reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imię dla Waszego maleństwa? :)

W pierwszym momencie przecztalam Aneta i zastanawialam się co niby niezwyklego w tym imieniu :p

Mi się wydaje ze fajnie nadać imie typowo polskie mimo ze nie mieszka sie w kraju ale stawialabym na takie bardziej uniwersalne ktore w danym kraju nie beda miec problemu z wymowieniem np. Grzegorz czy Agnieszkę bym sobie darowala ( ze względu na sz i rz) ale juz Anna, Zuzanna czy Jakub sa na tyle uniwersalne ze wszędzie się "sprawdzą" ( chodzi mi o to ze 10 razy powtarzac imie bo inni nie rozumieja lub nie sa wstanie wymówić wcale nie jest przyjemne). Nigdy nie wiadomo gdzie my czy dzieci beda żyć ;-)
Sami tez staraliśmy się nadac takie imiona ktore beda w miarę możliwości uniwersalne międzynarodowo.
 
reklama
Atena - mi się podoba ;p nie wydaje mi się jakieś wielce wydziwione no ale ja chcę dać dziecku na imię Ariel więc może jestem jakaś inna.

Co do dawania polskim dzieciom polskich imion za granicą też jestem na tak, tak samo dawanie polskim dzieciom nie polskich imion mimo że mieszkają w Polsce. Może rodzice mają zamiar wyjechać lub wrócić do kraju. Chyba najlepsze są imiona takie międzynarodowe typu Jakub, Krzysztof itp. z tym że mi się wydają bardzo oklepane.

Nie chodzi mi nadawanie polskich imion tylko imion których się nie da wymówić jak się nie jest polakiem. Np znajomym się syn urodził a mieszkają tu już kilka lat i nie planują powrotu bo mają dom na kredyt. Dali synowi na imię Błażej. Jak ta biedna pani przedszkolaka czy koledzy będą za nim wołać? Dla mnie to utrudnianie dziecku życia. Tak samo jak nadanie dziecku imienia Francis mieszkaszkajac w Polsce a potem przewracanie oczami ze nikt nie mówi do dziecka 'Fransua' tylko Franek... albo w każdym urzędzie tłumaczenie trzy razy literka po literce jak się zapisuje. Już nie mowie o przyszłych problemach kiedy pojawią się błędy w pisowni na dokumencie np.
Koleżanka ma tu córkę i nie planuje mieszkać w Pl ale chciała nadać imię proste dla każdego i przy tym takie żeby ładnie brzmiało. Nazwała córkę Hannah w pisowni a w wymowie po prostu Hanna i w zależności od zaakcentowania masz imię ogólnie znane i akceptowane - da się? ;)
 
Akatsuki oczywiście, że się da dlatego o tym napisałam że te międzynarodowe są najlepsze tylko mi jakoś nie podchodzą. na pewno jest pełno pięknych imion łatwych do wymówienia większości ludzi na całym świecie no ale i tak wszystkim nie dogodzisz. Ostatecznie imie ma się podobać rodzicom i później dziecku.
 
Na zajęcia w szkole rodzenia uczęszcza pani, która spodziewa się córki - wybrała dla niej mię Klementyna. I uważam, że ślicznie :)
 
Klementyna jakos mi nie podchodzi, ale Malinka ładnie :)

u nas narodził sie wczoraj nowy pomysł, ciagle wymuszam na swoim zebysmy cos zdecydowali, ale porozumienia u nas nie ma, wiec teraz zastanawiamy sie nad imiezniem Dominik, bo w sumie doszlismy do wniosku, ze zadnego nie znamy i nie kojarzy nam sie ani zle ani dobrze. Za to moj mąż powiedzial, ze Kajtek i Borys (nad ktorymi mial pasc wybór) wcale mu se nie podobaja, noszz... facet gorzej zmienny jak baba w ciazy ;/
 
Dolga to u mnie jest troszke inaczej zdecydowalismy oboje ze bedzie Xavier, ale ja od paru dni mam cos takiego ze jestem bardziej przekonana do imienia Ksawery i nie wiem co teraz robi, porod coraz blizej a ja coraz mniej zdecydowana :/
 
wirginia osobiscie zdecydowalabym sie na Ksawerego, jakos ten Xavier mi nie pasuje, a jakbyscie wrocili do Polski, to srednio to bedzie brzmiało, ale juz wasza decyzja :)
 
reklama
Klementynka bardzo mi się podoba:)

wirginia94 mi bardziej podchodzi Ksawery:)

dolga ja znam Dominika i też jakoś tak neutralnie mi się kojarzy:) Borys bardzo ładne.
 
Do góry