawdę jakoś ciężko mi teraz akurat w tym okresie coś przygotować. Niby szukałam na internecie, ale powiem Ci szczerze, że jakoś te przepisy do mnie nie przemawiają. Tak po prostu chciałabym tak normalnie coś przygotować jak to w domu, a nie szykować mu śniadanie pół dnia
 
Jajecznicę zrób.
Albo naleśniki z owocami. Owoce do wyboru.
Twarozek ze szczypiorkiem i rzodkiewka.
Jogurt z płatkami owsianymi. Mieszasz te płatki z jogurtem i wstawiasz na noc do lodówki. Rano masz fajne śniadanie. To jest w sumie dobre tez dla dorosłych.
Kanapki spróbuj pokroić w żołnierzyki i obierz ze skory. Zostanie tylko miękkie wnętrze z chleba. A na taka kanapkę możesz położyć świeżego ogórka albo podać przekrojone na pół pomidorki koktajlowe.
Możesz zrobić budyń.
 
A to u nas niedawno się tak naprawdę zaczęło. Może jakiś miesiąc. A tak zapytam troszkę z innej beczki zupełnie. Może masz jakieś pomysły na śniadanie dla roczniaka? Tak ze swojego doświadczenia. Kaszki odstawiłam, bo ma zaparcia. Kanapki jeszcze nie bardzo bo ma tylko 4 zęby na górze i dwa na dole. Twarde to pogryzie, ale chlebem jeszcze się dławi. I tak naprawdę jakoś ciężko mi teraz akurat w tym okresie coś przygotować. Niby szukałam na internecie, ale powiem Ci szczerze, że jakoś te przepisy do mnie nie przemawiają. Tak po prostu chciałabym tak normalnie coś przygotować jak to w domu, a nie szykować mu śniadanie pół dnia
Ja gotuję kaszę jaglaną z owocami, albo owsiankę.
A to że dziecko się dławi to normalne, to normalny proces rozszerzą diety. Syn je chleb od 6 MSC, nie miał wtedy ani jednego zęba, a teraz już wcina wszystkie ćwiartki jabłka itp.
 
Do góry