reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jakub 24HBD 600gram, 33cm

no pięknie sobie kubuś radzi,oby tak dalej,dobrze że bezdechów nie ma trzymamy kciuki Teraz to już będzie z górki,jeszcze troszkie i do domku Dla małego królewicza super łóżeczko
 
reklama
Witam serdecznie, jestem położną pracującą na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka w jednym z Warszawskich szpitali. Prowadzę badania na temat sprawowania opieki przez matkę nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym (wcześniakiem) na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka (ITN). Nie od dziś wiadomo, że powstawanie więzi między matką a jej dzieckiem dotyczy już okresu ciąży, warto więc przedstawić, jak wież ta przekłada się na chęć opieki nad dzieckiem po urodzeniu w warunkach szpitalnych, szczególnie gdy mamy do czynienia z wcześniakiem. W tym celu zwracam się do Pań z szczególna prośba o wypełnienie ankiety, która pomoże mi pokazać choć w niewielkim stopniu z jakimi odczuciami i problemami borykają się matki, których dzieci znalazły się na oddziale ITN.
Zachęcam do komentowania ankiety.


Ankieta - Sprawowanie opieki przez matkę nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka
 
Jakubek szykuje się do domu.
Planowane wyjście jest na piątek lub poniedziałek. Jeśli pani okulistka zdecyduje się na powtórne zbadanie oczek po tygodniu od poprzedniego badania, jeśli nie zostaniemy do połowy przyszłego tygodnia. Jutro kardiolog. Pani doktor obstawia że z Botallem nie będzie problemów bo od początku nie sprawiał kłopotów. Następnie neurolog. Szczepienia przed wyjściem. Synagis mamy przyznany. Jutro Jakubek dostanie krew bo hematokryt słaby. Z tlenem zbliżamy się do 30%. Może po krwi będzie lepiej, ale i tak jest świetnie. Wychodzimy pod opieką hospicjum. Kubuś je na żądanie do 130ml co 4 godziny. Jest mniej naprężony. Zaczyna fajnie mruczeć i otwierać oczka na coraz dłuższe momenty. Lecę ogarniać wszystkie sprawy.
 
Super wieści, brawo Jakubek!!:)

Figa, dowiedz się o szczepienia - jakie chcą mu dać i czy MUSZĄ.
Mój Franek miał odroczone szczepienia - to jest generalnie temat rzeka i bardzo trudna decyzja, ale postaraj się dowiedzieć, ile się da.
Trzymajcie się.
 
Szczepienie na gruźlice, pneumokoki i ta 3 w 1 krztusiec, błonica i tężec.
Dlaczego odroczone? Mogą pogorszyć stan Busia? Wytłumaczcie, proszę. My już dawno podpisaliśmy zgody.
 
Wszystkie naraz? Dużo tego, nie lepiej pojedynczo? Chyba lepiej. Choć będą Cię przekonywać, że jest ok. Tak, szczepienia mogą osłabić małego. Nie muszą, ale mogą.
 
Chciałam o to samo zapytać - czy nie daj Boże wszystko 1 dnia.
I co neurolog na krztusiec???
Poczytaj sobie o szczepieniach, porozmawiaj z mądrym neurologiem.
Franek dostał błonicę-tężec-krztusiec po raz pierwszy w wieku 3 lat - to dla porównania.
 
tez jestem zdziwiona ioloscia szczepien.

moja Tosia w szpitalu dostala gruzlice i 2x wzw B. reszta szczepien w przychodni dopiero jak neurolog wyrazil pisemna zgode. zaczelismy szczepic jak Tosia miala 5 mies ( 2 korygowane). pierwsze pneumokoki w wieku 9 mies.
Ja bym sie wstrzymala na Twoim miejscu do czasu konsultacji neurologicznej i na pewno nie wszystko na raz
 
reklama
Dziewczyny nie wiem czy to wszystko jednego dnia...
Jutro zapytam. Wiem tyle, że na synagis będziemy musieli dojechać, już na pierwszą dawkę.
 
Do góry