reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imię dla dziecka ?

Przed ciążą mieliśmy wybrane dla dziewczynki Weronika, a dla chłopca mąż wybrał Władysław, ale mi się nie podobało, więc wiedziałam, że na pewno tak nie będzie. Kiedy się dowiedzieliśmy o ciąży to powstały nowe typy:
dla dziewczynki: Amelia lub Klara
dla chłopca: Cyprian (nasz wspólny typ), Tymoteusz (typ mojej siostry), Mikołaj i Karol (tylko moje dodatkowe).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Catelin - Tymoteusz jest moim ulubionym imieniem. Tymuś, Tymonek, Tymeczek, Tymcio - tak wołam za moim synkiem od 8 lat. On też jest zadowolony :)
Ja tak wyciągam imiona z bajek, gdyż zawsze kochałam bajki
Mojej siostrze wymyśliłam imię Alicja - z Alicji w krainie czarów oczywiście
O Tymoteuszu jest taka bajka muzyczna o misiu "Tymoteusz Rymcimci" uwielbiałam jej słuchać za dziecka. Jest też bajka o Mariannie
Teraz jeżeli będzie chłopak zostanie Wawrzyniec - tak miał na imie chłopiec z Historii żółtej ciżemki, a jeżeli córcia to może Wanda - jak dziewczynka z Piotrusia Pana
 
;-)witam

a ja zawsze chciałam Kajetana :tak: (ale mąż kręci noskiem), poza tym dla chłopca podoba mi się jeszcze Seweryn, Ksawery

a dla córeczki na razie tylko Blanka:tak:;-), a mąż myślał o Paulince :sorry2:
 
batonik24 - Mi również bardzo się podoba Kajetan ale mężowi nieeeee. On się tak uparł na Ksenariusza...
 
W pierwszej ciąży zaraz na początku wiedziałam , że będzie Mateusz i szczerze mówiąc nie zastanawiałam się nad imieniem dla dziewczynki bo miałam przeczucie ,że to chłopak . Natomiast teraz już nie jestem taka pewna co do płci , ale jeśli będzie chłopiec to może Adam ,ale jeszcze na 100 % nie wiem, a jeśli okaże się ,ze to jednak dziewczynka to nie mam jak na razie bladego pojęcia:-)
 
A ja chcę dla córeczki Rozalia, ale mojemu mężowi, mamie i teściowej się to imię nie podoba. Oni wolą Julę albo Majkę. Zobaczymy co wyjdzie, bo liczę na córeczkę.
tykochana niepatzr na tesciowa niech sie niewtrynia bo to twoje dziecko bedzie a nie jej ona juz swoje dzieci nazwala teraz twoja kolej :-)
my wymyśliliśmy ,że imię będzie na literkę M :) a dlaczego już tłumaczę ponieważ mój kochany ma inicjały MM i ja po ślubie również będę MM więc dzieciątko też :)

Chłopiec : Mikołaj , Miłosz albo Maciej
dziewczynka : Milena, Malwina albo Marianna

choć to wszystko może się zmienić :) ale na 2 napewno będzie chłopiec miał : Piotr po ŚP ojcu mojego M a dziewczynka Maria po ŚP mojej babci;)
hihi u mnie w rodzinie wszyscy moi kuzyni maja imiona na M bo wszyscy sie zgadali ze wszystkie wnuki maja byc na M a ja sie temu przeciwstawilam i pierwsza prawnuczke nazwalam Klaudia nie na M i mezowi juz mowilam ze zadne nasze dziecko niebedzie mialoimienia na M :no::-p
ja wybrałam dla dziewczynki Lidia a dla chłopca Krystian ;-)))
ja moja klaudie chcialam bardzo nazwac lidia bo lidka bardzo mi sie podobala ale wszyscy wokolo krecili nochami lacznie z mezem i jest klaudia

a teraz caly czas myslimy corcia juz wybrala imiona PIOTR I WERONIKA maz jeszcze mysli nad swoimi typAmi i ja tez jak sie namyslimy to dopisze :-D
 
hej dziewczyny
Bardzo fajne i oryginalne te wasze imiona. Ja jak na razie mam upatrzone dla dziewczynki imiona Edyta, Laura, Klaudia, Alicja a dla chłopczyka Kamil, Filip, Jakub albo Artur. Musze jeszcze skonsultować to z mężem ale co do Edyty to chyba juz jesteśmy zgodni. Pozostaje jeszcze uzgodnienie imienia dla chłopaka.
 
A my na dzień dzisiejszy mamy Lenę i Tycjana, Misiek zrezygnował z Ksenariusza i teraz obstawia przy Tycjanie :)
 
reklama
U mnie to jak dziewczynka to prawdopodobnie milenka ( no chyba ze sie cos zmieni) A jak chlopak to nie wiem maz ma wieksze wtedy prawo glosu ale mnie sie podoba karol, kamil.
 
Do góry