reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imię dla dziecka ?

reklama
my wymyśliliśmy ,że imię będzie na literkę M :) a dlaczego już tłumaczę ponieważ mój kochany ma inicjały MM i ja po ślubie również będę MM więc dzieciątko też :)

Chłopiec : Mikołaj , Miłosz albo Maciej
dziewczynka : Milena, Malwina albo Marianna

choć to wszystko może się zmienić :) ale na 2 napewno będzie chłopiec miał : Piotr po ŚP ojcu mojego M a dziewczynka Maria po ŚP mojej babci;)
 
Wydawało mi się, że już to gdzieś pisałam, ale co tam, właśnie zdecydowaliśmy na 100procent, więc się pochwalę tu jak nie mogę jeszcze gdzie indziej (czekamy z ogłaszaniem do wizyty)
Przy pierwszej ciąży były wybrane Jarema i Bronisława, urodził się Jarema, więc teraz zostaje Bronka i dochodzi Franek.
Teść się wzruszy, bo przy okazji, że nam się te imiona strasznie podobają, to jeszcze mają historię rodzinną sprzed dwóch pokoleń.

Trochę mnie dziwią te strasznie wymyślne obcobrzmiące imiona dla polskich dzieci. Rozumiem w małżeństwach mieszanych, ale uważajcie na spójność z polskim nazwiskiem - dla chłopaka jeszcze pół biedy, ale dziewczyna wyjdzie za mąż i co? Jessica Ogórkiewicz? No ale w sumie... co się komu podoba. Takie tylko ostrzeżenie.
 
aga_bb2 ja tez juz pisałam, że imionka fajne:) Wkońcu każdy ma swój gust i inne upodobania:) A myśle, ze może niektórym sie już te same imiona znudziły i fajnie cos nowego... ale tez przecież wracają te starsze imiona do mody więc nie jest tak źle;)

Mój mąż dziś stwierdził, że imiona mamy haha dla dziewczynki: Laura, a dla chłopczyka: Simon :) Więc no ja niewiem czy coś to jeszcze zmnienie choć Laura bardzo mi sie podoba tylko to imie wydaje mi sie troszke twarde;) Ale zdrobnieniem można nadrobić wkkońcu;)

Molala oj no...ja myśle, że bardzo piekne imie i żadko spotykane;-):-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wydawało mi się, że już to gdzieś pisałam, ale co tam, właśnie zdecydowaliśmy na 100procent, więc się pochwalę tu jak nie mogę jeszcze gdzie indziej (czekamy z ogłaszaniem do wizyty)
Przy pierwszej ciąży były wybrane Jarema i Bronisława, urodził się Jarema, więc teraz zostaje Bronka i dochodzi Franek.
Teść się wzruszy, bo przy okazji, że nam się te imiona strasznie podobają, to jeszcze mają historię rodzinną sprzed dwóch pokoleń.

Trochę mnie dziwią te strasznie wymyślne obcobrzmiące imiona dla polskich dzieci. Rozumiem w małżeństwach mieszanych, ale uważajcie na spójność z polskim nazwiskiem - dla chłopaka jeszcze pół biedy, ale dziewczyna wyjdzie za mąż i co? Jessica Ogórkiewicz? No ale w sumie... co się komu podoba. Takie tylko ostrzeżenie.

kurcze wsumie te 2 typy mi sie podbaja ale ten Jarem zastanawiam sie skad go wytrzasnelas??
 
kurcze wsumie te 2 typy mi sie podbaja ale ten Jarem zastanawiam sie skad go wytrzasnelas??
To stare polskie i ukraińskie imię, pamiętasz Ogniem i Mieczem? książę Jarema Wiśniowiecki. A oprócz tego jest jeszcze na przykład Jarema Stępowski, jeden z założycieli Kabaretu Starszych Panów. Mój mąż już od dawna marzył o Jaremie, nie było w ogóle innej opcji dla pierwszego syna. No i przekonał mnie:)
 
To tak jak mój imie pierwsze dla synka to juz od lat wiedział, ze będzie Caspar i tak też zostało, a że mieszkamy w Niemczech to jeszcze też jest po niemiecku haha więc się złozyło fajnie...i teraz też już imionka są:)
 
Ja mam synka Marcela a jak urodzi mi się drugi chłopak to nazwę go Patryk!
dla dziewczynki podobają mi się Emilka, Maja, Roksana i Amelka
 
reklama
bardzo fajniutkie imionka podajecie:)
jeśli chodzi o mnie to Nam z Mężem podobają się dla dziewczynki: Maja, Oliwia, Amelka i tu jestesmy zgodni natomiast dla chłopca mi się podobają: Błażej, Maciej, Wojciech, Szymon, Maxymilian i jeszcze Nataniel (ale o tym imieniu przeczytałam tutaj i mi się spodobało) Natomiast mojemu Mężowi żadne się nie podoba, a nie zaproponował innych:p ale mamy sporo czasu choćby do rozpoznania płci więc może będzie dziewczynaka i problem będzie rozwiązany:)
Pozdrawiam i czekam na jeszcze jakieś imionka :)
 
Do góry